Головна сторінка » Обрізка дерев зимою – що робити в саду в січні?
Обрізка дерев зимою

Обрізка дерев зимою – що робити в саду в січні?

Обрізка дерев зимою – що робити в саду в січні? Цього місяця не так багато чим зайнятися на вулиці. Однак підготувати рослини варто ще на початку року, щоб навесні вони без проблем росли. З чого почати? Наприклад, ви можете обрізати свої фруктові дерева!

Чому варто обрізати рослини взимку?

Найкраще обрізати рослини, особливо в кінці зими. Тоді вони залишаються в стані спокою, сік у них циркулює повільніше, завдяки чому зрізи швидше закладаються, а коли навесні дерева та кущі прокинуться, то зможуть вирости з новою силою.

Обрізка рослин омолоджує їх і сприяє більшому плодоношенню. Крім того, завдяки цьому ви можете формувати їх за своїм бажанням, щоб сад виглядав елегантно й акуратно.

Чи можна обрізати дерева і кущі в січні?

Обрізати рослини можна в січні, якщо буде сприятлива погода. Найкраще вибрати дату, коли вдень буде максимально тепло і сонячно, і тоді найближчі кілька днів (приблизно 5-6) запланована погода не передбачає заморозків. Завдяки цьому дерева та кущі встигнуть загоїти рани.

Обрізка дерев зимою

Якщо січень дуже морозний і заморозків не очікується, то до сприятливої ​​погоди від роботи краще утриматися. Однак слід пам’ятати, що цю процедуру не можна відкладати на невизначений час і вкрай важливо подбати про неї до того, як рослини почнуть прокидатися.

Цікаво  Садові квіти хоста – куди посадити хости

Обрізка дерев зимою – які дерева варто обрізати взимку?

Взимку можна обрізати майже всі садові плодові дерева, крім найбільш чутливих до морозів і хвороб, наприклад вишні. Але ви можете без особливих побоювань зрізати свої яблуні, груші чи сливи різних видів. Пам’ятайте про їх висоту. Якщо вони виростуть занадто багато, збирати з них урожай може бути дуже важко.

фото

Обрізка дерев зимою – які кущі варто обрізати взимку?

Якщо у вашому саду є такі кущі, як смородина, аґрус або ліщина, їх обов’язково варто обрізати взимку. Також зверніть увагу на малину та ягоди хаскапу. Раціонально їх обрізаючи, ви також стимулюєте плодоношення і зробите літній урожай ще рясніше.

Якими інструментами обрізати рослини взимку?

Щоб ефективно зрізати рослини, обов’язково використовуйте гострі високоякісні інструменти. Можна використовувати одноручні секатори для кущів. Для зрізання сухих гілочок особливо корисно ковадло, а живі краще видаляти секатором.

Якщо у вашому саду є дерева, використовуйте дворучні інструменти (також вибирайте ковадло або ножиці). Завдяки їм буде набагато легше дістатися до гілок і обрізка пройде набагато швидше.

Обрізка дерев зимою

Обрізка дерев зимою – перевірте оболонки рослин у січні

Укриття рослин встановлюють восени, але взимку варто перевірити, чи всі вони на місці. Особливо, якщо у вас є, наприклад, присадибна ділянка, яка розташована далеко від вашого місця проживання. Сильний вітер або навіть снігопад міг спричинити їх переміщення, тому такий контроль дійсно може допомогти рослинам. Це не дасть їм замерзнути в разі сильних морозів.

Цікаво  Вуличні квіти які люблять тінь

Поливайте кущі та вічнозелені дерева

Вічнозелені рослини слід час від часу поливати й взимку, тому пам’ятайте про це в січні. За цей час земля може промерзнути, тому вони не мають можливості черпати воду. Тож якщо настала відлига і земля суха, варто їх полити. Це дозволить уникнути висихання цінних і розрослися рослинами. Пам’ятайте, що робити це потрібно лише в день, коли температура вище нуля!

Що робити зі снігом, який лежить на рослинах?

Сніг на рослинах захищає їх від вимерзання. Тому в холодні дні його ні в якому разі не варто переміщати. Також варто уникати прогулянок, наприклад, по газону, якщо в цьому немає крайньої потреби, адже під вагою людини травинки можуть зламатися. У цей час вони особливо чутливі.

Але якщо на верхньому шарі снігу з’являється крижаний шар, його необхідно пробити. чому Він не пропускає повітря до нижньої частини газону і рослин, створюючи анаеробні умови, які можуть призвести до утворення снігової плісняви.

Чи очищаєте ви від снігу під’їзд або тротуар? Не робіть горбів на траві! Це, як і ходьба по ньому, може призвести до ламання лез. Додатково можна змити сніг з гілок вічнозелених рослин. Сухий сніг відносно легкий, але коли він починає танути, він може спричинити ламання гілок.

Цікаво  Садові весняні квіти – 10 найпопулярніших видів

Білити рослини в січні? Звичайно

Якщо у вашому саду є фруктові дерева, то січень — останній шанс побілити їх стовбури, особливо якщо температура відносно висока. Це запобіжить пошкодження морозом. Вапнування запобігає утворенню тріщин і перешкоджає проникненню в дерева хвороботворних мікроорганізмів, які можуть викликати захворювання. Для цього створюють розчин негашеного вапна (2 кг на 10 л води). Також можна скористатися готовим, покупним розчином.

Плануйте обприскування персиків і нектаринів

Чи ростуть у вашому саду персики та нектарини? Якщо так і температура залишається вище 5°C, обов’язково обприскуйте проти скручування листя. Це дуже небезпечне грибкове захворювання, яке також призводить до занадто швидкого опадання квітів. Зазвичай обприскування проводять в листопаді, але якщо не було раніше, то обов’язково в січні.

фото

Обрізка дерев зимою – січень в саду – час поправок

Січень в саду – ідеальний час для різних поправок. Якщо ви щось забули пізньої осені, частину робіт можна просто перенести на цей місяць. Завдяки цьому навесні ваші рослини зміцніють і будуть готові до росту.

Дивіться також: Обрізка дерев навесні – що, як і коли обрізати

Прокрутка до верху