Головна сторінка » Як садити персик – інструкція по посадці і догляду за персиковими деревами в саду
Як садити персик

Як садити персик – інструкція по посадці і догляду за персиковими деревами в саду

Як садити персик – інструкція по посадці і догляду за персиковими деревами в саду. Солодкий, ароматний і соковитий. Це той персик, який вирішують вирощувати все більше людей. Він привертає увагу не тільки своєю чарівністю, але й оздоровчими властивостями та універсальністю застосування на кухні. Чи можна його вирощувати в нашому кліматі? Звичайно! За умови дотримання всіх вимог цього заводу. Тож подивіться, як виростити ці фруктові дерева, щоб насолодитися їхнім чудовим смаком.


Найпопулярніші сорти персиків

В Україні, через переважний клімат, найпопулярнішими сортами персиків є стійкі до низьких температур. Тому найпоширенішим видом цих фруктових дерев є персик Harnaś. Витримує морози до -23 градусів Цельсія. Крім того, він характеризується смачною кисло-солодкою м’якоттю, придатною для вживання як в сирому вигляді, так і в консервах. Персик Harnaś найкраще почувається на сонячних місцях, вологому ґрунті та піщано-глинистому ґрунті.

Іншим, але дуже облюбованим сортом є персик Inka, який, як і Harnaś, стійкий до низьких температур (навіть -20 градусів за Цельсієм), але слід зазначити, що він сприйнятливий до втрати квіткових бруньок під час весняних заморозків. Попри це, він відрізняється високими регенеративними здібностями, які дозволяють швидко відновлюватися – навіть після важкої зими. Інка – плодове дерево з жовто-кремовою, солодкою й ароматною м’якоттю, яка легко відділяється від кісточки. Придатний для споживання в сирому вигляді і як добавка до соків і консервації. Їй потрібне сонячне місце та піщано-глинистий ґрунт з pH від 5,5 до 6,5.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.

Останнім часом великої популярності набув і персик Сатурн. Цей сорт має відносно коротку традицію, оскільки з’явився в Україні лише в 1990-х роках. Вони характеризуються оригінальною, приплесканою формою та винятково солодким смаком. На жаль, плодове дерево досить чутливе до низьких температур, тому потребує додаткового захисту від заморозків.

Місце вирощування

Персик добре росте на сонячному місці, захищеному від вітру. Водопроникний, родючий ґрунт з нейтральним pH забезпечить йому оптимальні умови для розвитку. Однак перед тим, як посадити розсаду в ґрунт, важливо ретельно прополоти місце, призначене для її вирощування. На ньому не може бути ніяких бур’янів, тому що вони будуть відбирати у рослини цінні поживні речовини, заважаючи йому нормально розвиватися. Як садити? Операція, всупереч зовнішньому вигляду, не складна і не вимагає спеціальних навичок. Саджанець потрібно помістити в заздалегідь викопану яму, розмір якої повинен відповідати розміру кореневої грудки.

У продажу є два види саджанців. Це горщиковий персик або персик з голим коренем. Як правило, обидва сорти не мають проблем з адаптацією до нового місця, якщо вони не пошкоджені під час транспортування.

Як садити персик – коли садити?

Персик – плодове дерево, яке слід висаджувати в ґрунт навесні, бажано, коли мине загроза заморозків або значних перепадів температури. Осінь також прийнятна дата, але перед першою зимою варто вкрити молодий саджанець нетканим матеріалом.

Полив персикового дерева

Полив – це, по суті, єдина процедура догляду, про яку повинен пам’ятати садівник протягом першого року після посадки персика в ґрунт. Для правильного росту рослина потребує регулярного водопостачання, але не постійної вологи. Досить поливати раз на тиждень або коли верхній шар землі підсохне. У наступні роки полив можна скоротити, оскільки дерево зможе самостійно поглинати воду з навколишнього середовища.

Цікаво  Посадка лілії - ​​символ краси та невинності

Запліднення

У перший рік рослина не потребує підгодівлі. Лише наступні роки вимагають від власника внесення добрив. Для цього найкраще використовувати спеціальні добрива для плодових дерев, які легко можна придбати в садівничих магазинах. Якщо ви вирощуєте персики для власних потреб, можна спробувати використовувати органічні добрива, наприклад компост.

Прополювання

Ретельне видалення бур’янів необхідне не тільки перед закладкою розсади в ґрунт, але й тоді, коли вона звикне до нових умов. Робити це потрібно регулярно, інакше рослина почне в’янути й перестане давати врожай. У цьому випадку може допомогти мульчування. Постеляючи шар мульчі, кори або агротканини, бур’яни не з’являться навколо дерева і не заважатимуть його росту.

Обприскування персика

Щоб наші дерева були здоровими, не можна забувати про обприскування. У випадку з персиками такі заходи варто проводити восени, після опадання листя (приблизно в листопаді), і ранньою весною (в період набрякання бруньок), застосовуючи обприскування міддю через кучерявість листя. Другим препаратом, який можна обприскувати по черзі з купратом, є Syllit 65 WP.

Проріджування бутонів

Це не є обов’язковим кроком, але завдяки цьому плід стане більшим, кращим забарвленням, смачнішим і швидше дозріє. Коли з’являться плоди розміром з волоський горіх (приблизно в червні), спочатку видаляємо хворі, спотворені й занадто щільні. Правильно відстань між бруньками має бути приблизно 10 см приклад:

Цікаво  Вирощування полуниці в домашніх умовах
фото

Як садити персик

Як і коли обрізати персики?

Обрізка персика – найважливіша процедура догляду за будь-якою рослиною, незалежно від його виду. Це пов’язано з тим, що квіткові бруньки (а, отже, і плоди) утворюються тільки на молодих пагонах. Про точну обрізку персиків ми писали в окремій статті (посилання). Перший зріз роблять навесні, навіть відразу після посадки. Саджаючи дерево восени, з першим зрізом краще дочекатися весни, хоча це не правило. Старі персики обрізають, коли бруньки набрякли. Чому це так важливо? З простої причини. Несприятлива погода з низькою температурою і високою вологістю повітря призводить до того, що різані рани довше заживають. Щобільше, вони можуть викликати численні захворювання.

Як обрізати? Як правило, слід обрізати всі гілки, що ростуть до центру крони, і нижні бічні пагони, приблизно на 30 см. Це досить радикальне лікування спрямоване на стимулювання розвитку та покращення її зовнішнього вигляду та стану. Обрізка персика повинна проводитися щорічно з урахуванням бажання домогтися конічної або чайникової форми крони. Завдяки цьому плоди будуть краще освітлені й швидше почнуть дозрівати.

Дивіться також: Чорна полуниця – вирощування, догляд та посадка

Прокрутка до верху