Головна сторінка » Обрізання молодих дерев весною – як це зробити правильно?
Обрізання молодих дерев весною

Обрізання молодих дерев весною – як це зробити правильно?

Обрізання молодих дерев весною – як це зробити правильно? Власний фруктовий сад, навіть невеликий, — це перевірений спосіб насолодитися смаком справді корисних органічних фруктів. Якщо у нас мало місця, ми можемо посадити принаймні кілька окремих дерев навколо будинку. Незабаром ми обов’язково оцінимо переваги такого рішення.

Але щоб насолодитися смаком домашніх яблук, вишень, груш чи слив, потрібно приділити певну увагу догляду за висадженими деревами. Завдяки цьому вони будуть рости здоровими й рясно родити.

Однією з процедур по догляду, яку необхідно проводити навесні, є обрізка гілок плодових дерев. Обрізку плодових дерев необхідно проводити правильно, адже тільки тоді вона принесе очікувані результати. Отже, як має виглядати обрізка плодових дерев навесні?

Обрізання молодих дерев весною – що потрібно пам’ятати?

Обрізка плодових дерев навесні необхідна, якщо ми хочемо скуштувати плоди з власного саду влітку та восени. У всьому процесі важливе значення має час, за який необхідно провести процедуру, а також спосіб її проведення.

Цікаво  Обрізка плодових дерев. Деякі вже можна різати!

В обох випадках виконувані дії повинні бути адаптовані до типу дерева та його вимог. Правильно проведена обрізка плодових дерев зміцнює їх, що своєю чергою сприяє більш рясному плодоношенню. Тому варто приділити цьому завданню трохи часу й уваги.

Обрізання молодих дерев весною

По-перше, вам потрібно визначити, коли обрізати окремі дерева – пам’ятаючи, що час сильно відрізняється в залежності від їх виду. Обрізку яблуні, як і сливи й груші, слід проводити в кінці лютого або на початку березня. А абрикоси, черешні та вишні обрізати потрібно тільки після збору плодів. А коли потрібно обрізати персики? Найкращий час для обрізки персиків і нектаринів – коли на їх гілках з’являються перші бруньки.

Цікаво  Плетисті троянди – як доглядати за королевою квітів!

В основному розрізняють два види: формувальну та напівпрозору. Перший з них застосовують на молодих деревах, до 4 років після посадки. Однак у випадку старих дерев слід використовувати напівпрозору обрізку. Формуюча обрізка передбачає вкорочення стовбура дерева – яблуні й груші необхідно вкоротити приблизно на 45 см, а вишні – на 30 см.

Крім того, слід вкоротити й пагони – довгі (70-80 см) наполовину, короткі (до 10 см) вирізати повністю. Таким чином протягом наступних років ми зміцнюємо молоді деревця, завдяки чому їхня крона набуває гарної веретеноподібної форми, а плоди, що ростуть на них, стають більшими та смачнішими.

Цікаво  Обрізка молодих дерев
фото

Старі дерева обрізаємо злегка, тобто вкорочуємо пагони таким чином, щоб до крони дерева потрапляло якомога більше сонячного світла. Тому позбавляємося від усіх пагонів, що перехрещуються всередині крони, і пагонів, що перекривають один одного. Також обов’язково видаляємо хворі та пошкоджені пагони.

Обрізання молодих дерев весною

Весняна обрізка плодових дерев – скільки це коштує?

Обрізка дерев – один із найдешевших видів догляду за деревами. Для його виготовлення нам знадобляться всього два інструменти – секатор для більш тонких пагонів і пилка для більш товстих пагонів.

Якщо ми також хочемо захистити місце зрізу, ми повинні придбати спеціальну пасту, призначену для цієї мети. Його ціна невисока.

Дивіться також: Обрізання плодових дерев – як і коли обрізати?

Прокрутка до верху