Головна сторінка » Плетисті троянди – як доглядати за королевою квітів!
Плетисті троянди

Плетисті троянди – як доглядати за королевою квітів!

Плетисті троянди – як доглядати за королевою квітів! Троянди з тонким ароматом, у різноманітних кольорах і відтінках і з постійно новими квітковими формами є просто природною частиною кожного саду. Дізнайтеся щодо догляду за ними!

Королева квітів, чий найближчий «двір», тобто ботанічний рід, налічує понад 200 видів і незліченну кількість різновидів, представляє свою красу в різних варіантах. Особливо ефектно виглядають плетисті троянди, що підіймаються по риштуваннях і стінах. Вирощування цих чудових квітів при дотриманні певних правил може бути успішним навіть для початківця садівника. Трохи вміння і посидючості плетисті троянди додадуть вашим садовим об’єктам незвичайний шарм.

10 порад – догляд за плетистими трояндами!

Місце для троянд

Щоб плетисті троянди розвивалися оптимально, важливо забезпечити цим ніжним рослинам відповідне місце розташування та субстрат. Особливу роль тут відіграє достатнє освітлення. Усі плетисті троянди, як і всі види троянд загалом, надзвичайно світлолюбні рослини, які можуть повноцінно розвиватися лише під час достатнього сонячного світла. З цієї причини місце в саду з видом на сонце є найважливішим критерієм вибору місця для троянди.

Плетисті троянди чудово ростуть в добре провітрюваних місцях, але без протягів. М’який рух повітря має особливе значення; пелюстки троянд, зволожені росою або дощем, висохнуть швидше, якщо є регулярна циркуляція повітря. Таким чином також знижується ризик захворювань.

Цікаво  Świdośliwa – незвичайний плодовий кущ для саду

Опори для троянд

Плетисті троянди не можуть лізти самі по собі, як, наприклад, клематис або плющ. Вони не мають органів прикріплення, і пагони троянд необхідно правильно направляти. Залежно від виду і сорту вони можуть досягати розмірів до 10 м у висоту і до 5 м в ширину. В якості опор можна використовувати паркани, перголи, альтанки або трельяжі. Найкраще, якщо вони виходять на південний захід або південний схід.

Плетисті троянди

Субстрат для троянд

Вибираючи місце в саду для плетистої троянди, слід звернути увагу на те, чи ріс там раніше вид з сімейства розоцвітих. Якщо так, субстрат необхідно замінити, бажано на ділянці діаметром 50 см і на таку ж глибину. Інакше щойно посаджена плетиста троянда не буде правильно розвиватися. Крім того, з роками в ґрунті накопичуються різні шкідники, наприклад, нематоди й грибки. Субстрат, крім правильного розташування, відіграє важливу роль у вирощуванні плетистих троянд. Оптимальні властивості субстрату повинні забезпечувати:

  • Висока проникність,
  • велика глибина при середній ущільненості ґрунту,
  • високий вміст корисних речовин,
  • нейтральний pH.

Як садити троянди?

Троянди з відкритою кореневою системою висаджують навесні або восени. Розсаду троянд в контейнерах можна висаджувати влітку. Плетистим трояндам на клумбі не потрібно багато місця, але простір має відповідати умовам ґрунту та освітленості. Щоб коріння троянди могли розвиватися рівномірно, необхідно завжди підтримувати відстань близько 30-50 см від опори. Решітки, встановлені на стінах, повинні знаходитися на відстані не менше 8 см від них, щоб забезпечити належну циркуляцію повітря. При вирощуванні плетистих троянд на воротах і арках необхідно передбачити можливість вільного проходу.

Цікаво  Анемони - посадка і догляд

Полив троянд

Особливо в період відразу після посадки плетисту троянду слід рясно поливати, тому що в цій фазі росту вона погано переносить посуху. Крім того, фактична потреба у воді часто переоцінюється, оскільки добре вкорінений кущ троянди зазвичай може подбати про своє постачання. Час від часу, в більш тривалу спеку, плетисту троянду потрібно поливати, але обов’язково знизу, щоб не намочити листя. Вони дуже чутливі до вологи й легко піддаються грибковим захворюванням. Полив слід проводити вранці або ввечері, і ні в якому разі не в полуденне сонце.

квіти

Чим удобрювати троянди?

Інтенсивно зростаюча плетиста троянда з численними листками та квітами має дуже високу потребу в поживних речовинах, тому її слід регулярно удобрювати. Однак підгодівля в рік посадки необов’язкова, якщо ґрунт змішана з компостом, а починати її можна тільки наступного року під час вегетації. Підійдуть як органічні, так і мінеральні добрива, але перевагу варто віддати компосту. При використанні мінеральних підгодівель існує ризик передозування, що призводить до ослаблення троянди й більшої сприйнятливості до захворювань.

Цікаво  Підрізка фруктових дерев - як і коли обрізати плодові дерева

Вирощування троянд в контейнері

В принципі, плетисту троянду можна виростити в горщику або контейнері, якщо посудина досить велика і глибока. Троянда – рослина з глибокою кореневою системою, тому горщик повинен бути діаметром не менше 40 см і не менше глибини. Троянда в горщику вимагає регулярного поливу і добрив.

Пересадка троянд

Вирощену в горщику плетисту троянду найкраще пересаджувати кожні два-три роки. Ідеальний час для такого лікування – весна.

Плетисті троянди

Плетисті троянди

Обрізка троянд

Як і всі троянди, плетисту троянду також слід обрізати, щоб підтримувати міцний ріст і красиве цвітіння. Тривалість обробки та її інтенсивність залежать від виду та сорту.

Зимуючі троянди

Всі плетисті троянди потребують захисту від морозів. Пізньої осені засипте основу куща горбком землі, можливо, компостом або мульчею з кори. Таким чином рослина захищається від висихання та вимерзання. Додаткову допомогу можуть надати ялинові гілки, вільно укладені навколо троянди, або обмотування пагонів нетканим матеріалом. Зимові укриття слід знімати не раніше ніж у другій половині березня, або коли форзиція починає цвісти.

Дивіться також: Нарцис в саду – вирощування нарциса, догляд, поради

Прокрутка до верху