Головна сторінка » Малинове дерево обрізка – корисні поради
Малинове дерево обрізка

Малинове дерево обрізка – корисні поради

Малинове дерево обрізка – корисні поради. Коли обрізати малинове дерево, зазвичай визначається сортом і його віком. Молоді рослини можна обрізати відразу після посадки, тому що це дозволить їм краще розгалужуватися. Дізнайтеся, як і коли обрізати малинове дерево, щоб насолодитися його плодами.

Не забувайте планувати обрізку малини в ясний день, коли немає дощу. В іншому випадку місця, залишені від видалених гілок і пагонів, будуть заживати довше, що, ймовірно, зменшить кількість красивих плодів у наступні місяці.

Коли обрізати малинове дерево?

Обрізати щойно посаджені дерева малини можна відразу після посадки, на кілька сантиметрів – так рослині буде легше пускати нові пагони.

фото

Малинове дерево обрізка

Обрізка малини навесні передбачає в першу чергу позбавлення від пошкоджених морозами гілок і помітно ослаблених. Крім того, дерево вимагає проріджування, тобто вирізання розрослися гілками. У літньо плідних сортів малини дворічні пагони краще відразу після збору видаляти й таким чином готувати місце для росту молодих пагонів.

Цікаво  Дерево акації - вимоги, догляд і сорти

Якщо дерево сильно розростається вбік, варто обрізати виступаючі пагони. Завдяки цьому гілки, що залишилися, отримають достатній простір, щоб «ловити» світло, і матимуть достатньо місця для росту нових бруньок. Це найкращий спосіб отримати великі здорові плоди влітку.

Обрізка осіннього малинового дерева проводиться, коли плоди практично не зникли. Потім потрібно підготувати дерево до зими. У цьому випадку мова йде не про проріджування гілок, а про їх значне зменшення. Видаляйте ті, що дали плоди, а також позбавляйтеся від зайвих молодих пагонів. Це потрібно робити, використовуючи гострі секатори. Важливо зробити це до заморозків – інакше ви знизите морозостійкість рослини.

Малинове дерево обрізка

Обрізка малинового дерева – поради садівнику

Якщо ви плануєте виростити малиновий сад, вам знадобиться додаткова інформація, яка збільшить шанси на рясний урожай:

  • Вирощують малинового дерева в слабокислому ґрунті (5,5-6,5 pH), бажано багатому азотом і гумусом. Це оптимальні умови, при яких дерево формує сильні вегетативні пагони. Перед пікіруванням розсади місце вирощування перекопайте і змішайте землю з перегноєм. Таким чином ви збагатите ґрунт цінними поживними речовинами й поліпшите плодоношення дерев в наступні роки.
  • Весняну обрізку малинового дерева необхідно провести до кінця квітня. Укорочують осінні сорти в серпні (якщо дерево дворічне) або в листопаді (якщо однорічна рослина).
  • Для обрізання дерев малини використовуйте гострий садовий секатор, бажано модель з довгими ручками – переконайтеся, що зрізи безпечні й не викликають надмірного розколу зрізаного фрагмента. Також переконайтеся, що ваші руки в безпеці та одягніть захисні рукавички.
  • Якщо дерево значно розростається вбік, зріжте виступаючі частини, щоб створити абсолютно нове дерево.
  • Відмерлі пагони, пошкоджені морозом, викинути або спалити на багатті. Ті, що знаходяться в хорошому стані, помістіть у компостний контейнер.
  • Малина не вимагає особливого догляду, крім обрізки й правильного внесення добрив. Найкращий спосіб забезпечити відповідний мінеральний баланс для дерев – провести аналіз ґрунту. Однак є кілька чітких сигналів, що рослина потребує певних елементів. Пожовтіння листя по краях свідчить про нестачу калію. Коричневе забарвлення та опадання листя є симптомами дефіциту магнію, а надто швидкий ріст листя та інтенсивне темно-зелене забарвлення є симптомами надлишку азоту в ґрунті.
  • Багаторазові сорти, мають велику популярність завдяки можливості екологічного вирощування (без хімічного захисту) і більш легкого догляду.
  • При сприятливих погодних умовах (довга і тепла осінь) осінню малину можна збирати навіть до перших заморозків.
Цікаво  Полуниця сорти - догляд та вирощування

Дивіться також: Обрізання молодих дерев весною – як це зробити правильно?

Прокрутка до верху