Головна сторінка » Мирна лілія: опис, вирощування і догляд
Мирна лілія

Мирна лілія: опис, вирощування і догляд

Мирна лілія: опис, вирощування і догляд. Мирна лілія – ​​одне з найбільш унікальних рослин. Його листяно-зелене листя та ніжні білі квіти не тільки прекрасні, але й не вимагають від вас догляду та залишаться такими ж сяючими, навіть якщо ви забудете їх полити або вони майже не потраплять на світло.

Ви навіть можете насолоджуватися ним як водною рослиною, якщо ви вирішите створити критий ставок або використовувати його властивості для очищення навколишнього середовища!

Поговоримо про догляд за спатифиллумом, який не численний і не складний:

Мирна лілія: опис, вирощування і догляд

Мирна лілія, технічна назва якої спатіфіллум, належить до родини ароїдних. Батьківщиною цієї чудової рослини з вічнозеленим листям є деякі тропічні райони американського континенту. Його присутність у будинках як кімнатної рослини більш ніж виправдана красою його рясного та яскравого листя та красивих білих квітів.

Однією з головних характеристик спатифиллума або мирної лілії є відсутність стебла. Листя ростуть безпосередньо з кореневища. Це кореневище має бруньки на верхньому кінці та коріння на нижньому, яке було б як корінь рослини, а також його репродуктивний орган. Прямо з нього також ростуть листя.

Біла частина, або те, що для нас було б квіткою, насправді є приквітком (видозміненим листком, який захищає та оточує квіти), який називається лопаткою. Після досягнення зрілості набуває характерний білий відтінок. З віком білий колір стає блідо-зеленим. Чоловічі та жіночі квітки прикріплені до типу жорсткого стебла, яке називається спадиксом, із характерним жовтим кольором.

Як виростити мирну лілію

Зараз відомо 60 видів крилатих ящірок. Найбільш поширеним і культивованим сортом є spathyphyllum wallisii, який походить з тропічних районів Колумбії, Коста-Ріки та Панами. Має велике декоративне значення, перш за все завдяки квітам, які цвітуть безперервно протягом усього сезону, з весни до осені. Цей сорт з темно-зеленим листям і білими суцвіттями, прикріпленими до подовженого черешка, живе багато років і дуже простий у догляді.

Цікаво  Кімнатна рослина лілія миру
фото
  • Розташування: Є два елементи, на які мирні лілії справді «алергійні»: протяги та зайняте/задимлене середовище. Тому їх бажано розміщувати в захищених від протягів місцях і регулярно провітрювати, щоб освіжити повітря. Ви можете виносити його на вулицю в спекотні місяці, якщо місце, де ви його розміщуєте, затінене та захищене від течій.
  • Ґрунт: Ідеальним субстратом для мирної лілії буде суміш торф’яного моху з невеликою кількістю стружки кори й крупнозернистим піском, що робить її слабокислою.
  • Світло: крилоподібні люблять світло як влітку, так і взимку, якщо сонячні промені не падають прямо на них. Ідеальним буде куточок з помірним освітленням.
  • Температура: Ідеальна температура буде близько 18-25º. Якщо температура тримається в цьому діапазоні, рослина буде цвісти безперервно з весни до осені. Іноді він витримує температуру до 30º, якщо підтримує свій рівень вологості. З іншого боку, вони погано переносять холод або температуру нижче 15º.

Полив

В літні місяці полив повинен бути рясним, щоб компост завжди мав трохи вологи, уникаючи перезволоження. У холодні місяці досить помірного поливу, щоб підтримувати ґрунт вологим.

Ця рослина дуже цінує, коли ви збризкуєте її листя водою, щоб зберегти вологість і свіжість. вода повинна бути кімнатної температури й не містити занадто багато вапняного нальоту. Якщо вода на ділянці занадто вапняна, найкраще використовувати дистильовану, а ще краще дощову.

Цікаво  Квітка антуріум (Anthurium). Догляд і полив

Для підтримки ступеня вологості дуже практично між горщиком і блюдцем покласти шар камінчиків або глиняних кульок. Це забезпечить хороший дренаж зайвої рідини й запобіжить прямий контакт рослини з водою.

Добрива і добрива: З ранньої весни до пізньої осені варто удобрювати рослину кілька разів на місяць. Взимку підживлення не потрібні.

Найбільш рекомендованим типом добрив є суміші, багаті калієм і містять поживні речовини та мінерали, такі як: залізо, молбіден, калій, мідь і фосфор.

Забезпечуючи достатню кількість поливу, ґрунту та добрив, спатіфіллум буде стабільно цвісти з ранньої весни до пізньої осені.

Пересадка: пересадку слід проводити щороку на початку весни, коли ми бачимо, що рослина занадто мала для горщика діаметром 20 см. При необхідності рослина виймають з нього і пересаджують в більший горщик, додаючи свіжий субстрат в тих же пропорціях землі, піску і кори, як зазначено вище.

квіти

Тут

оскільки ви зможете помітити найпоширеніші шкідники та хвороби мирних лілій:

  • Зів’яле листя: це ознака нестачі води. Якщо це сталося, занурте горщик у миску з водою, доки рослина не відновить свою силу. Потім дайте зайвій воді стекти, і ваша рослина знову засяє.
  • Плями на тильній стороні листя: це може бути симптомом борошнистого червця. Його туманна форма та білий колір безпомилкові. Їх можна видалити метиловим спиртом, змоченою в ганчірці або мильною водою. Для великих рослин або сильного зараження слід використовувати спеціальні інсектициди.
  • Жовтуваті плями: поява цих коричневих/жовтих плям разом із наявністю свого роду павутинки на нижній стороні листя зазвичай свідчить про напад дратівливого та шкідливого павутинного кліща. Для його усунення необхідно підвищити ступінь вологості й збільшити частоту поливу, оскільки цей вид кліща з’являється через сухість. Якщо ви віддаєте перевагу, ви можете використовувати певний хімічний засіб.
Цікаво  Антуріум - все, що потрібно знати про цю рослину

Обрізка і розмноження

  • Обрізка: мирну лілію зазвичай не обрізають. Просто видаліть листя, коли воно в’яне або висихає, щоб воно не стало джерелом шкідників і хвороб.
  • Розмноження: Спатіфіліум дуже легко розмножити діленням кореневищ. Ось як: навесні зріжте кореневища гострим продезінфікованим ножем. На кожній зрізаній частині має залишитися трохи листя і хороших коренів. Щоб запобігти появі грибків на відрізаних шматках, використовуйте засіб на основі сірки, який продається в магазинах для саду та дому.

Потім посадіть кожну порцію у використані горщики, використовуючи той самий тип ґрунту, який ми пояснювали вище. Помістіть горщики в затінене місце, при температурі близько 21º. Коли почнуть з’являтися нові пагони, це буде вірною ознакою того, що рослина добре прижилося. У цьому випадку ви можете піддавати їх таким же обробкам, як і будь-які інші дорослі рослини цього виду.

Мирна лілія не лише додасть нотку краси та спокою вашому дому. Це також очищає повітря, яким ви дихаєте, від забруднюючих речовин. Крім того, для збереження краси та свіжості не знадобиться багато часу та догляду.

Дивіться також: Лілія в горщику – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту

Прокрутка до верху