Головна сторінка » Екзотичні кімнатні квіти
Екзотичні кімнатні квіти

Екзотичні кімнатні квіти

Екзотичні кімнатні квіти. Різнобарвні квіти та пишна зелень екзотичних кімнатних рослин принесуть енергію та гарний настрій у будь-яке приміщення. Які екзотичні рослини підійдуть при вирощуванні в домашніх умовах? І як за ними доглядати, щоб вони довго насолоджувалися своєю тропічною красою? Ось кілька прикладів рослин і важливі поради щодо їх вирощування.

Екзотичні кімнатні квіти – що люблять екзотичні рослини? Які види підходять для квартир?

Як зелені мешканці, екзотичні домашні рослини роблять нашу квартиру затишнішою – особливо завдяки різнокольоровим квітам різноманітної форми. Вони також регулюють мікроклімат в кімнаті й часто надзвичайно красиві. Однак ви повинні бути обережними, де розміщуєте своїх екзотичних сусідів по кімнаті. Кожна рослина віддає перевагу різному розташуванню і має власні потреби.

У теплій кімнаті зі східним або західним вікном відмінно підійде така класика, як заміокулькас, інжир Бенджаміна і весняний інжир. Цим екзотичним рослинам особливо сподобається півтінь у квартирі. Однак підвіконня південного вікна, де дуже жарко, можна прикрасити кактусами, орхідеями або Beukarnea begutata, більш відомою як слонова нога.

Екзотичні кімнатні квіти

Багато екзотичні кімнатні рослини стають справжніми розподільниками свіжого повітря вночі. До них відносяться, наприклад, алое або бромелія. Обидві рослини, як правило, віддають перевагу більш низьким температурам і тому чудово підходять для спалень. Для катлеї, орхідеї з надзвичайно красивими квітами, краще підійдуть тепліші місця, наприклад вікно, що виходить на південь. Варто переконатися, що рослина змогла добре розвинути повітряні корені.

Цікаво  Вазон лілія – що варто знати про вирощування на балконі?

Чудова пустельна троянда, яка часто цвіте двічі на рік, рекомендована для дуже освітлених місць. Щоб розвинути багато красивих квітів, їй потрібні сонце та відповідний ґрунт. Найкраще використовувати землю для кактусів або змішати універсальну землю з гострим піском або дрібним гравієм.

Екзотичні кімнатні квіти

квіти

Екзотичні кімнатні квіти

Гавайська пальма також є красивим і довговічним екзотичним домашньою рослиною. Нове листя ростуть у верхній частині, а старі опадають у нижній. Ця унікальна рослина вже рідко зустрічається в природі, тому МСОП (Міжнародний союз охорони природи) створив екстрену програму, завдяки якій певна сума від продажу кожної гавайської пальми перераховується до МСОП для її збереження. Грунт для пальми готуємо, так само як і для пустельної троянди, і ставимо у світле місце, але не прямо на сонці.

Цитрусові також воліють такі світлі, але захищені місця. Цитрусові дерева — витончені декоративні рослини з солодкими кремово-білими квітами. Через два-три роки в кінці літа з’являться їстівні плоди – лайми, лимони й кумкват. Для цитрусового дерева вибираємо велику місткість з дренажним шаром на дні. Поливайте цитрусові помірно, вони не люблять затоплення.

Цікаво  Кімнатні рослини родини лілійні
Екзотичні кімнатні квіти

Антуріум також дуже добре працює як екзотична домашня рослина. При правильному догляді ми можемо насолоджуватися його квітами цілий рік. Варто знати, що квіти антуріума можуть мати різне забарвлення – від білого, через помаранчевий, рожевий, до темно-червоного, коричневого і навіть салатового. Ця рослина любить теплі місця і півтінь. Бутони розвиваються в більш прохолодному місці, при температурі близько 15 градусів. Полийте антуріум рясно.

Блискуча фрізея також надзвичайно ефектна. Як молода рослина вимагає напівзатіненого місця і високої вологості повітря. З цієї причини обприскувати його варто двічі на день. Доросла фрізея любить світлі місця. Додаткова порада: він буде цвісти довше, якщо його зберігати в більш прохолодному місці – але не нижче 15 градусів.

квіти

Екзотичні кімнатні квіти

Кімнатні квіти

Ще одне екзотичне кімнатна рослина – гузмания – хоч і любить яскраве світло, але не переносить прямих сонячних променів. Найбільш комфортно він почувається при кімнатній температурі вище 17 градусів. Його листові розетки використовуються для зберігання води.

Дуже декоративне, екзотичне кімнатна рослина, яке ще рідко можна зустріти в наших будинках, це геліконія з ефектними суцвіттями. На його здоровий ріст сприятливо впливає повітря з підвищеною вологістю і температура вище 18 градусів.

Цікаво  Кімнатна лілія догляд - східні лілії в горщиках

Одним з найкрасивіших квітучих екзотичних домашніх рослин є гібіскус, який також дуже добре підходить для гідропонного вирощування. У випадку з гібіскусом діє правило: чим світліше місце розташування, тим більше квіток. Влітку його можна поставити на балкон або терасу. Тоді вам просто потрібно переконатися, що у вас є необхідна кількість води. У вересні заносимо квітка в приміщення.

Екзотичні кімнатні квіти

Виключно екзотичний шарм інтер’єру додасть ехмея рожева стрічка. Їй потрібен рівномірний нагрів. Добре росте в освітленому місці навіть при сухому повітрі. Однак на нього не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Поливають ехмею водою кімнатної температури, але субстрат повинен бути не мокрим, а тільки вологим. Прохолодні приміщення, наприклад зимовий сад, також можуть стати зеленим оазисом.

Юки, пальми й драцени, безсумнівно, допоможуть створити там чудову екзотичну атмосферу. Ці рослини дуже добре почуватимуться в оранжереї, зазвичай це одна з найсвітліших кімнат у будинку. Додатковою перевагою є нижча температура, ніж в інших приміщеннях, що дозволяє екзотичним рослинам добре відпочивати взимку.

Дивіться також: Вазони які швидко ростуть

Прокрутити вгору