Головна сторінка » Лілія тигрова – посадка, вимоги та догляд
Лілія тигрова

Лілія тигрова – посадка, вимоги та догляд

Лілія тигрова – посадка, вимоги та догляд. Тигрові лілії належать до рослин, які, попри зміну тенденцій, є одними з найкрасивіших і класичних квітів у наших садах. Як забезпечити їх пишне цвітіння? Дізнайтеся про вимоги до вирощування та догляду!

Лілія тигрова – зовнішній вигляд і походження

Сорти тигрової лілії походять з Японії та Китаю. Латинська назва цієї рослини – Lilium tigrinum – іноді її ще називають помаранчевою лілією. Це пояснюється його характерним забарвленням. Квітки цього сорту складаються з шести крапчастих пелюсток і коричневих пагонів. У зв’язку з тим, що прикрашені таким чином пелюстки також викликали асоціації з тигровими плямами – звідси й слід шукати витоки назви цього сорту лілій.

Заслуговує на увагу інтенсивний аромат тигрової лілії під час цвітіння, тобто на рубежі липня і серпня. Ця цибулинна рослина за сприятливих умов може досягати від 60 до 150 см у висоту, тоді як ланцетні листки виростають приблизно до 10 см у висоту. Діаметр окремих квіток близько 10 см, вони утворюють вільні кисті (від кількох до десятка, іноді навіть двадцяти), розташовані на верхівках пагонів.

Коли і як садити тигрові лілії?

Вирощування тигрової лілії мало чим відрізняється від інших видів. Особливої ​​уваги заслуговує місце розташування – лілії слід розміщувати на добре освітленому місці, в родючому і водопроникному ґрунті зі слабокислою реакцією. Цибулини також можна помістити в півтінь, але це призведе до менш ефектного цвітіння. Як і інші сорти, лілії погано переносять пересадку і сильні пориви вітру, які можуть пошкодити рослину.

Цікаво  Піони в саду – вирощування, догляд, вимоги, сорти

Оптимальний час для посадки тигрових лілій – восени (з вересня по жовтень) і ранньою весною (на рубежі квітня і травня). Цибулини слід поміщати на глибину, яка приблизно втричі перевищує висоту цибулини. На практиці зазвичай це приблизно 10-15 см. Своєю чергою, відстань між окремими цибулинами повинна бути 20-30 см.

квіти

Посадку можна проводити з готових квіткових цибулин з надійного джерела. Варто вибирати тільки здорові екземпляри, без видимих ​​ознак захворювання. Другий варіант – використовувати повітряні балони, але цей спосіб набагато складніше. Тут потрібні не тільки більш глибокі садівничі знання, але і терпіння – цвітіння доведеться чекати близько декількох років.

Як доглядати за ліліями тигровими?

Помістивши цибулини на сонячне місце, потрібно лише не забувати про регулярний полив під час тривалої посухи. Для підгодівлі використовуйте органічні добрива.

Цікаво  Квіти хризантеми - посадка, вирощування та догляд

Цибулини квітів також є смачною закускою для шкідників, що мешкають під землею. Щоб захистити наші культури від їх руйнівного впливу, варто перед посадкою оснастити себе практичними кошиками. Це невеликі витрати, а використання цих аксесуарів однозначно полегшить роботу в саду. Крім захисту від кротів і полівок, такі гаджети стануть в пригоді й при викопуванні цибулин.

Рекомендується також видаляти відцвілі суцвіття – це, в принципі, універсальне правило, яке стосується цибулинних квітів. Це подовжує цвітіння і змушує рослину витрачати енергію на зберігання поживних речовин у цибулинах.

Популярним заходом є мульчування, яке допомагає зменшити ріст бур’янів. З роками ви помітите, що квіти дрібнішають – і хоча лілії не люблять пересадки, це варто робити, щоб зберегти здорові та вражаючі рослини.

фото

Популярні сорти тигрових лілій

Сорти тигрових лілій відрізняються не тільки забарвленням квіток і способом плямистості, але і висотою. Окремої уваги заслуговують кілька різновидів цієї рослини.

Білий тигр може бути цікавою пропозицією для тих, хто, з одного боку, прив’язаний до класики, а з іншого боку, хоче внести різноманітність у свій сад. Ці очікування можуть виправдати білі пелюстки з крапками.

Своєю чергою Red tiger, відповідно до своєї навіяної назви, привертає увагу червоним кольором своїх пелюсток, який неодмінно додасть фарб будь-якій садовій композиції! У поєднанні з довгим ланцетним листям інтенсивного зеленого кольору ми отримуємо справді цікаве колірне поєднання!

Цікаво  Жовта малина - путівник від А до Я

Yellow tiger – сорт з темно-жовтими квітками – крапчастими, як і у решти тигрових сортів. Рослина досягає 60-80 см у висоту. Насичений колір під час цвітіння неодмінно приверне увагу та додасть оптимістичного акценту будь-якому простору.

Брус жовтий може досягати до 1,5 м у висоту і відрізняється від інших лілій тим, що квітки у цього сорту спрямовані вниз.

квіти

Тигрова лілія – ​​цікаві факти

Попри те, що тигрова лілія є виключно красивою рослиною, варто пам’ятати, що вона отруйна для тварин. З цієї причини слід стежити, щоб домашні тварини, залишені без нагляду, не покусали його. Всупереч шкідливості для домашніх тварин – в китайській народній медицині практикується вживати цибулини цієї лілії в оздоровчих цілях.

Це поширена рослина не тільки в садах і клумбах, але і на балконах. Він ідеально підходить як зрізана квітка, додаючи інтер’єру не тільки чарівність, але і східний аромат.

Дивіться також: Лілія рослина, яка зачаровує своїм виглядом. Деякі корисні поради.

Прокрутка до верху