Головна сторінка » Антуріум – все, що потрібно знати про цю рослину
Антуріум

Антуріум – все, що потрібно знати про цю рослину

Антуріум – популярна горшкова квітка, який охоче купують для прикраси інтер’єру. Радує екзотичними квітами й красивим листям. Розповідаємо, як доглядати за антуріумом в домашніх умовах.

квіти

Антуріум – один з найпопулярніших кімнатних квітів, які використовуються для прикраси інтер’єру. Його також дуже охоче купують на подарунок, оскільки це виключно приваблива рослина. Недаремно рослину можна легко придбати практично цілий рік у квіткових магазинах, супермаркетах і навіть дискаунтерах. Чи знаєте ви, як доглядати за антуріумом, щоб він якомога довше залишався красивим?

Як виглядає квітка?

Своїм незвичайним зовнішнім виглядом антуріум зобов’язаний цікавій будові того, що ми називаємо квіткою, декоративною частиною якого є оболонка, розташована на довгому пагоні (який є трансформованим листом), що оточує суцвіття, яке називається качаном. Ця вагіна широка, серцеподібна і має пухирчасту поверхню. Залежно від сорту його колір варіюється: від білого, через рожевий, зелений, червоний, бордовий, фіолетовий до жовтого; також може бути двоколірним або мати декоративне жилкування. Підщепа має довжину 6-10 см і може бути прямою або злегка зігнутою. Має щільно розташовані непоказні квітки з сильно зменшеною оцвітиною. Окремі сорти антуріума відрізняються, серед іншого: розмір квітів. Додатковою прикрасою антуріума є його листя: темно-зелені, блискучі.

Цікаво  Амазонська лілія - ​​Eucharis amazonica
Антуріум

Зрізати антуріум

Антуріум – один з найпопулярніших і найчастіше купованих зрізаних квітів. У продажу є багато сортів антуріума, що відрізняються забарвленням і розміром квіток. Двоколірні квіти, наприклад, червоні та зелені, стають все більш поширеними. Зрізана квітка антуріум надзвичайно довговічна – поставлена ​​у вазу з водою, може бути декоративною до місяця.

Флористи також часто використовують листя антуріума для квіткових букетів і композицій.

Антуріум в горщику

Пропоновані у квіткових магазинах і магазинах антуріуми зазвичай ростуть в нецікавому пластиковому горщику. Тому, купуючи рослину, варто підібрати декоративний горщик або кришку, яка за кольором і формою буде відповідати не тільки самій рослині, а й кімнаті, в якій ми хочемо розмістити антуріум.

Цікаво  Лілія в горщику – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту
квіти

Які вимоги пред’являє антуріум?

Антуріум – красива рослина, але має високі вимоги до вирощування. Щоб він добре ріс і цвів, йому необхідно забезпечити відповідні умови вирощування.

Субстрат для антуріума. Перш за все, антуріуму потрібен легкий, багатий гумусом, водопроникний субстрат з pH 4,5-5,5 (для вирощування антуріума можна використовувати ґрунт для орхідей). Завжди кладіть шар дренажу на дно горщика.

Температура, вологість повітря і світло для антуріума. Для повноцінного росту антуріуму потрібна температура 22-24 градуси Цельсія, розсіяне світло і висока вологість повітря. Однак обприскувати рослини не варто! Щоб підтримувати високу вологість повітря, можна, наприклад, поставити біля рослини посудину з водою. Мінімальна температура для антуріума – 14 градусів С, максимальна не повинна перевищувати 30 градусів С. Найкраще місце для антуріума – світле місце, але не під прямими сонячними променями, тому що в цьому випадку листя можуть отримати опіки.

Цікаво  Багаторічні квіти для балкону

Полив і підживлення

Поливати антуріум потрібно відстояною водою кімнатної температури. З вересня рослини переходять у період спокою, тоді температуру слід знизити до 15-18 градусів, обмежити полив і збільшити доступ світла.

Антуріум підгодовують багатокомпонентними добривами, але більш розведеними, ніж для інших рослин, щоб мінімізувати ризик засолення ґрунту. Антуріум розмножується діленням дуже великих рослин. Найкраще це робити навесні, при пересадці.

Чи можна обприскувати антуріум?

Суцвіття антуріума погано переносять обприскування водою і цього робити не варто. Можна обприскувати листя антуріума, але обов’язково м’якою водою (наприклад, дощовою), щоб після висихання на листках не залишилося білих плям.

Якщо необхідно підвищити вологість повітря навколо рослини, хороший спосіб – поставити поруч з горщиком посудину з водою або вологим мохом. Також можна використовувати зволожувач повітря.

Дивіться також: Кімнатні рослини антуріум догляд

Прокрутити вгору