Головна сторінка » Обрізка колоновидних дерев – як виростити колоновидні дерева?
Обрізка колоновидних дерев

Обрізка колоновидних дерев – як виростити колоновидні дерева?

Обрізка колоновидних дерев – як виростити колоновидні дерева? Обрізка колоновидних дерев – як виростити колоновидні дерева? Перші чутки про колоновидні дерева в Україні почулися 15 років тому. За цей короткий час вони стали популярними й все більш охоче вибираються. Це ідеальна альтернатива для невеликих і сучасних садів. Також вони вдало прикрасять терасу або міські балкони.

Вони досягають приблизно 2-4 м у висоту і 80 см в діаметрі. Незалежно від того, на якій підщепі вони були вирощені, вони завжди матимуть вертикальну, вузьку форму. Розмір плодів не відрізняється від стандартних сортів, а врожайність рясна. Але як щодо їх вирощування? Це важко? – НІ! Вони мають свої переваги й недоліки. Детальніше про це в сьогоднішньому посібнику.

Посадка

Колоновидні дерева віддають перевагу сонячним місцям. Найкраще вони ростуть на родючому, багатому гумусом, помірно вологому і водопроникному ґрунті. При посадці дерева слідкуйте за тим, щоб не засипати місце щеплення. Поливати деревце потрібно до тих пір, поки воно повністю не приживеться. Персикам, нектаринам і абрикосам також може знадобитися місце, захищене від вітру. У магазинах пропонуються саджанці «горшкові (2,5-3 роки)» і «з голим коренем в тюку (2 роки)». Великою перевагою колоноподібних дерев є те, що після посадки вони швидко вступають в період плодоношення (приблизно через 2 роки).

Ми можемо вибрати між подальшим вирощуванням у горщику або пересадкою в цільовий ґрунт. У першому випадку слід пам’ятати про прополювання і підживлення і, звичайно, відповідний горщик, який може бути будь-якої місткості, але не менше 3 літрів і з отворами внизу, щоб вода могла вільно стікати. Найкраще удобрювати дерева навесні, щороку. Тут добре підходять органічні добрива (біогумус, гній) або багатокомпонентні добрива. Рекомендована відстань між посадками становить приблизно 1 м.

Цікаво  Дерево персик - вирощування та догляд
Обрізка колоновидних дерев

Обрізка

Обрізка колоноподібних дерев для правильного формування є ключовим елементом догляду за ними, а також сприяє покращенню якості плодів. Нижче наведено кроки, які допоможуть вам обрізати колонні дерева для досягнення бажаного ефекту:

Обрізка колоноподібних дерев для поліпшення форми й плодоношення:

  • Початкова обрізка: навесні, відразу після посадки або ранньою весною, якщо посадка проводилася восени, варто злегка обрізати головний пагін і бічні пагони. Це допоможе створити правильну форму дерева з самого початку.
  • Формування на другий і третій рік: на другий і третій рік після посадки вкоротіть всі бічні пагони (крім головного направляючого) приблизно до 30-40 см. Залиште один пагін як орієнтир, щоб керувати розвитком дерева. Щоб забезпечити рівномірне висвітлення, скріпками або зубочистками зігніть бічні пагони в горизонтальне положення.
  • Легка обрізка: в наступні роки проводите регулярну легку обрізку. Видаляйте сухі, пошкоджені й занадто товсті пагони. Вкорочуйте пагони, які занадто інтенсивно ростуть в сторони, завжди зберігаючи характерну колоноподібну форму.
  • Відмінності в породах: пам’ятайте, що різні види дерев можуть потребувати різних підходів. Одні породи дають короткі пагони й напрямну (наприклад, черешня, яблуня), а інші дають додаткові довгі пагони (наприклад, слива). Попри це, зберігайте колоноподібну форму та форму.
  • Висота укорочення: Колоновидні дерева залежно від підщепи досягають різної висоти. Коли дерево перевищить 2 метри, бажано продовжувати регулярну обрізку, утримуючи дерево на зручній висоті. Така регулярна обрізка не стресує дерево і позитивно впливає на його розвиток.
Цікаво  Гребінець півня прикрасить ваш будинок і сад.
фото

