Головна сторінка » Лілія звичайна – догляд, посадка та вирощування
Лілія звичайна

Лілія звичайна – догляд, посадка та вирощування

Лілія звичайна – догляд, посадка та вирощування. Лілії – ці красиві й надзвичайно вишукані квіти роками приваблюють натовпи відданих шанувальників. Своєю популярністю вони зобов’язані буйству фарб і ароматів, якими радують сади влітку. Лілії – це квіти, які вимагають правильного догляду, терпіння і дози знань про їх вирощування. Однак якщо ви вирішите приділити їм трохи уваги, вони винагородять вас чудовим виглядом своїх квітів.

Кілька слів про лілії

Лілії – це група рослин, яка включає численні види та гібридні сорти. Однак ми розрізняємо три основні форми їх квіток:

  • Чашоподібні – вражаючі квіти, пелюстки яких розкриваються, утворюючи чашку,
  • Трубчата – в нижній частині квітки пелюстки утворюють трубочку, і тільки їх верхівки відкриваються назовні,
  • Чалма – пелюстки дрібних квітів сильно скручуються назад.

Серед численних сортів на особливу увагу заслуговують білі лілії – класичний вид, який роками культивується в садах, з білими воронкоподібними квітками та сильним ароматом. Початківцям рекомендуються порівняно прості у вирощуванні лілії Давида з яскраво-червоними квітками та оранжево-червоні тигрові лілії, пелюстки яких поцятковані чорними цятками. Також не можна не згадати групу азіатських гібридів. Сюди входять численні сорти, абсолютно морозостійкі, з помаранчевими, лимонними або рожевими квітками, чашоподібними або закрученими пелюстками.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.
квіти

Лілія – вимоги до вирощування

Ідеальне місце для вирощування лілій – сонячне місце, захищене від вітру. Своєю чергою коріння рослин потребують тіні та прохолоді, тому їх краще захистити невисокими багаторічниками або кущами, що ростуть поруч. Грунт має бути гумусним, родючим, водопроникним і добре дренованим. Легкі ґрунти потребують збагачення органікою, а важкі – торф і крупнозернистий пісок. Цибулини лілій не люблять болотистий ґрунт, тільки помірне зволоження.

Як виконати дренаж ґрунту? У глибоко розпушеному ґрунті для цибулі викопуємо ямку і насипаємо в неї близько 5 сантиметрів крупнозернистого піску і гравію. Викопану з ями землю також змішуємо з піском і знову засипаємо.

фото

Лілія звичайна – посадка цибулин

Вирощування лілій не буде успішним, якщо ми спочатку виберемо цибулини поганої якості, тому перед посадкою зосередимося на розумній покупці. Вибираючи цибулю, стежте за тим, щоб він не був гнилим і не зів’ялим, а його коріння біля основи не засохли.

Цікаво  Пахучі лілії - які сорти лілій найбільше пахнуть?

Період, в який можна садити лілії, триває з кінця літа до початку весни, але оптимальний час – осінь. Найкраще висаджувати їх групами по 3-5 штук, на глибину приблизно 20-25 сантиметрів. Виняток, однак, становить біла лілія, яку слід садити на глибину 3 сантиметри. Між рослинами слід залишати відстань 25-45 сантиметрів, залежно від виду. Пізніше висаджені рослини потребують мульчі, щоб захистити їх від морозів.

квіти

Лілія звичайна – догляд

Після початку вегетації лілії необхідно підгодувати багатокомпонентним добривом. Не можна допускати висихання рослин, вони вимагають регулярного поливу під час посухи, особливо до цвітіння. Більш низькі сорти не потребують опор, а ось ті, що висотою понад 1 метра, потребують опори. Дуже важливо видалити відцвілі квіти до того, як почне утворюватися насіння. Це послаблює рослину.

Цікаво  Сніжноягідник прикрашає сад практично цілий рік.

Справжнім кошмаром, який часто супроводжує вирощування лілій, є вірус мозаїки, який проявляється жовтою мозаїкою, що з’являється на листках. На жаль, боротися з ним важко, хворі цибулини найкраще викопувати й утилізувати. На них також часто нападають попелиці, равлики, гризуни та сіра цвіль, але з цими загрозами можна боротися, використовуючи спеціальні хімікати.

Множення

Розмножують лілії декількома способами залежно від виду: насінням, живцями або придатковими цибулинами. Розмноження лілій насінням значною мірою запобігає вірусним захворюванням. Цибулини викопуємо у вересні-жовтні, потім ретельно очищаємо, відокремлюємо від дочірніх рослин і садимо знову.

Якщо ми вирішуємо розмножувати рослини лусочками, ми відриваємо їх від цибулин, а потім садимо в ящики, наповнені спеціально розробленим добривом, закладаючи їх наполовину. Приблизно через 6 тижнів на основі лусок з’являться маленькі цибулини. Потім рослини потрібно пересадити в горщики діаметром близько 9 см і залишити в холодному укритті або теплиці.

Дивіться також: Лілія кандідум – познайомтеся з цим білосніжним видом

Прокрутка до верху