Головна сторінка » Садові квіти кущі – багаторічні, декоративні чагарники
Садові квіти кущі

Садові квіти кущі – багаторічні, декоративні чагарники

Садові квіти кущі – багаторічні, декоративні чагарники. Важливим композиційним елементом більшості клумб є багаторічні декоративні чагарники. Завдяки різноманіттю розмірів, кольорів і листя вони додають характер нашого зеленого куточка.

У садових магазинах є багато видів багаторічних садових чагарників, але варто знати, які з них найкраще підійдуть у нашому саду. Які чагарники вибрати, щоб доповнити наш зелене насадження і насолоджуватися красивим, барвистим садом якомога довше?

Найкрасивіші декоративні чагарники для саду

Серед декоративних кущів ми вибрали нашу велику п’ятірку рослин, які садівники обирають найчастіше. Це : троянда, японська азалія, бузок, чудо-кущ і гортензія. Облаштовуючи свій сад, варто перевірити, які рослини з ними добре уживаються, а які можуть негативно вплинути на їх подальший ріст або зовнішній вигляд. Якщо вам цікаво, які найкращі умови для їх створення, яких розмірів вони можуть досягати та як вони реагують на українські погодні умови, прочитайте низку порад нижче.

Садові квіти кущі

Садові квіти кущі

Серед найпопулярніших декоративних кущів у Україні, які рясно цвітуть протягом багатьох років, можна знайти, наприклад, звичайний бузок, який часто неправильно називають бузком, форзицію, троянду та трипелюстковий мигдаль. Останнім часом на присадибних ділянках все частіше з’являються інші квітучі чагарники, наприклад буддлея Давідія.

Цей чагарник висотою до 3 метрів цвіте до жовтня і характеризується унікальними квітами, які залежно від сорту бувають рожевими, бордовими, фіолетовими, блакитними або білими й приваблюють неймовірну кількість метеликів.

Ще один квітучий садовий чагарник – жасмин запашний. Ця безпроблемна рослина виростає до 3 метрів, цвіте в червні, виділяючи гарний аромат і приваблюючи запилювачів. Рослина, яка добре підходить і як пухка огорожа, і як самостійний солітер – це калина коралова. Мало того, що він красиво цвіте, але його листя ще й декоративні, восени стають багряними.

Цікаво  Обрізка фруктових дерев – як і коли?
фото

Садові квіти кущі

Людей, які шукають менші та компактні декоративні кущі, неодмінно зацікавлять прості у вирощуванні гортензії, серед яких найпопулярнішими групами є садові, букетні та кущові гортензії. Менш поширений, але варто знати низький декоративний чагарник – це дрючок, який виростає приблизно до 50 сантиметрів у висоту і в період цвітіння покривається густими жовтими квітами. Вони розташовані настільки щільно, що здається, що рослина не має листя.

Кущ, квіти якого з’являються навесні з білими, рожевими, цегляно-червоними або червоними квітами, — це айва японська. Після цвітіння дає плоди, з яких виходять смачні настоянки. Інший варіант – стрункий кущ, щільний і карликовий кущик висотою від 0,5 до 1 метра, який добре себе почуває як в садовому ґрунті, так і в терасних горщиках. Шукаєте додаткового натхнення в цій категорії? Зверніть увагу на такі види, як перстач кущовий, таволга японська та кизильник.

Багаторічні кущі з декоративним листям

Серед багаторічних декоративних садових чагарників важливу роль відіграють також надзвичайно декоративні сорти з різнобарвним і цікаво фактурним листям. На відміну від квітучих сортів, листяні декоративні рослини прикрашають сад практично весь сезон. Деякі з них можуть радувати наше око цілий рік.

Цікаво  Жовті садові квіти - топ 20 жовто квітучих рослин

Серед чагарників з різнокольоровим листям найбільш популярні барбариси, які також цвітуть, залучаючи запилювачів, а також дають декоративні плоди. Клен японський і клен пальмовий також дуже декоративні рослини, чиє химерне, зубчасте, барвисте листя восени прикрашає сад теплими відтінками червоного і жовтого. Любителям кущів з декоративним листям варто не забути придбати веретенолистий, тис, ялівець звичайний і самшит.

Багаторічні кущі з декоративними плодами

Ще одним елементом, який може прикрасити наші рослини, є плоди. Найпоширенішими кущами з декоративними плодами, які можна зустріти в багатьох українських парках і садах, є шипшина і бузина. Варто звернути увагу на їстівний кизил. Це великий чагарник, що досягає до 5 метрів, характеризується зеленим блискучим листям і дрібними жовтими квітками в кулястих суцвіттях.

Восени на ньому з’являються червоні, їстівні плоди. Інша рослина, яка дає їстівні плоди, – це черемха, чагарник з сімейства розоцвітих, обліпиха і згаданий раніше барбарис. Декоративні плоди можна знайти на гілках таких рослин, як веретена звичайна, падуб колючий, тис звичайний або костриця червона. Варто пам’ятати, що непридатні для людини плоди можуть бути справжнім делікатесом для птахів та інших тварин.

Садові квіти кущі – що варто знати

Майже всі перераховані вище види є рослинами, які прості у вирощуванні та стійкі до наших кліматичних умов. Висаджуючи їх, слід враховувати, яке положення вони віддають перевагу, щоб насолоджуватися своїм здоровим ростом. Кращими термінами для посадки багаторічних рослин є весна й осінь, оскільки тоді менший ризик надмірного пересихання ґрунту.

Цікаво  Трубчасті лілії – садова аристократія
Садові квіти кущі

Рослини, посаджені восени, приживуться до настання холодних місяців і швидко почнуть рости наступного сезону. Якщо ми висаджуємо морозостійкі рослини або зовсім молоді саджанці, то в першу зиму їх варто вкрити. Завдяки цьому ми забезпечимо їм найкращі умови для розвитку. Вибираючи види для свого саду, варто враховувати терміни їх цвітіння. Це дозволить нам насолоджуватися прекрасними квітами та забезпечити їжею працьовитих запилювачів.

Які багаторічні садові кущі є морозостійкими?

Варто обирати морозостійкі види, що позбавить нас праці та турбот. Серед морозостійких садових кущів можна зустріти такі рослини, як: барбарис звичайний, калина коралова, веретена крислата, лабаза японська, гортензія кущова і букетна, лозина, калфіолистна пухирчатка, бузок звичайний, лілія біла, тавлина горобинова та перстач кущовий.

Кущі квітучі все літо

Які чагарники з їх гарним листям і квітами зроблять спекотні літні місяці, проведені в саду, відпочинком, сімейним шашликом або вечірнім багаттям? Якщо ви хочете посадити рослину, яка буде виконувати цю функцію, обов’язково відвідайте свій улюблений садівничий магазин і подивіться на гортензії, клематиси, будлеї, перстач кущовий і сирійський кипарис. Пишні квіти різноманітних кольорів і форм неодмінно створять атмосферу, рівну середземноморському святковому саду. Створіть його за власним вікном!

Дивіться також: Однорічні садові квіти

Прокрутка до верху