Головна сторінка » Верес догляд та вирощування в саду.
Верес догляд

Верес догляд та вирощування в саду.

Верес догляд та вирощування в саду. Вереси маленькі, чарівні й досить дешеві, тому з середини серпня до кінця вересня вони у великій кількості з’являються в садівничих магазинах. Вони чудово виглядають як в саду, так і в горщиках, але, на жаль, попри ретельний догляд, часто не доживають до наступного сезону. Дізнайтеся, як доглядати за вересом, щоб він рясно цвів і був окрасою на довгі роки.

Квітучий верес – провісник наближення осені

Хоча перші сорти зацвітають з середини липня, їх місяцем є вересень – звідси і його назва! Верес — це невеликі кущики, які зеленіють цілий рік, а восени, коли більшість рослин готується до відпочинку, у них починається цвітіння, яке триває навіть до листопада, роблячи кінець сезону більш барвистим — додають білого, рожевого, оранжевого кольорів. , червоний і червоний до саду.всі відтінки фіолетового.

Ось що вам потрібно знати про верес!

Сьогодні давно забуті повір’я минулих років, і ці рослини відіграють насамперед декоративну роль, але варто знати (і блищати в компанії), що з цими маленькими, непоказними квіточками пов’язано багато курйозів, легенд і забобонів:

 • Вереси символізували бідність і… багатство? Так – у Скандинавії верес асоціювався з бідністю, а в Шотландії зі щастям.
 • Латинська назва Calluna походить від слова« kallýno», що означає чистити, підмітати, прикрашати. Це пов’язано з давнім використанням рослини для виробництва віників (переважно в англосаксонських країнах).
 • Слов’яни вірили, що відьми бродять по болотах, а рослини зберігають душі, які не можуть покинути цей світ.
 • Вересовий чай має корисні ефекти, в тому числі: має протизапальні властивості, стимулює виділення травних соків, має сечогінну дію та регулює апетит.

Верес для вирощування в горщиках

Кімнатний верес відмінно підходять як сезонна прикраса, але вони рідко доживають до наступного року, в основному через неправильний догляд – надмірний або занадто рідкісний полив. Якщо вони росли на балконі, то перед заморозками їх краще пересадити в сад або добре захистити горщик пінопластом.

Цікаво  Роджерсія - посадка і догляд, сорти та види

Пам’ятайте, що в приміщенні вони, на жаль, дуже швидко висихають – це все-таки садові рослини й «кімнатні» умови їм не підходять!

Верес догляд

Верес догляд – вереси, вирощені в саду

Природні пустощі покривають лісові галявини, створюючи величезні мальовничі барвисті килими, які восени стають барвистими з року в рік. Верес, з якого вони складаються, надзвичайно стійкий до морозів і посухи, їх ніхто не удобрює і не обрізає, але вони ростуть у відмінному стані багато років. Але садові сорти набагато чутливіші (особливо до морозів) і вимогливіші (оскільки вони інтенсивніше цвітуть).

Плануючи садовий верес, варто виділити для нього окреме місце і замінити в ньому всю землю (!), тому що вереси дуже вибагливі до ґрунту і на звичайній садової землі дуже швидко загинуть. Хоча їх не складно виростити, мало кому вдається зберегти їх довго. Вони вимагають специфічних ґрунтових умов і потребують правильного догляду.

Верес має багато різних сортів, які відрізняються висотою, забарвленням лусочок і квіток, терміном цвітіння. Найкраще вони виглядають в компанії – близько 10-15 рослин на 1 м 2. З часом вони гарно розростаються і створюють барвисті подушки, які виглядають надзвичайно мальовничо і романтично.

Чудову компанію вересам складають схожі на них вереси (цвітуть навесні) та інші вересові рослини – рододендрони, азалії, пієріси, калмії та ін. Відразу після посадки ґрунт (не рослини) рясно полити, а потім засипати товстий шар соснової кори. Він захищає коріння від вимерзання взимку та випаровування води в жарку погоду, водночас обмежує ріст бур’янів, а з часом, розкладаючись, удобрює та підкислює ґрунт.

Варто висаджувати поруч рослини кількох сортів (по кілька-десяток штук), щоб верес був привабливим і динамічно змінювався протягом кількох місяців.

