Головна сторінка » Обрізка колоновидних фруктових дерев – та як виростити?
Обрізка колоновидних фруктових дерев

Обрізка колоновидних фруктових дерев – та як виростити?

Обрізка колоновидних фруктових дерев – та як виростити? Колоновидні дерева – це цікава пропозиція для людей, які мають невеликі сади або тераси й хотіли б створити свій власний фруктовий сад. Ці рослини мають вузьку колоноподібну форму, тому їх можна легко висаджувати на невеликих відстанях. Розсада також може рости в горщику.

Правильне вирощування і догляд за колоноподібними деревами дозволить нам насолоджуватися їх гарним зовнішнім виглядом і великими соковитими плодами. Тож як доглядати за такими деревами, щоб вони радували не лише око, а й смак? Перевірте!

Що таке колоновидні плодові дерева і чому їх варто садити?

Колоновидні плодові дерева – це сорти з вузькорослою кроною, діаметр якої зазвичай становить близько 80 см. Їх висота коливається від 2-3 до 3-5 м.

Колоновидні дерева прості у вирощуванні та догляді та дають рясні врожаї. Якщо за ними правильно доглядати, вони дають великі й солодкі плоди. Причому родити вони починають швидко, приблизно через 2 роки після посадки. Завдяки достатньому освітленню крони плоди дозрівають рівномірно і саджанцю не потрібно багато місця для зростання.

Вони є ідеальним рішенням як для досвідчених садівників, так і для новачків.

Обрізка колоновидних фруктових дерев

Колоновидні плодові дерева – які вибрати для домашніх садів?

Які колоновидні плодові дерева можна з успіхом вирощувати в невеликих домашніх садах або на балконах і терасах?

Яблуні

 • Яблуні Болеро – плоди їх збирають приблизно у вересні, вони соковиті, жовтуваті, придатні як для консервації, так і для вживання в сирому вигляді.
 • Полька – ці сорти дають дуже смачні, жовтуваті й соковиті плоди, з червоним рум’янцем, які можна збирати на початку вересня.
 • Колоновидна яблуня СтарКетс – помісь Ельстар і Болеро, має стабільну плодючість і хорошу стійкість. Дерево можна садити не тільки в ґрунт, але і в горщик на терасі або балконі.
 • Garden Fountain – дозріває з вересня по жовтень. Виходить червоне яблуко з ніжним зеленим рум’янцем.
 • Вальс – сорт із соковитими темно-червоними плодами, урожай яких збирають у кінці вересня. Придатний для безпосереднього споживання, консервування та тривалого зберігання.
Цікаво  Трубчасті лілії – садова аристократія

Грушеві дерева

 • Декора – досягають колективної стиглості трохи пізніше інших дерев, лише в середині жовтня. Вони дають смачні, соковиті, жовтуваті плоди з червоним рум’янцем.
 • Saphira – підходить для вирощування в горщиках і на балконах, а збір плодів (чудово підходить для десертів, серед іншого) відбувається у вересні та жовтні.

Сливи

 • Слива колоновидна Fruca – у цих слив соковитий м’якуш і темно-фіолетова шкірка. Плодити у вересні.
 • Слива колоновидна імператорська – урожай плодів з соковитою і смачною жовтою м’якуш і темно-фіолетовою шкіркою також припадає на вересень.

Обрізка колоновидних фруктових дерев

фото

Нектарини, персики, абрикоси

 • Нектарин колоновидний Аліса – сорти з плодами середнього розміру, самозапильні, пізно зацвітають, плодоносять регулярно. У нектарина жовта блискучий м’якуш, яку легко відокремити від кісточки.
 • Абрикос колоновидний Compacta – саджанець абрикоса ідеально підходить для вирощування в горщиках на терасах і балконах, а також в ґрунті. Збір середніх, смачних і соковитих плодів відбувається на рубежі липня і серпня.
 • Персик Аїда – самозапильний, з середніми соковитими плодами з помаранчевою шкіркою і червоним рум’янцем. Він має дуже ароматний м’якуш, що робить його ідеальним для вживання в сирому вигляді, а також для приготування десертів і консервів. Родити з липня по вересень.

Вишні та вишні

 • Вишня Вікторія колоновидна – дерево з великими темно-червоними плодами. Урожай рясний. Це самозапильний сорт.
 • Вишня Квін Мері колоновидна – стійка. Він дає великі плоди у формі серця з яскраво вираженим червоним кольором. Збір врожаю відбувається на початку червня.
 • Черешня Сільва – ранній колоновидний сорт, що дає червоні, смачні плоди. Його можна садити як в ґрунт, так і в горщик.
 • Вишня Joachim колоновидна – стійка до хвороб і морозів. Невибагливий, ідеально підходить для садівників-початківців. У період цвітіння він також виконує декоративну функцію.
Цікаво  Осіння обрізка фруктових дерев - 4 найважливіших правила
Обрізка колоновидних фруктових дерев

Обрізка колоновидних фруктових дерев – як посадити й виростити?

