Головна сторінка » Весняна обрізка фруктових дерев – коли і як обрізати дерева?
Весняна обрізка фруктових дерев

Весняна обрізка фруктових дерев – коли і як обрізати дерева?

Весняна обрізка фруктових дерев – коли і як обрізати дерева? Обрізка плодових дерев – це не тільки естетично. Метою обробки є перш за все забезпечення здорових сходів і умов для плодоношення. Різні види дерев слід зрізати в дещо різний час. Як обрізати плодові дерева?

Милують око садівника обтяжені яблуками яблуні, рясно плодоносні груші та сливи. Доглядати за ними повинні як професійні садівники, так і любителі, які мають на своїй ділянці кілька символічних фруктових дерев, в тому числі: обрізати фруктові дерева. Тільки тоді вони дадуть соковиті й смачні плоди. Перевірте, коли і як обрізати плодові дерева. Чи має тут значення порода дерева?

Обрізка плодових дерев – навіщо це робити?

Плодівники не забувають регулярно обрізати плодові дерева. Дилетант цілком слушно запитає, чому саме вони це роблять? Яка користь від обрізки плодових дерев? Хіба без нього не росли б фрукти? Що ж, правильна обрізка фруктових дерев важлива, оскільки:

  • Забезпечує здоровий ріст рослин,
  • дозволяє отримувати рясні врожаї,
  • дозволяє видаляти небажані (наприклад, хворі, зламані) пагони та гілки, які заважають розвитку рослин і не плодоносять (так звана санітарна обрізка),
  • дозволяють надати рослинам бажані форми,
  • стимулює ріст нових і міцних пагонів (омолоджувальна обрізка).

Ми обрізаємо плодові дерева, щоб дерево більше плодоносить, щоб плоди були більшими й смачнішими, і щоб дерево не дичавіло. Формуємо дерева у формі парасольки, тому всі непотрібні гілки обрізаємо, проріджуємо й освітлюємо крону. Крону проріджують, щоб на плоди потрапляло більше сонця. Тож якщо всередині є гілки й дерево плодоносить, ми вирізаємо зовнішні гілки, щоб усередині були гарні плоди — великі та солодкі.

Весняна обрізка фруктових дерев

Обрізка плодових дерев – коли обрізати плодові дерева?

Обрізку плодових дерев необхідно проводити за прийнятою схемою, якщо ви хочете, щоб вона принесла позитивні результати. Коли обрізати плодові дерева? Стригти можна взимку або влітку.

Обрізка плодових дерев при низьких температурах називається обрізкою в режимі спокою. Щоб його відрізнити, проводять літню обрізку в період вегетації рослини. Також плодівники пропонують проводити обрізку дерев в кінці зими або на початку весни, тобто з січня по квітень.

Для початку найкраще обрізати дерева, більш морозостійкі. Ті, які більш чутливі до низьких температур, краще не зрізати до весни, коли температура стабілізується принаймні на рівні 0 градусів за Цельсієм.

Весняна обрізка фруктових дерев

21 березня починається весна і саме в цей день можна починати весняну обрізку плодових дерев. У цей період рекомендується обрізка дерев, оскільки в них сповільнюються життєві процеси. Обрізка навесні підготує їх до періоду росту і плодоношення влітку.

Цікаво  Смородина догляд: все, що вам потрібно знати!

Обрізані дерева, щоб компенсувати втрати від вирубки, почнуть вивільняти природні порослі. Вони будуть рости набагато швидше, що призведе до більш пізнього плодоношення. Потрібно тільки знати, як обрізати плодові дерева навесні, щоб не пошкодити їх.

Літня обрізка плодових дерев

Якщо весняна обрізка дерев має на меті стимулювати їх розвиток і ріст, то яка мета літньої обрізки плодових дерев? Ну а дозволяє видаляти загущаючі пагони, які затінюють крону. Така ситуація сприяє розвитку цвілі та грибків і може перешкоджати дозріванню плодів.

Плодівники рекомендують обрізати дерева в середині літа, щоб забезпечити більш рясний урожай в кінці садового сезону. Після літньої обрізки плоди на деревах у саду повинні бути не тільки дозрілими, але й більшими та краще забарвленими. Дерева також можуть мати більш рясні квіткові бруньки.

