Головна сторінка » Лілія деревоподібна – посадка і вирощування
Лілія деревоподібна

Лілія деревоподібна – посадка і вирощування

Лілія деревоподібна – посадка і вирощування. Деревоподібна лілія менш вибаглива, ніж її цибулинні друзі. Він добре почувається в українському кліматі, а його красиві та численні квіти виглядають надзвичайно ефектно. Він може бути фоном для інших рослин, але також буде добре виглядати як єдиний, унікальний акцент. Його квіти з унікальним ароматом приваблюють комах-запилювачів у сад. Пояснюємо найважливіші правила посадки та вирощування лілій.

Як виглядає лілія деревна?

Ефектно виглядає в саду лілія. Це пояснюється його висотою (до 2,5 м) і надзвичайно красивими й численними квітами. Квіти лілії деревоподібної мають дзвонову форму і характерно загнуті назовні пелюстки. Їх забарвлення залежить від сорту, вони бувають рожевими, фіолетовими, помаранчевими, жовтими й білими. Часто вони двоколірні, крапчасті або затінені, на одній рослині їх може бути близько 50 штук.

Квіти деревної лілії ростуть на верхівці її довгого і жорсткого стебла. Його висота коливається від 60 см до навіть 2,5 м. Стебло оточене ланцетними зеленими або сіро-зеленими листками. Додатковою прикрасою лілії є блискуче листя.

квіти

Сорти лілій

Деревоподібна лілія (ориенпет) сама по собі є одним із багатьох різновидів цибулинної лілії. Це щось середнє між багатьма сортами. Серед них ми постаралися відібрати найрізноманітніші за зовнішнім виглядом, щоб кожен міг підібрати для своєї садової композиції. Ось найкрасивіші сорти деревних лілій, які добре приживаються в українському кліматі:

 • “Альбом”
Цікаво  Чорна малина – ось що вам потрібно знати

Це різновид деревної лілії з дрібними квітками класичного білого кольору. Пелюстки квітки загнуті назад, що додає їм шарму. Це один з найпопулярніших сортів.

  • «Клод Шрайд»


  Сорт деревовидної лілії з квітками червоних і рожевих відтінків, пелюстки яких вкриті світлими крапками. Це унікальний сорт з екзотичним зовнішнім виглядом.

  • «Арабський лицар»


  Цей сорт має темно-фіолетові квіти з жовтою серединкою і плямами. Він створює привабливий контраст між темними пелюстками й світлою серединкою.

  • «Місис Р. О. Бекхаус»


  Це різновид лілії деревної з рожевими квітками з чітко вираженими плямами на пелюстках. Квітки великі й інтенсивно ароматні.

  Лілія деревоподібна

  фото
  • «Гвінейське золото»


  Цей сорт лілії має золотисто-жовті квіти. Вони створюють ефектний контраст із зеленим листям.

  • “Сонячний ранок”


  Це різновид деревовидної лілії з ніжними кремовими квітками ніжно-рожевого відтінку. Квіти повні й красиво виглядають на тлі темного листя.

  • «Затяжне золото»


  Цей різновид лілій має інтенсивні жовті квіти. Цвіте довше інших сортів цієї рослини.

  • “Далхансонії”


  Різновид деревної лілії з рожевими квітками. Квіти мають білі крапки й плями.

  Вирощування лілій

  Деревоподібні лілії хоч і виглядають ніжно, але не надто вибагливі. На відміну від інших східних лілій, вони добре приживаються в українських умовах. При відносно невеликій праці вони стануть ефектною прикрасою будь-якого саду. Ось основні правила вирощування лілій:

  Цікаво  Обрізка садових дерев. Коли і як обрізати дерева і кущі?

  Посадка

  Висаджувати лілії найкраще восени, щоб рослина встигла вкоренитися до зими. Весняна посадка теж можлива, але краще осіння. Глибина посадки повинна бути близько 10-15 см, а відстань між цибулинами – близько 20-30 см.

  Земля

  Деревоподібні лілії воліють родючий водопроникний ґрунт зі слабокислою або нейтральною реакцією (pH 5,5 – 5,6). Бажано перед посадкою підготувати ґрунт, додавши компост або гній.

  Позиція

  Деревоподібним ліліям потрібне сонячне та добре захищене від вітру місце . Тому садити їх краще не прямо біля огорожі, а в глибині саду. Хороша ідея – висаджувати його на невеликому підвищенні, що не дасть квітці стояти у воді.

  квіти

  Полив

  Деревоподібні лілії потребують помірного поливу. Грунт повинна бути вологою, але не мокрою. Уникайте надмірного поливу, який може призвести до загнивання цибулин.

  Запліднення

  Удобрювати лілії необхідно навесні, перед початком вегетаційного періоду. Ми можемо використовувати добрива зі збалансованим складом, багаті фосфором і калієм, які підтримують цвітіння.

  Цвітіння

  Зазвичай лілії цвітуть у червні-липні. Цвіте кілька тижнів. Після відцвітання варто видаляти відцвілі квіти, щоб стимулювати рослину до утворення нових бутонів.

  Обрізка

  Після того, як квіти зів’януть, можна обрізати квітконоси на висоту землі. Робимо це, коли стебла суцвіть здерев’яніли. Листя залишаємо, щоб рослина запаслася енергією в цибулинах на наступний сезон.

  Цікаво  Піони в саду – вирощування, догляд, вимоги, сорти

  Множення

  Розмножувати лілії деревовидні ділення цибулин можна ранньою весною або пізньою осінню.

  Зимівля

  Лілії деревовидні морозостійкі, але в перші роки вирощування варто вкривати рослини на зиму. Тут підійде шар сухого листя або агроткані. Це захистить коріння від вимерзання.

  Хвороби та шкідники

  Деревні лілії можуть бути сприйнятливі до грибкових захворювань, таких як борошниста роса. До шкідників цих квітів відносяться попелиця і павутинний кліщ.

  Використання лілій в саду

  Лілії використовуються в натуралістичних або східних садах. Вони чудово виглядатимуть на клумбах як фон для інших рослин. Вони добре поєднуються з айстрами, шишарями й декоративними травами. Вони ефектно виглядають біля водойм, на схилах і пагорбах.

  Деревними ліліями можна вкривати непривабливі ділянки саду. Вони накриють сміттєвий бак, компостний бак або сарай для інструментів. Треба лише дотримуватися правила не піддавати їх впливу поривів вітру.

  Ці лілії добре виглядають посаджені окремо. Тоді вони стануть гарним, високим акцентом на тлі інших рослин або газону. Однак їх також можна висаджувати групами, складаючи різнокольорові різновиди. Їх інтенсивно запашні барвисті квіти приваблюють комах-запилювачів.

  Дивіться також: Лілія трубчаста: види, значення та поради по догляду

  Прокрутка до верху