Головна сторінка » Лілія кандідум – познайомтеся з цим білосніжним видом
Лілія кандідум

Лілія кандідум – познайомтеся з цим білосніжним видом

Лілія кандідум – познайомтеся з цим білосніжним видом. Lilium candidum відрізняється білосніжними квітками діаметром близько 7 см. Біла лілія росте у формі зірки, збираючись у суцвіття у вигляді зонтиків або кистей. Ця квітка названа на честь Святого Йосипа, Святого Антонія або Пресвятої Діви Марії.

Джерела його виникнення оцінюють у 4000 років тому на основі картин і археологічних знахідок давніх часів. Бузковий орнамент був знайдений на руїнах палацу Міноса на Криті. Біла лілія має гарний вигляд і цікаву історію.

Походження та цікава історія сорту

Це вид із сімейства лілійних. Він походить з Балкан (Югославія та Греція), а також Західної Азії (наприклад, Сирія, Туреччина, Ізраїль). Насправді його культивують у багатьох частинах світу. Культивується ця рослина і в Україні, хоча іноді можна побачити дикі лілії. Цей вид був символом християнства. З’явилося воно і в мотивах античної культури. Століттями він вважався королівською квіткою.

Решта історії

Цибулини цих рослин були знайдені в саркофагах єгипетських мумій. Вона також мала особливі привілеї серед євреїв. Навіть Ісус говорив про ці пишні квіти: «Погляньте на польові лілеї, як вони ростуть, не працюють, але й не прядуть. Але кажу вам, що навіть цар Соломон у всій своїй славі не вдягався так, як одна з них». Перші екземпляри з’явилися в Україні в середні віки, під час хрестових походів. Стародавні греки вважали, що біла лілія зобов’язана своїм походженням молоку богині Гери, яка, годуючи свого сина Гефеста, капнула кілька крапель на землю і почала його цвітіння.

Цікаво  Гіацинти – догляд і вирощування в саду
фото

Лілія кандідум – колір

Любителі цього різновиду насправді мають цілу гаму кольорів. Білий, двоколірний, крапчастий або рожевий – насправді лише крапля в морі цього типу відтінків. У світі існує кілька тисяч сортів і видів. Завдяки цьому ви легко зможете вписати цю квітку у свій сад. Цей сорт має неймовірно інтенсивний аромат, впізнаваний кожному любителю квітів. Його часто використовують для виготовлення парфумерних композицій. Сьогодні цей рід є одним з найпоширеніших в Європі.

Росте в саду

Для вирощування в саду вибирайте сонячне місце. Біла лілія любить ґрунт, багату кальцієм. Висаджувати цибулю в ґрунт краще в середині літа (найпізніше в середині серпня) на глибину не більше 3-5 сантиметрів. Якщо ми посадимо його досить швидко, він виростить розетку листя до зими, яка переживе зиму. У холодні періоди (від -5 градусів за Цельсієм) її слід вкривати мульчею, сухим листям, торфом або декоративними прикрасами (ялиновими або ялиновими гілками). Ці заходи дозволять йому безпечно перезимувати й без проблем дожити до літа.

Цікаво  Гребінець півня прикрасить ваш будинок і сад.
квіти

Які лілії потрібно викопувати перед зимою і коли?

Східні сорти цієї квітки менш морозостійкі, хоча виробники характеризують їх морозостійкість як хорошу. Рекомендується прибирати цибулини з клумб, якщо прогнозується морозна і безсніжна зима. Викопувати багаторічник на зимівлю рекомендується у вересні або не пізніше початку жовтня. Розсаду слід очистити, потім висушити й помістити в паперові пакети. Засипають помірно вологим торфом, піском, корою або тирсою. Поставте в холодне приміщення з температурою близько 4-5 градусів, але не вище 10 градусів Цельсія.

Лілія кандідум – пересадка та розмноження

Цей вид не повинен рости на одному місці довше 2-3 років. Пересаджують до середини вересня. Найкраще розмножувати їх придатковими цибулинами, які можна знайти на різних частинах рослини. Також можна розмножувати насінням, але цей спосіб трудомісткий і непередбачуваний. Отримане таким чином нове покоління не успадковує вихідних ознак. Перед пересадкою субстрат необхідно перевірити й ретельно перекопати. Молоді екземпляри також можна посадити в горщик і зберігати у відповідних умовах до весни, що забезпечить швидший розвиток влітку, коли ми їх посадимо.

фото

Біла лілія – підживлення і догляд

Ця висока біла лілія зацвітає в червні, її висота досягає 120 см. Цікавий факт, що зареєстровані особини висотою до 2 метрів! Грунт слід перевіряти дуже ретельно. Важливо, щоб він мав слаболужну реакцію. Якщо його немає, можна додати невелику кількість доломіту. Влітку (з весни до початку літа) варто підгодувати їх органічними добривами або мінеральними з підвищеним вмістом фосфору, які садимо неглибоко під корінь.

Цікаво  Розмноження лілій, як це зробити

Хвороби, які можуть знищити наше господарство

Як і багато інших, наша рослина може бути піддана нападам хвороб і шкідників. Уражаються цибулини, листя і квіти. Найпоширенішими захворюваннями є віруси та грибки. Це не єдина загроза, адже шкодять нашим квітам і такі шкідники, як попелиця та польовий звичай. Сіра гниль викликає появу темно-зелених плям на листках, що призводить до загибелі розсади. При появі цього захворювання необхідно обприскати Біосепт 33 СЛ.

квіти

Краще всього Lilium candidum продається у квіткових магазинах

Згідно з українською статистикою, зрізаною квіткою, яка викликає найбільший інтерес у покупців квіткових магазинів, є сорт білої лілії, тобто лілії святої. Юзефа. Їх часто використовують як прикраси для весіль або святих причасть, завдяки їх зв’язку з Біблією та духовній чистоті. Часто на свято Воскресіння прикрашають каплиці до Хресної дороги. Його атрибутом є красивий колір, ідеальний для такого типу заходів, тому це найпоширеніший вибір.

Дивіться також: Драконова лілія – як виростити

Прокрутка до верху