Осіння обрізка плодових дерев

Точної відповіді на питання, коли обрізати плодові дерева восени, немає. Осіння обрізка плодових дерев робить дерева більш сприйнятливими до несприятливого впливу низьких температур.

Зимова обрізка плодових дерев

Передвесняна та ранньовесняна обрізка стимулює рослини відновлювати пошкодження після обрізки та вирощувати нові пагони, листя та бруньки. Звичайно, ви повинні бути обережними з тим, як ви обрізаєте старі фруктові дерева, щоб омолодити їх і забезпечити літній ріст.

Обрізку плодових дерев на зиму слід проводити тільки на більш морозостійких деревах. Найкраще планувати таку роботу, коли ми впевнені, що найлютіші морози вже минули.

Весняна обрізка фруктових дерев – коли обрізати молоді плодові дерева?

Молоді плодові дерева вимагають особливого підходу до обрізки. Чи варто їх взагалі обрізати? Звичайно! Молоді плодові дерева обрізають відразу після посадки.

фото

Весняна обрізка фруктових дерев – коли обрізати старі плодові дерева?

Ви можете мати багаторічні плодові дерева в домашніх садах, на ділянках відпочинку або в саду. Як їх обрізати? Обрізка старих плодових дерев проводиться ранньою весною, навесні або після плодоношення.

Весняна обрізка фруктових дерев

Обрізка плодових дерев – необхідні інструменти для обрізки дерев

Обрізка плодових дерев дає дуже хороші результати при правильному виконанні – як з точки зору техніки зрізання, так і термінів виконання робіт. Плануючи обрізку фруктових дерев, необхідно оснаститися відповідними інструментами. Для нарізки використовуйте:

  • Пилки для різання дерев (садівничі),
  • ножиці для обрізки фруктових дерев,
  • секатор ручний і дворучний.

Інструменти слід підбирати так, щоб не пошкодити рослину при зрізанні. Менші пагони можна зрізати ручним секатором, а більш товсті і старі – дворучним. Якщо він має телескопічні ручки, то можна обрізати пагони й високо на дереві. У разі виключно товстих гілок стане в пригоді садова пила або ножиці.

Цікаво  Назви садових квітів - які найлегше вирощувати

Весняна обрізка фруктових дерев – як обрізати плодові дерева?

Молоді плодові дерева, відразу після посадки в ґрунт, обрізають інакше, ніж кількарічні або старі, які стоять на ділянці десятки років. Подивіться, як це зробити.

Обрізка старих фруктових дерев

Як обрізати старі плодові дерева? Зазвичай вони вже стійкі до морозів, тому їх рекомендується зрізати взимку, а потім – якщо вони ростуть, наприклад, дикі пагони (так звані вовчки) – ще й влітку (перед збиранням плодів). Радикальна омолоджуюча обрізка оживить рослину і дозволить їй знову плодоносити.

Обрізка молодих плодових дерев

Молоді плодові дерева майже завжди обрізають після посадки, навесні, до плодоношення. Як обрізати дерева після посадки?

Вертикальний головний пагін (так звану направляючу) потрібно зрізати приблизно на 50 см вище найвищого пагона. Потім необхідно видалити бічні пагони, які ростуть нижче 50 см від землі. Також повністю видаляють бічні пагони з гострими кутами розвилки, а решта бічні пагони вкорочують на 1/3.

Весняна обрізка фруктових дерев – яблуні та груші

Ви можете запланувати обрізку яблуні та груші першими деревами року. Вони морозостійкі. Тому зимовий час для обрізки старих і молодих яблунь підходить. Так само слід вчинити й з грушами.

Обрізку яблуні рекомендується проводити регулярно, з моменту посадки, двічі на рік – влітку і взимку.

  • Взимку у молодих яблунь необхідно зробити зрізи для формування крони дерева, а у старших – легкі, що дозволить позбутися від зайвих старих гілок і запобігти надмірному загущенню гілок. в короні.
  • Влітку обрізка яблуні спрямована на видалення молодих пагонів, які ростуть вертикально вгору. Їх називають вовками. Їх слід вирізати, бажано перед збиранням плодів.

