Головна сторінка » Обрізання фруктових дерев – засоби та способи
Обрізання фруктових дерев

Обрізання фруктових дерев – засоби та способи

Обрізання фруктових дерев – засоби та способи. Іноді природі потрібна допомога, тому, якщо ми хочемо насолоджуватися більшою кількістю плодів, ми повинні переконатися, що рослини, які їх дають, мають відповідні умови для росту. Це досягається шляхом правильного спрямування їх розвитку шляхом стратегічної обрізки гілок. Як і чим це зробити?

Обладнання та спосіб різання

Для обрізки гілок знадобляться наступні інструменти:

 • сокира, можливо бензопила,
 • пила, бажано ручна, лучкова пила,
 • секатор,
 • ножиці,
 • засоби захисту рота та очей
 • Захисна мазь або фарба з захисною добавкою.

Техніка зрізання надзвичайно важлива, тому що чим точніший і чистіший злам гілки, тим коротший час необхідний для загоєння, а значить, менший ризик інфікування. Поверхня після різання повинна бути максимально гладкою.

Гілки слід зрізати відразу за основою потовщення стовбура (кільце). Вкорочуємо пагони безпосередньо за здоровою ниркою так, щоб поверхня різу була нахилена до її основи під кутом 45°.

Під час пиляння не забувайте зрізати гілки спочатку знизу, а потім пиляти зверху. Краї потрібно вирівняти гострим ножем. Використовуйте секатор і ножиці з якомога більшою силою, одним сильним потягом.

Цікаво  Лілія трубчаста: види, значення та поради по догляду

Утворену ранку змащуємо спеціальною захисною маззю, яка також має загоювальні властивості, або зафарбовуємо емульсійною фарбою з додаванням протигрибкового засобу. Пам’ятайте – чим точніше ми це зробимо, тим кращих результатів досягнемо.

Обрізання фруктових дерев

Термін розкрою

Засоби та способи обрізки плодових дерев
Видалення непотрібних гілок має відбуватися в один із двох періодів росту дерева.

 • взимку в період відпочинку,
 • влітку в період вегетації.

У першому випадку обрізку можна починати на початку лютого, за умови, що далі не буде сильних і сильних морозів. Якщо прогнози не будуть оптимістичні, ми почнемо пізніше, але пам’ятайте, що ми маємо встигнути до квітня. Щоб не піддавати рослини зайвому стресу, починаємо обрізку з найбільш холодостійких видів, обрізаючи делікатніші якомога ближче до весни.

Це більш доречний термін для молодих дерев – старші дерева слід обробляти влітку через ризик зараження та хвороб. Тому обрізку вишні та черешні, схильних до хвороб кори рослин, ми будемо проводити тільки в теплих умовах, бажано відразу після збору плодів. Зимовий термін змушує нас економно видаляти пагони та гілки, тому що стимулювання дерева до надто інтенсивного росту може збільшити ризик зараження.

Цікаво  Осіння обрізка фруктових дерев - 4 найважливіших правила

Для конкретних порід дерев і догляду за ними дати зрізання наступні (проте пам’ятайте, що деякі сорти мають свої звички):

фото

Січень : яблуні, персики,

Лютий : яблуні, груші, абрикоси, сливи,

березень : персики,

Квітень : видалення пошкоджених за зиму гілок,

Травень : обрізка бічних гілок – для зміцнення структури дерева,

Червень : кінцевий термін обрізки більшості фруктових дерев,

Липень : – Вересень: обрізка для видалення сухих і мертвих гілок,

Листопад – грудень : яблуні, груші, абрикоси та сливи.

Не забувайте зрізати в дні, коли температура перевищує 0 градусів Цельсія.

Обрізання фруктових дерев – види дерев

Обрізка окремих деревних порід досить суттєво відрізняється, тому виділимо два підходи до формування крони плодових рослин. Залежно від віку виділяємо:

Обрізання фруктових дерев

Зрізання старих дерев

  У випадку з добре розвиненими деревами ми можемо розділити наше завдання на два етапи:

  Зрізання товстих гілок

  Цікаво  Обрізання фруктових дерев весною

  Нашим завданням буде видалення старих гілок, які закривають світло від центру крони. Вибираємо ті, у яких найменше плодоносних і облистяних бруньок. Якщо дерево занадто високе, видаліть всю верхівку – це захистить його від інфекцій. Однак будьте обережні, знімаючи важкі гілки – їх падіння може серйозно поранити вас.

  Зрізання дрібних гілок

  Тоді наше завдання полягає в тому, щоб створити відповідні умови для росту, проріджуючи крону і пропускаючи світло в глибину. Пошукаймо гілки, які перетинаються, перекриваються та ростуть одна над одною, які потім можна видалити секатором. Не бійтеся видаляти більше деревини – старе дерево потребує імпульсу для розвитку, інакше воно не буде плодоносити.

  Обрізання фруктових дерев – зрізка молодих дерев

  У випадку з організмами, які тільки ростуть, нашим завданням буде не стимулювати їх розвиток, а спрямовувати його. Тому ми обмежуємо їх формуванням і формуванням крони. Шукаємо мертві, пошкоджені й ростуть всередину гілочки, і не забудьте захистити місце зрізу маззю або фарбою.

  Дивіться також: Обрізання фруктових дерев весною

  Прокрутка до верху