Головна сторінка » Драконова лілія – як виростити
Драконова лілія

Драконова лілія – як виростити

Драконова лілія – як виростити. Лілія дракона займає лідируючі позиції в рейтингах найдивніших рослин світу. Має надзвичайно ефектне суцвіття, що нагадує вишуканий витвір мистецтва. Але пахне огидно! Тим не менш, мати його в саду варто, тому що він виглядає дуже привабливо і росте багато років. Але найкраще садити її трохи далі від вікон або терас і милуватися нею здалеку.

Незвичайна та інтригуюча лілія

Дракон-лілія ця рослина сповнена сюрпризів. Перше – надзвичайно оригінальне, чудове суцвіття. Він складається з тонкого чорного качана, покритого величезною темно-фіолетовою пелюсткою довжиною пів метра і більше. Листя також привабливі – пальчасті, блискучі та позначені симетричними білими лініями, які виділяються серед яскравої зелені. Але на цьому оригінальність лілії дракона не закінчується.

Тому що приваблива форма рослини супроводжується надзвичайно дивним запахом, що нагадує… огидний запах падлі, тухлого м’яса. На початку літа лілія спокушає цим «ароматом» мух, жуків і жуків, які вночі приваблюють до суцвіття і запилюють рослину. На щастя, цей аромат з’являється тільки на початку цвітіння і тримається недовго, максимум два дні.

Цікаво  Піони рожеві - 5 сортів піонів у відтінках рожевого

Чарівна рослина з Егейського моря

Природним місцем існування драконової лілії є Балкани, острови Егейського моря та південна Туреччина. Його латинська назва (Dracunculus vulgaris, або дракункул звичайний) походить від слова «draconis», що означає змія, дракон. Назва, ймовірно, належати до форми суцвіття з характерним чорним стрижнем, який може нагадувати змію.

Колись його вважали чарівною рослиною – вважалося, що його корінь і листя захищають від гадюк і змій. Лілії було легко приписати надприродну силу, адже в природному середовищі вона виростає до значних розмірів, часом перевищуючи 2 метри. У наших садах вона не буде такою великою, досягатиме лише метра у висоту.

Цікаво  Технологія обрізки дерев - чим і як обрізати високі дерева
квіти

Як виростити драконову лілію

Це багаторічна рослина, і при невеликому догляді воно добре почуватиметься на наших клумбах. Він досить стійкий до хвороб і шкідників, а його специфічний запах ефективно відлякує садових гризунів. Єдине, що йому потрібно, це полив і підживлення в період вегетації та захист від заморозків.

Найкраще висаджувати бульби лілій на клумбу у квітні, в родючий, водопроникний і вологий ґрунт. Виберіть для рослини сонячне або легке пів тіньове місце, захищене від вітру. Після того, як лілія вийде з землі, не забувайте регулярно поливати її й підгодовувати багатокомпонентними добривами до повного цвітіння, що зазвичай відбувається в кінці червня.

Цікаво  Обприскування малини - як, коли та чим
фото

На що звернути увагу при догляді за собою

Це рослина середземноморського регіону, тому природно, що вона не особливо морозостійка. Добре вкритий товстим шаром мульчі або хвойних гілок, він може перезимувати в ґрунті. Однак безпечніше буде викопати бульбу, помістити в місткість з піском і зберігати в сухому підвалі. Пам’ятаймо також, що це отруйна рослина. Його сік може викликати роздратування шкіри, тому при догляді за нею краще надягати рукавички.

Але колекціонерів незвичайних квітів ці дрібні недоліки драконової лілії точно не завадять. Це рослина, яку не можна ігнорувати. Нікого не залишать байдужими височенні, дещо загадкові фіолетові суцвіття. Навіть якщо іноді йому доведеться затримати носа.

Дивіться також: Лілія для ставків – як посадити латаття в ставку?

Прокрутка до верху