Відразу після посадки молоді груші потрібно обрізати для формування крони. Будьте обережні й не обрізайте їх занадто інтенсивно.

Увага!
У груші квіткові бруньки з’являються на торішніх пагонах, тому сильне обрізання гілок зменшить плодоношення.

Груші також знадобиться легка обрізка (навесні). Це передбачає видалення коротких пагонів і занадто густих однорічних пагонів, які все одно не впливають на інтенсивність плодоношення. Вирізають також пагони, що ростуть вертикально до центру крони – вовки. Короткі пагони завжди вкорочують над брунькою, щоб залишити хоча б кілька сантиметрів гілочки. Більші гілки потрібно зрізати біля самої гілки.

Старі груші вимагають омолодження. Ранньою весною направляючу (найсильнішу основну гілку), прорідити верхню і середню частину крони, вкоротити пагони й видалити т.зв. короткі пагони. Нічого не обрізайте в основі крони. Влітку знову необхідна омолоджуюча обрізка – потрібно видалити коріння і непотрібні, схрещуються пагони. Жорсткі й жорсткі гілки також вимагають вирізання, бо вони все одно не плодоносять.

Цікаво  Тигрова лілія: види, значення і поради по догляду
фото

Обрізка плодових дерев сливи

Обрізка сливи необхідна для її плодоношення. Це ще й для зниження ризику розвитку захворювань. Найкраще зрізати сливу після плодоношення, тобто в кінці літа. Весняну обрізку проводять для пізніх сортів сливи й тих, що відрізняються сильним зростанням. Зрізати пагони можна в теплі безхмарні дні, наприклад, у березні або квітні.

У перші 3-4 роки вирощування сливи її необхідно радикально обрізати для формування дерев. Крони сусідніх дерев не повинні торкатися один одного, щоб не поширювати хвороби. Формуюча обрізка передбачає укорочення занадто довгих бічних гілок. Добре видалити всі пагони, що ростуть на стовбурі нижче крони, що формується.

Сливи віком кілька років теж потрібно обрізати, але тільки в рамках напівпрозорої обрізки. Він передбачає видалення зайвих пагонів, хворих, пошкоджених або схрещуваних пагонів.

Весняна обрізка фруктових дерев – обрізка вишні

І для вишні, і для вишні рекомендується тільки літня обрізка. Обрізаючи плодові дерева вишні влітку, можна уникнути хвороб кори й деревини. Обрізку цих дерев проводять після збору плодів – бажано з кінця липня до середини серпня.

Слаборослі сорти вишні потребують регулярної обрізки крони. Сильно зростаючі вишні необхідно обрізати в рамках відновлювальної обрізки, що передбачає вкорочення бічних пагонів. Також можна перетримати крону, видаливши дикі пагони.

Обрізка колоноподібних плодових дерев

Вирощувати яблуню, грушу або сливу можна у вигляді колоновидних дерев. Такі дерева не займають багато місця, тому що вони карликові, але дають такий же рясний урожай, як і всі інші. Як обрізати колоновидні плодові дерева? Вони не вимагають особливого обрізання. Формувати крони не потрібно, тому що вони не ростуть. Обрізка гілок не сприяє надмірному росту.

Пошкоджені, зламані або підмерзлі гілки, а також ті, що мають сухі кінці, необхідно видалити. Іноді роблять коригувальні розрізи. Крім того, рекомендується пригинати пагони, що ростуть по діагоналі вгору від провідника.

Весняна обрізка фруктових дерев

Зрізання плодових дерев – чим наносити зріз?

Під час зрізання плодових дерев будьте особливо обережні та продезінфікуйте садовий інвентар та захистіть місця зрізу. Все тому, що в цьому місці рослині буде легко заразитися. Денатурат можна використовувати для дезінфекції інструментів. Своєю чергою, місце зрізу необхідно намазати садовою маззю і додатково обприскати, щоб захистити пошкоджені частини рослини під час зрізання.

Дивіться також: Малинове дерево обрізка – корисні поради

Прокрутка до верху