Обрізка колоновидних дерев – захист від морозу

Завжди рекомендується захищати молоді саджанці на першу-дві зими, особливо якщо вони висаджені восени. У наступні роки вони більше не потребують покриття. Як захистити такі дерева? Коли температура знизиться приблизно до 0°C, накрийте все дерево товстим шаром агроткані. Також біля стовбурів можна насипати горбок землі висотою близько 30 см, який додатково захистить коріння. Навесні насип слід розчистити.

Дерева, які вирощуються в горщиках, необхідно щороку захищати. Саме коріння буде найбільш вразливим до промерзання (це найпоширеніша помилка, через яку дерева гинуть). Іноді горщик покривають пінополістиролом і флізеліном, але це не дуже практично і не завжди ефективно. Набагато краще і зручніше рішення – вибрати каструлю поменше (~10 літрів) і щороку переносити її в прохолодне приміщення (підвал, веранду тощо). Горщик більшого розміру буде складніше перенести, але він збільшить врожайність і висоту дерева.

Незалежно від способу вирощування перед зимівлею розсаду слід останній раз рясно полити.

Хвороби

Попри хорошу стійкість, колоновидні дерева все ж можуть бути уражені хворобами. Багато що залежить від сорту, тому варто отримати інформацію про даний вид. Наприклад, персики будуть схильні до скручування листя, деякі сорти груш — до грушевої іржі, вишні — до бактеріального раку тощо. Хорошим рішенням буде придбати мідний спрей (схвалений для органічного землеробства) і обприскати ним усі дерева.

Обрізка колоновидних дерев

Обрізка колоновидних дерев – вибір сорту

Колоновидні дерева спеціально відібрані сорти. Часто ми чуємо питання про наявність, наприклад, «вишні Регіна колоновидна». Ну нема таких сортів. Швидше за все, це буде дуже низьке, розлоге дерево, яке можна обрізати, робити кілочки й вести у вигляді колони, але в колоновидних деревах таку зрізку потрібно зробити простіше. Це не означає, що звичайне дерево не можна запускати у вигляді колони, можна, таке утворення професійно називається «вертикальна мотузка» і не менш ефективно.

Цікаво  Обрізка дерев навесні - що, як і коли обрізати

Вишня Яхім – новий, німецький, добре стійкий сорт. Дає плоди вагою близько 6 г. Кисло-солодкий на смак, ідеальний для їжі або консервації.

Вишня Queen marry – дає рясні солодкі та великі плоди з червоною шкіркою. Зрілість настає в серпні.

Яблуня травнева – дає темно-червоні плоди. Смак солодкий і хрусткий. Дозрівають у другій половині вересня.

Tipala Plum Yellow – плід відрізняється жовтим кольором і приплесканий привабливою формою.

фото

Слива Fruca – ідеальний сорт для консервування та споживання. Дає досить великі плоди, дозрівання врожаю настає на початку серпня. Насіння легко знімається. Найчастіше вибирають колоновидне дерево сливи.

Колоновидні дерева груші з різним забарвленням плодів, декора (червона), сафіра (жовта).

Нектарин Аліса колоновидний – плодити великими (120 г). Всередині світло-жовта, соковита й ароматний м’якуш з насінням, яке легко відділяється. Зрілість настає на початку серпня.

Колоновидні дерева – ідеальний варіант навіть для садівників-початківців, оскільки вони не вибагливі. Ми можемо їсти свіжі фрукти, навіть якщо ми живемо в невеликому приміщенні або в багатоквартирних будинках! Це найкраще в них. Крім того, це чудова прикраса для сучасних садів!

Дивіться також: Обрізка колоновидних фруктових дерев – та як виростити?

Прокрутка до верху