Головна сторінка » Лілія вазон – поради по догляду
Лілія вазон

Лілія вазон – поради по догляду

Лілія вазон – поради по догляду. Лілії можна вирощувати не тільки на клумбах. Для любителів горщикових композицій і мобільних підставок для квітів є ще один варіант. Ви можете посадити ці прекрасні квіти в горщики або горщики, а коли вони відцвітуть, поставити на самому видному місці.

Для міських жителів такий горщиковий квітник – єдина можливість помилуватися улюбленими рослинами й насолодитися їх ароматом. Цвітуть лілії в горщиках так само рясно і пишно, як і на клумбі, і не менше радують.

Яка лілія підходить на горщик

Для горщикових композицій підійдуть будь-які низькорослі лілії. Занадто високі місткості не підходять, тому що через велику масу над землею горщик покотиться і впаде набік.

Азіатські лілії дуже гарні в горщиках. Ці рибки абсолютно невибагливі й без проблем переносять тісні умови. Невелика кількість ґрунту не впливає на пишність цвітіння, а коли приходить час, «азіати» вистрілюють шапками шикарних бутонів.

квіти

Східні лілії теж фантастичні. Їх квітки значно більші, і коли лілія розпускається, здається, ніби в горщик помістили витончений букет із запаморочливим ароматом. Невелика кількість землі в місткості не впливає на об’єм квіток, добре підгодована цибуля дасть таку ж кількість бутонів і таку ж якість, як і в землі. Але поговоримо про все по черзі.

Цікаво  Кімнатна рослина драцена
фото

Субплочки посадки лілії в горщик

Час посадки лілій в горщик не регламентується. Висаджую цибулини поетапно. По-перше, я зберігаю цибулини з мережевих магазинів, які починають продавати дуже рано, наприклад у лютому. На цей час посадковий матеріал вже є в продажу, але він практично приречений, тому що до посадки в саду ще багато часу.

квіти

У такі періоди я купую 2-3 хороші цибулини з нирками, що проростають, і саджу в горщики. У лілій, які вже починають рости, починають стрімко рости стебла, і через місяць-півтора в горщику красується пишний букет квітів на стеблі. Краса! Скрізь ще лежить сніг і пишні лілії прикрашають моє вікно.

Другий термін посадки – навесні, коли клумби відтануть. Під час весняних робіт я розділяю гнізда лілій і залишаю частину цибулин для горщикового вирощування. Якщо в цьому сезоні замовлю нові сорти, то обов’язково залишу кілька цибулин для горщикового вирощування.

Цікаво  Зелені стіни - все, що вам потрібно знати

Для вирощування лілій можна взяти будь-який універсальний ґрунт. Додаю в нього кілька жмень вермикуліту для пухкості й легкості. У горщиках необхідно зробити отвори для стоку зайвої води, щоб вона не залишалася на дні.

Лілія вазон

фото

В якості основного добрива заправляю ґрунт комплексним органо-мінеральним добривом тривалої дії для квітів. Інформація про дози застосування вказана на етикетці. Якщо ви плануєте на наступний сезон залишити лілію в горщику, варто використовувати добриво. Цибулині потрібно буде відновити сили після цвітіння і підготуватися до наступного літа. Якщо не забезпечити підгодівлі, то в обмеженому обсязі ґрунту їй буде ніде харчуватися.

Якщо ваша мета – тільки помилуватися цвітінням в горщику, а потім перенести лілію на звичайну клумбу, ніяких підгодівель робити не можна. Пересадивши цибулю на грядку, він отримає з землі все необхідне.

Цікаво  Кімнатні квіти з назвами

Поливати лілії в горщиках потрібно, коли ґрунт підсохне. Чи не заливати, але і не сушити рослини.

квіти

Після цвітіння горщики з ліліями можна заховати в дальній куток саду до осені. Там цибуля спокійно поповнить свої запаси сил і перечекає зимового сну. Заносити горщики на зимівлю потрібно після похолодань. Завжди даю горщиковим ліліям трохи підмерзнути при температурі мінус 1 – 2 ° і тільки потім беру горщики й опускаю їх на зиму в землю.

Навесні виношу їх, коли паростки проростуть, а лілеї знову зацвітуть і щедро діляться своєю красою.

До речі, зимуючи під землею, не забудьте накрити горщики картоном або дошками, щоб миші не дісталися до соковитих і м’ясистих цибулин. Навесні, починаючи з березня, регулярно перевіряйте стан лілій, адже вони можуть дуже рано прокинутися.

Експериментуйте, друзі! Лілії в горщиках фантастично гарні й в їх вирощуванні немає нічого складного.

Дивіться також: Види кімнатних лілій та загальні правила вирощування

Прокрутка до верху