Колоновидні плодові дерева можна садити на відстані одного метра. Більшість стовповидних плодових дерев самозапильні. Тим не менш, варто розмістити поруч кілька однакових видів.

Відповідним місцем розташування колоноподібних плодових дерев будуть сонячні місця (нектарин, персик або абрикос повинні бути захищені від вітру). Віддають перевагу водопроникний і помірно вологий ґрунт з pH, близьким до нейтрального. Грунт має бути родючим і містити компост.

Колоновидні дерева з відкритою кореневою системою висаджують навесні або восени, а колоноподібні дерева, що продаються в горщиках/контейнерах, можна садити протягом усього вегетаційного періоду. Підживлення слід проводити щороку, навесні, коли помічаються перші ознаки росту. Це стосується старих або нових дерев, які були висаджені в саду восени. Використовуйте багатокомпонентні добрива, бажано в покривній формі (тривалої дії), які забезпечать рослину відповідними поживними речовинами та дозволять їй інтенсивно розвиватися.

Давайте також подбаємо про регулярне зволоження. Слід рясніше поливати молоді рослини, особливо влітку, тому що вони набагато більш сприйнятливі до посухи.

фото

Обрізка колоноподібних дерев

Колоновидні дерева вимагають меншої обрізки, ніж інші сорти, але крону слід перетримати, щоб вона не стала надмірно густою. Колоновидне плодове дерево може керуватися одним міцним напрямним. Потім ми видаляємо всі конкуруючі вертикальні пагони й обрізаємо бічні пагони після 3-4 нирок. Інший варіант – підібрати кілька напрямних, в майже природному вигляді, завдяки чому наше дерево буде більше плодоносити.

Колоновидні плодові дерева природно плодоносять на вертикальних пагонах або дають на них плодоносні – іноді численні – короткі пагони. Якщо дерево дає великі та важкі плоди, ви повинні підтримувати пагони та стежити, щоб вони не згиналися під їхньою вагою – щоб зберегти колоноподібну/стовпчасту форму.

Під час догляду також дуже важливо позбутися від засохлих і підмерзлих гілочок.

Цікаво  Ацидантера двоколірна - екзотичний гладіолус в саду

Захист колоноподібних плодових дерев від заморозків – що варто знати?

Плодові дерева взимку необхідно належним чином захищати. Однак не забудьте дати їм пройти процес затвердіння, поступово знижуючи температуру. Найбільш чутливі до заморозків кісточкові плоди : черешня, вишня, персик, абрикос, нектарин.

Молоді саджанці варто вкрити товстим шаром агроткані або зробити горбок біля стовбурів. Вирощені в горщиках дерева найкраще перенести в прохолодне приміщення, наприклад, веранду або підвал. Більш важкі горщики можна закріпити за допомогою полістиролу, агроткані або солом’яної циновки. Також варто стежити, щоб вони не ставилися на холодну поверхню.

Якщо колоноподібні дерева ростуть у землі, їх потрібно захищати так само як і «звичайні» плодові дерева.

Обрізка колоновидних фруктових дерев

Обрізка колоновидних фруктових дерев – хвороби

Попри високу стійкість колоноподібних дерев, деякі сорти все ж піддаються грибковим захворюванням і шкідників.

Які хвороби можуть вразити колоновидні дерева? Наші дерева можуть страждати від таких захворювань, як: для бактеріального раку, бурої гнилі або іржі груші. Останньому можна запобігти, застосовуючи заходи боротьби з паршею груші. При аматорському вирощуванні добре підійдуть і обприскування гною з цибулі, хвоща або часнику.

Буває і так, що колоновидні плодові дерева піддаються нападу таких шкідників, як листокрутка і павутинний кліщ. Також дуже поширена попелиця. Щоб запобігти навалі шкідників, подбаймо про гарний стан рослин. Поруч з культурами, які не любить попелиця, варто посадити також лаванду, м’яту, шавлію або борщівник. Сонечка та горобці також є природними ворогами попелиці, тому подбаймо про те, щоб ці природні вороги цього шкідника оселилися на нашому городі.

Колоновидні плодові дерева необхідно захищати від шкідників і хвороб так само як і справжні дерева. У випадку невеликих змін спрацюють м’які екологічні заходи, тоді як у разі більших і серйозніших захворювань ми повинні використовувати більш сильні заходи боротьби з хворобами та шкідниками.

Дивіться також: Обрізка кісточкових дерев – дедлайни та основні правила

Прокрутка до верху