Головна сторінка » Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі
Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі

Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі

Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі. Рослини є невід’ємною частиною оздоблення наших будинків і квартир. Вони роблять місце більш затишним і живим, але, перш за все, вони позитивно впливають на якість повітря. Все частіше ми обираємо горшкові квіти в кожній кімнаті, а не тільки, як це зазвичай буває, у вітальні та кухні. Тому чудово подбати про те, щоб у нас були рослини, які очищають і зволожують повітря. Сьогодні кілька слів про те, які рослини варто мати у своєму ДОМІ?

Чисте повітря, перш за все!

Найпростіший і найменш трудомісткий спосіб створити чисте і свіже повітря у власному домі – придбати відповідні рослини. Може здатися, що повітря у квартирі очищене від шкідливих речовин, але чому? Забруднене повітря в нашу квартиру потрапляє практично звідусіль – фарби, лаки, клеї й навіть чистячі засоби. Рослини, крім того, чудово задовольнять нашу потребу в акценті природної зелені. Перевірмо, на які види рослин варто звернути особливу увагу.

Які рослини вибрати?

На самому початку слід подумати, де ми плануємо тримати рослини. Рослини в горщиках є важливим елементом кожної спальні – зволожуючи повітря, вони допомагають нам краще заснути й дихати. Коли справа доходить до кімнатних рослин, ми повинні знайти певний баланс. Занадто велика кількість квітів може істотно вплинути на вологість повітря в нашій кімнаті, через що буде важко заснути. Вибираючи рослини для спальні, варто зупинитися на зелених, не квітучих рослинах. чому Квітучі та різнобарвні рослини випромінюють аромат, який у місці відпочинку є поглинаючим стимулом для нашого тіла. Ще одна причина – можливість алергічних реакцій на деякі квіти, особливо коли ми перебуваємо в їхньому товаристві тривалий час – наприклад, під час сну.

Цікаво  Кімнатні вазони які люблять тінь

Вибираючи квіти для кухні та ванної кімнати, варто зупинитися на тих видах рослин, які люблять високі температури та добре переносять підвищену вологість повітря. У цих приміщеннях ми повинні забезпечити наші рослини достатньою вентиляцією, щоб запобігти розвитку цвілі.

Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі – світлолюбні рослини

Рослин, які люблять сонячні кімнати, трохи більше, ніж тіньових. Однак пам’ятайте, що всі рослини, навіть світлолюбні, погано себе почувають при прямому сонячному освітленні. Виберемо світле і тепле місце, де світло розсіюється злегка.

квіти

Котушка

Останнім часом рослина набирає все більшої популярності – більш-менш відтоді, як виявилося чудовим очищувачем повітря. Він вловлює частинки смогу, а також токсини, що містяться у фарбах, клеях і миючих засобах. Рослина найчастіше має форму плоских, жорстких і гострих вертикальних листків.

Цікаво  10 найкрасивіших кімнатних рослин
Кімнатні квіти, які варто мати у своєму домі

Літопси

Літопси, які ще називають живими каменями, є сукулентами. На перший погляд, вони схожі на різнокольорові камінчики, але це їх захисний механізм. Таким чином вони ховаються від травоїдних. Рослина не має стебла, а листя дуже товсті. Час від часу ви можете помітити, як з’являються пір’ясті квіти. Літопси – рослини, які не потребують великих зусиль – їх легко вирощувати.

квіти

Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі – маранта

Маранта – це рослина, яка красиво розфарбовує листя на ласкавому сонечку. Хоча це світлолюбна рослина, більшу частину часу вона повинна перебувати в півтіні, а саме сонце сильно розсіювати. Найпоширеніші сорти Маранти – «Фасцинатор» і «Ерітрофілла», які відрізняються пурпурно-червоним кольором.

Кімнатні квіти, які варто мати у своєму домі

Відділення

Гілки — рослини родини епіфітових, що ростуть на гілках і корі дерев. Вдома ми найчастіше вирощуємо їх без ґрунту – прикріплюємо до кори з мохом. Для більшості гілок характерні довгі пір’ясте листя сіро-зеленого кольору. З-поміж листя часто з’являються барвисті квіти.

Тіньолюбні рослини

У випадку з тіньолюбними рослинами пам’ятайте, що не варто надто обмежувати кількість світла – подбайте про те, щоб рослини отримували світло хоча б на мить щодня. Рослини, залишені в абсолютно темному або затіненому місці, можуть зів’янути.

Цікаво  Кімнатні квіти жіноче щастя
квіти

Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі – папороть

Папороть любить тінисті місця з підвищеною вологістю. Мабуть, це одна з найпопулярніших рослин, які зустрічаються вдома. Ідеальним місцем для цієї рослини є спальня, де вона може зволожувати повітря, або світла ванна кімната, де вона може отримати користь від водяної пари, що утворюється під час купання. Будь ласка, пам’ятайте, що папороті не можна переміщати, тому що вони можуть загинути.

Кімнатні квіти, які варто мати у своєму домі

Спатифіллум

Одне з найпопулярніших екзотичних кімнатних рослин. Завдяки витонченим квітам він вписується в більшість інтер’єрів. Він дуже добре очищає повітря, тому ідеально підходить для спальні. Кухня або ванна також підійдуть для спатифитов.

квіти

Орхідея

Орхідея любить багато тіні й ніжне, розсіяне світло. Рослина, завдяки своїм барвистим характеристикам, є цікавим акцентом на тлі всіх інших зелених рослин. Безліч сортів і видів пропонує безліч можливостей аранжування.

Кімнатні квіти, які варто мати у своєму домі

Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі – монстера

Монстера – рослина з характерними дірчастим листям. Останнім часом завдяки Instagram він набирає неабиякої популярності. Вид монстери, який найчастіше фотографують, — «Variegata», яка завдячує своєю славою своїм білим листям.

Дивіться також: Кімнатні вазони які люблять тінь

Прокрутити вгору