Цікаво  Садові квіти які люблять тінь
квіти

Обрізка вересу

Обрізка необхідна вересу, щоб з року в рік створювати густі та барвисті квітучі подушки. Якщо їх не обрізати, рослини будуть більш рідкими, витягнутими й дерев’яніють біля основи, що значно знизить їх декоративність. Ми обрізаємо верес щороку після цвітіння, пізно восени або тільки навесні. Зрізання їх занадто рано восени може зашкодити їм і підвищити їх чутливість до морозів, тому краще почекати кілька місяців.

 • Навесні обрізаємо непривабливі пагони суцвіть (під найнижчими засохлими квітами, до місця росту зеленого листя) безпосередньо перед початком сезону – на рубежі березня і квітня.
 • Якщо після зрізання прогнозуються заморозки, то варто вкрити кущі агротканиною, щоб вони не вимерзли.
 • Окремі рослини ми зрізаємо ручним секатором, більші ділянки можна обрізати ножицями для живоплоту.
 • Зрізання краще проводити в сухий день.
Верес догляд

Посадка вересу

Найкраще садити верес восени, тому що температура рівномірна і ґрунт добре зволожений. Але перш за все через найбільшу доступність! Полиці в садових центрах майже стогнуть під вагою різнокольорових кущів.

 • Пам’ятайте, що найкраще верес почувається на сонячних місцях (в тіні вони будуть томитися) і захищених від вітру (щоб не вимерзли взимку).
 • Ґрунт має бути кислим, багатим гумусом, водопроникним і добре утримувати вологу.
 • Тому садову землю необхідно перекопати на глибину 25 см і змішати з обов’язково кислим торфом (pH 3,5-4,5) і додати компост соснової кори. В іншому ґрунті рослини дуже швидко почнуть гинути.
 • Варто додати трохи ґрунту з природного вересу або лісу та спеціальної мікоризної вакцини, оскільки в природі вони живуть у симбіозі з мікроорганізмами та грибами, які допомагають їм поглинати воду та поживні речовини.
 • У важкі ґрунти необхідно додати промитий гравій для поліпшення дренажу.
Цікаво  Квіти латаття - посадка
квіти

Верес догляд – підживлення і полив

Хоча в природному середовищі верес росте на бідних і сухих торф’яних ґрунтах, садові сорти більш вибагливі й вимагають регулярного догляду. Попри рясне цвітіння, вони не потребують рясних підгодівлях. Навпаки! Дуже погано переносять рясні мінеральні підживлення і неправильно внесені органічні добрива. Добрива, окрім забезпечення належними поживними речовинами, повинні також мати підкислювальну дію на ґрунт.

 • Навесні можна підгодувати ґрунт добривом із повільною дією (наприклад, спеціальним для вересу чи рододендрону), але доза повинна бути вдвічі меншою від рекомендованої виробником.
 • Можна регулярно посипати ґрунт кислим торфом і доповнювати шар мульчі з соснової кори.
 • Однак потрібно пам’ятати, що поливати потрібно регулярно – багато, але рідко (особливо рослини в горщиках, тому що у вересу дуже поверхнева коренева система), особливо під зиму, ранньою весною та в жарку погоду.
 • Однак вереси не люблять надлишку води й обприскування листя!
Верес догляд

Верес догляд – зимівля

Вереси — багаторічні рослини, але для того, щоб добре пережити зиму, вони потребують належного захисту від морозів. Морозостійкість різна в залежності від сорту, і її варто перевірити перед покупкою – інформація зазвичай вказана на горщику або етикетці.

Після перших заморозків, але до настання сильних заморозків, рослини потрібно рясно полити й вкрити ялиновим гіллям або накрити зимовою агротканиною або спеціальним затінювальним полотном (зеленою затінювальною сіткою), яка захистить рослину. вересу проти холодних вітрів і палючого сонця, які можуть спричинити їх висихання.

Якщо місце тихе, можливо, рослини виживуть і без укриття. Не можна вкривати кущі плівкою, соломою або листям, оскільки вони перешкоджають вільному повітрообміну, що часто стає причиною загнивання рослин. Варто обтрусити сніг з рослин, щоб пагони не зламалися під його вагою.

Дивіться також: Плетисті троянди – як доглядати за королевою квітів!

Прокрутка до верху