Головна сторінка » Обрізка дерев навесні – що, як і коли обрізати
Обрізка дерев навесні

Обрізка дерев навесні – що, як і коли обрізати

Обрізка дерев навесні – що, як і коли обрізати. Кінець лютого і березень – найкращий час для обрізки плодових дерев і кущів. У цей період в основному проводять напівпрозору обрізку, щоб розпушити крони й впустити в них більше сонячного світла.

Завдяки такій обробці сонце легше потрапляє на плоди, розташовані в центральній частині крони, прискорюючи їх розвиток і дозрівання. Видалення зайвих непотрібних гілок також покращує потік повітря в кроні, роблячи дерева та кущі менш сприйнятливими до атак грибкових захворювань.

Але перш ніж розпочинати обрізку плодових дерев, необхідно вивчити загальні правила весняної обрізки плодових дерев, а також дотримуватися конкретних рекомендацій щодо конкретного виду, оскільки неякісно виконана процедура може принести більше шкоди, ніж користі.

Коли обрізати різні фруктові дерева

Просвічування дерев у саду починається з сортів яблуні, стійких до низьких температур (кінець лютого/березень), потім груш, слив, абрикосів і персиків (березень).

У випадку з вишнею, яка найбільш чутлива до морозів і сприйнятлива до хвороб кори та грибкових інфекцій, від весняної обрізки краще відмовитися на користь літньої.

Цікаво  Обрізка старих плодових дерев - як повернути їм славу?
Обрізка дерев навесні

Як обрізати плодові дерева – напівпрозора обрізка

Легку обрізку плодових дерев (переважно груші та яблуні) починають з укорочення занадто високого дерева. Зрізання проводять на висоті приблизно 3 м над землею. Це відразу покращить сонячне освітлення всередині крони, а також допоможе вам отримати менше дерево, з якого буде легше збирати плоди.

Після обрізки верхівки приступаємо до вирізання пагонів і гілок, які надмірно загущають крону. Для цього видаляємо гілки, що ростуть одна над одною, перетинаються, ростуть усередину крони, лежать одна на одній, деформовані, хворі, пошкоджені та ростуть вертикально занадто близько до стовбура. Після такого зрізу крона повинна складатися приблизно з 7-8 основних гілок.

Якщо крона все ще занадто густа, слід також видалити деякі дрібні гілки, головним чином ті, які хворі, деформовані, схрещуються або ростуть під невідповідним кутом.

Обрізка дерев навесні – скільки гілок потрібно обрізати

При регулярному обрізанні навесні з крони видаляють приблизно 20-30% гілок, але у запущених дерев може знадобитися обрізка до 70% гілок. Не забувайте завжди захищати різані рани садовою маззю.

Цікаво  Герань - догляд та вирощування в саду

Молоді дерева і сорти, щеплені на карликові підщепи, а також сливи й абрикоси вимагають набагато менше обрізки.

Персики ж потребують більш інтенсивного і досить специфічного лікування (розширення крони, укорочення гілок і інтенсивне обрізання однорічних приростів), без правильної обрізки вони рідше плодоносять і більше зав’язують плодів у верхній частині крони. замість нижнього.

фото

Обрізка дерев навесні – остерігайтеся «вовків»

Після такого зрізу навесні на дереві (переважно у груші) з’явиться багато нових міцних вертикальних наростів, які називаються «вовчками», які влітку доведеться видаляти. Однак не варто зрізати їх усі, оскільки в наступні роки вони також будуть плодоносити, тому краще залишити деякі найбільш слабкорослі та ті, що розташовані трохи по діагоналі або дугоподібно, позбувшись лише найдовших. , вертикальні та найсильніші.

Обрізка дерев навесні

Як і коли обрізати плодові кущі – загальні правила

Весняну обрізку слід проводити й на ділянках з плодовими чагарниками. Як і у випадку з плодовими деревами, техніка зрізання ягідних рослин відрізняється залежно від виду (чорну смородину, яка плодоносить на 1-2-річних пагонах, обрізають по-різному, червону смородину, яка плодоносить на коротких пагонах, що утворюються. на 2-4-річних пагонах обрізають інакше аґрус), проте також діють певні загальні правила.

Цікаво  Обрізка молодих дерев весною

Обрізку кущів слід починати з видів, які найбільш стійкі до низьких температур. Це багаторазова малина, яку зрізають у другій половині лютого. Якщо вони не були обрізані восени, видаліть всі пагони приблизно на 5-10 см над землею.

Потім настає час смородини та аґрусу, які ми обрізаємо в кінці лютого і в березні. Спочатку видаляємо з кущів всі хворі, деформовані, зламані, слабкі й лежачі пагони, а якщо кущ потребує додаткової обрізки, то діємо згідно з правилами, що діють для даного виду.

ПРИМІТКА: не забудьте використовувати гострий секатор. Також варто регулярно мити й навіть дезінфікувати інструмент, особливо якщо ви обрізали хворі гілки. Патогени можуть поширюватися на інші рослини.

Дивіться також: Обрізка дерев осінню

Прокрутка до верху