Головна сторінка » Обрізання фруктових дерев весною
Обрізання фруктових дерев весною

Обрізання фруктових дерев весною

Обрізання фруктових дерев весною. Щоб забезпечити рясні врожаї та здоровий ріст наших фруктових дерев і кущів, ми повинні щорічно та регулярно обрізати рослини. Ця обробка допоможе нам сформувати молоді дерева та кущі та виросте новими сильні пагони.

Крім того, ми видалимо гілки, які не плодоносять і певним чином заважають розвитку рослин. Найчастіше нам задають питання: обрізка плодових дерев і кущів – коли?

Обрізка плодових дерев та кущів – термін

Зазвичай ми обрізаємо фруктові дерева двома способами:

зимова обрізка, в період спокою

Цікаво  Весняна обрізка фруктових дерев – коли і як обрізати дерева?

літнє зрізання, в період вегетації

Обрізання фруктових дерев весною

Обрізання фруктових дерев весною

Розсаду плодових дерев і плодових кущів ми починаємо в лютому, але повинні бути впевнені, що сильних заморозків більше не буде. Якщо погода не сприятиме, у нас є час для обрізки до квітня. Обрізку починаємо з більш стійких до заморозків видів, тобто саджанців яблуні та груші. Далі йдуть сливи, персики, нектарини та абрикоси.

Цей період також рекомендований для обрізки молодих кісточкових дерев. Старі рослини краще обрізати влітку, після плодоношення, що знизить ризик зараження хворобами. У цей час також можна зрізати саджанці аґрусу, а також смородини, ліщини звичайної, айви, ягоди, хаскапу та чорниці. У березні варто провести обрізку сливи, яка пізно плодоносить. Також ми обрізаємо осінню малину, тобто ту, що плодоносить повторно, після збору врожаю восени або на рубежі лютого та березня.

Цікаво  Обрізка плодових дерев осінню

Обрізка плодових дерев і кущів влітку

Через їх сприйнятливість до бактеріального раку також добре обрізати саджанці черешні влітку після збору плодів. Це припадає на період з середини липня по серпень. Потім, після основної обрізки яблуні, влітку видаляємо всі молоді гілочки, які ростуть вертикально вгору, т.зв. вовки. Ранньостиглі дерева сливи також обрізаємо після збору плодів. Традиційну малину, яка плодоносить влітку, обрізають після збору врожаю, приблизно в серпні.

Цікаво  Обрізка дерев навесні - що, як і коли обрізати
фото

Обрізання фруктових дерев весною – пам’ятайте – важливо!

Зрізання слід проводити в сонячні й сухі дні, коли температура вище 0°C. Відразу після надрізу нанесіть на рани захисну мазь, щоб запобігти потраплянню хвороб на ушкоджені місця!

Дивіться також: Обрізка дерев зимою – що робити в саду в січні?

Прокрутка до верху