Головна сторінка » Амазонська лілія вазон для підвіконня
Амазонська лілія вазон

Амазонська лілія вазон для підвіконня

Амазонська лілія вазон для підвіконня. Амазонська лілія / еухаріс (Eucharis amazonica) | Прочитайте опис рослини, подивіться фотографії та дізнайтеся про неї більше. Дізнайтеся про його вимоги, використання та поради щодо вирощування та догляду за ним.

Амазонська лілія (Eucharis amazonica) — багаторічна рослина з родини амарилісових. Його батьківщиною є тропічні ліси Південної Америки (Перу, Колумбія), але також його культивують у багатьох інших країнах як кімнатну рослину, а в теплих регіонах і як садову рослину.

Амазонська лілія — вічнозелена, розлога, пучкова багаторічна цибулина. Він високий – разом із суцвіттями досягає приблизно 40/70-80 см. Має широко ланцетні, темно-зелені, гладкі, блискучі, що звисають назовні й розходяться в сторони листя, посаджені на довгих черешках.

Цікаво  Які рослини найкраще підходять для темного інтер'єру?

У природі цвіте влітку, в липні-серпні, а в умовах вирощування через 8 тижнів після посадки цибулин (наприклад, взимку в грудні-лютому або на початку літа в червні-липні). Він створює високі, жорсткі, товсті, круглі, зелені, гладкі пагони, увінчані зонтикоподібним суцвіттям, що складається з білих, запашних, великих, шестипелюсткових, трохи звисаючих донизу квіток, схожих на нарцис. Пелюстки квітки широколанцетні, розпростерті вбік, а всередині чашечки знаходиться біло-зелено-жовте віно з розтягнутих тичинкових ниток. Пелюстки сходяться біля основи в довгу вузьку трубку, встановлену на короткій ніжці.

фото

Амазонська лілія — це вид, який зустрічається як у природі, так і в культурі, але ця назва також використовується для опису її гібридів з іншими видами (наприклад, Eucharis x grandiflora).

Цікаво  Плющ кімнатна рослина

Вимоги та вирощування

Амазонська лілія – ​​рослина, чутлива не тільки до морозів, але і до низьких температур (нижче 15°C), тому в нашому кліматі її можна вирощувати тільки в горщиках і тільки сезонно (влітку) виносити на балкон або в сад.

Рослині потрібно світле, але захищене від прямого сонця місце і родючий, багатий гумусом, водопроникний, злегка вологий ґрунт зі злегка кислим pH. Також потребує підгодівлі багатокомпонентними добривами для квітучих рослин.

У вегетаційний період віддає перевагу кімнатній температурі (22-26°C) і вологому повітрю, але взимку повинен відпочивати в більш прохолодному приміщенні (приблизно 16-18°C). На цей час слід припинити внесення добрив і звести полив до мінімуму (при цьому земля не може повністю пересихати).

Цікаво  Модні кімнатні рослини для сучасного інтер'єру

Відповідні умови й період зимового спокою дуже важливі для рослини, адже якщо ми не виправдаємо його очікування, воно може не зацвісти навіть кілька років. Буває і так, що цвітуть тільки більш дорослі рослини, у яких хоча б 4-5 листків.

квіти

Амазонську лілію розмножують навесні придатковими цибулинами.

Застосування

Амазонська лілія може стати чудовою прикрасою квартири або світлого холу, а влітку також балкона, тераси або садової клумби. Добре почувається він і в зимових садах. Запашні квіти також ідеально підходять як зрізані.

Дивіться також: Мирна лілія: опис, вирощування і догляд

Прокрутка до верху