Головна сторінка » Догляд за ліліями в саду
Догляд за ліліями в саду

Догляд за ліліями в саду

Догляд за ліліями в саду. Любителі лілій ставлять їх у квітковій ієрархії навіть вище, ніж троянди. Вони називають це аристократією садів. І це не перебільшення, адже під час цвітіння вони домінують на клумбах.

Вже зареєстровано кілька тисяч сортів і видів цих прекрасних квітів. Деякі досягають двох метрів у висоту і мають кілька десятків квіток на стеблі. Щороку з’являються нові сорти

Лілії належать до найдавніших декоративних рослин. Їх культивували ще в давнину. У Китаї до них ставилися як до… овоча. Цибулю варили, а пластівцями приправляли м’ясо. Потім лілії захопили Європу. Білий колір став символом невинності в середні віки.

Щороку селекціонери виводять нові сорти. Особливо це стосується східних гібридів з дуже великими, ароматними, надзвичайно красивими й довговічними квітками.

Вирощування лілій без секретів

Протягом століть лілії вважалися складними для вирощування квітами. Його секрет знали лише ченці та царські садівники. Сьогодні виростити ці рослини може практично кожен. Також дуже подешевшали цибулини лілій. Це тому, що знайдено спосіб промислового відтворення. І хоча не всі сорти добре переносять українську зиму, багато з них без проблем зимують у землі.

Цікаво  Лілія посадка - ​​коли садити?

Лілії люблять вологий і водопроникний ґрунт. Тому в піщаний ґрунт потрібно додати трохи торфу. Для глинистих – крупнозернистий пісок. Ми не побачимо квітів на мокрій землі. Також забороняється вносити свіжий гній при посадці лілій.

Полив лілій

Найбільше поливу лілії потребують із середини квітня до кінця липня. Деякі сорти (наприклад, труба) – до кінця серпня.

Поливаючи лілії, пам’ятайте, що рослини не замочують, а доставляють воду прямо в землю, в якій вони ростуть. Поливати краще рідше, але рясно. Під час посухи на квадратний метр потрібно вливати до 20 літрів води. Потім зробіть перерву в поливі на кілька днів.

Цікаво  Троянди садові та композиції з них
квіти

Підживлення лілій

Також не можна забувати про підживлення. Ми звільняємося від нього тільки в перший рік, але тільки за умови, що ми посадили цибулини в багатий ґрунт. У наступні роки доцільно посипати навколо рослин добриво тривалої дії. Найкраще першу підгодівлю зробити, як тільки стебла лілії з’являться над землею. Другий момент, коли лілії чекають на нашу допомогу, це коли з’являються бутони. Тоді доцільно підгодувати їх калійним добривом, розчиненим у воді. Також лілії люблять удобрення кропив’яним гноєм.

Місце для лілій

Лілії люблять рости в сонячних, але тихих місцях. Їм корисно мульчування землі. Все це за принципом, що голова повинна бути на сонці, а ноги в тіні.

Дещо інші вимоги до лілій з чалмо подібними квітками, тобто до гібридів мартагону. Вони вважають за краще рости в півтіні. Яскраве сонце, особливо в другій половині дня, може пошкодити рослини й скоротити період цвітіння.

Цікаво  Обрізка саду - коли, як і чим обрізати рослини?

Догляд за ліліями в саду – види лілій

Типи лілій зазвичай описуються за тим, як квіти розташовані на стеблі. Так з’являються лілії прямостоячі, звернені в сторони й звисаючі. Їх також можна розділити за формою квіток на чашоподібні, трубчасті, тюрбаноподібні та плоскі.

Догляд за ліліями в саду

Найбільшу групу садових лілій складають азійські гібриди. Вони мають висоту від 45 до 150 см. Їх цибулини повністю морозостійкі.

Якщо ми хочемо вищі лілії, купуйте трубчасті гібриди. Деякі з них виростають до 180 і навіть 200 см у висоту. До високих лілій також відносяться деякі гібриди Мартагон. У хороших умовах вони можуть досягати висоти 170-180 см.

Дивіться також: Календула лікарська: властивості й дія трав’яного настою

Прокрутка до верху