Головна сторінка » Дім і сад лілії – весняна посадка
Дім і сад лілії

Дім і сад лілії – весняна посадка

Дім і сад лілії – весняна посадка. Лілія, красу якої високо цінували ще в давнину, досі залишається надзвичайно популярним багаторічником. Вона буває різних видів і сортів, тому її висаджують на клумбах, біля водойм, а також, наприклад, латаття у воді. Серед інших Для християн біла лілія була і є символом святості та Воскресіння.

Велика кількість видів цього цибулинного багаторічника і його різновидів дають можливість підібрати широкий спектр рослин, здатних наповнити сад надзвичайно величною, барвистою красою і солодким ароматом.

Цибулини лілій можна садити як навесні, так і восени. Посадка лілій навесні відбувається з квітня по травень і характеризується тим, що рослини зацвітуть тільки пізньою весною і влітку, а якщо посадити лілії восени в період з вересня по середину жовтня, то лілії зацвітуть дуже рано навесні. .

Цікаво  Садові квіти які люблять сонце та посуху.

Висаджуючи лілії восени, необхідно враховувати, що рослини повинні встигнути вкоренитися до приходу морозів і зими.

Дім і сад лілії

Однак, щоб захистити багаторічники від зимових холодів, посадки вкривають соломою, листям або засипають торфом.

Крім відповідної дати посадки садових лілій, дуже важливим фактором є те, щоб цибулини були здоровими, без ознак пошкодження і без зміни кольору на лусках. Щоб отримати красиві квіти, їх краще садити відразу після покупки, що гарантує гарні квіти. Висаджують лілії зазвичай гронами, в захищеній від вітру частині саду. Ці багаторічники люблять сонячні, теплі місця з водопроникним і родючим ґрунтом. Вони добре розвиваються в кислому ґрунті (5,5 – 7) і не люблять важких і вологих ґрунтів.

За два тижні до посадки удобрити ґрунт багатокомпонентними добривами з вмістом фосфору, калію та азоту в дозі 50 г/м², після посадки внести другу дозу добрив і злегка згребти поверхню перед посадкою.

Цікаво  Посадка деревовидних лілій - опис, вирощування, сорти й вимоги

Однак до того, як цибулини лілій виявляться в землі, ділянку необхідно ретельно прополоти й розпушити. Грунт підготуйте заздалегідь, щоб земля осіла і цибулини опинилися на потрібній глибині.

Глибина посадки повинна бути в три рази більше висоти цибулини. Це один з найважливіших елементів, від якого залежить цвітіння лілій.

Лілії

Операція дуже проста. Просто використовуйте невеликий шпатель, щоб зробити отвори, наприклад, 10-15 см. Низькі сорти лілій висаджують на відстані 25 см, а високі — на відстані 30-50 см. Цибулини кладуть в лунку п’ятою вниз і верхівками догори, злегка вдавлюють в землю і засипають землею.

Відразу після посадки цибулини рясно поливають, щоб вода доходила до них, але не перестарайтеся, бо надлишок води створить мул на поверхні ґрунту.

Цікаво  Обрізка плодових дерев. Деякі вже можна різати!

Поза грядками лілії можна вирощувати в горщиках. Вирощувана у великих контейнерах, ця чудова декоративна рослина може стати прикрасою будь-якого інтер’єру.

Для кімнатної лілії потрібні місткості глибиною близько 40 см. Щоб посадити його в горщик і виростити таким чином, потрібно влаштувати на дні горщика дренаж, потім заповнити горщик родючим і водопроникним ґрунтом, з домішкою глини. Глина допоможе підтримувати належну вологість ґрунту.

Якщо ви хочете насолоджуватися квітами влітку, висаджуйте здорові цибулини лілій у горщик у березні. Потім регулярно поливайте й удобрюйте їх.

Для вирощування в контейнерах найбільше підходять лілія низькоросла азіатська і лілія східна. Красиву африканську лілію, яка може досягати 80 см у висоту, також можна вирощувати у великих горщиках.

Дивіться також: Лілія вазон – поради по догляду

Прокрутка до верху