Головна сторінка » Ялівець – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту
Ялівець – догляд

Ялівець – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту

Ялівець – догляд. Які сорти ялівцю краще вирощувати в саду? Маленький і великий? Ялівець це дерево чи чагарник? Ялівець росте повільно чи швидко? Про все це (і багато інших цікавих фактів, пов’язаних з цією рослиною) ви дізнаєтеся в нашій статті. Ялівець – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту. Запрошуємо до читання!

Ялівець – сорти, що ростуть у природних умовах в Україні

Ялівці бувають багатьох видів. В Україні в природному стані можна зустріти два сорти: ялівець звичайний і ялівець сабінський.
Ялівець звичайний має форму чагарнику або невеликого дерева. Він має різноманітний поперечний переріз – від конічного до розпростертого, іноді навіть зігнутого. Характерною рисою ялівцю звичайного є дуже колюча і блискуча зелена хвоя з широкою і поздовжньою білою смугою. Існує кілька сортів ялівцю звичайного:

 • Compressa – особливо повільно зростаючий сорт (так що у вас є відповідь на питання: ялівець росте швидко чи повільно?). Досягає висоти до 1 м і ширини до 30 см. Він добре працює в альпінаріях і в контейнерах або горщиках.
 • Репанда – карликова, дозріваюча рослина – розлогий сорт ялівцю. Після 10 років вирощування ялівець досягає 30 см у висоту і 2 м в ширину. Хвоя цього сорту чутлива до сонячних променів.
 • Sentinel – створює вузьку колону з піднятими гілками, що звужуються до вершини. У віці 30 років ялівець досягає висоти 4 м, а ширина всього 50 см.
Цікаво  Тигрова лілія: види, значення і поради по догляду

Ялівець сабіні – це чагарник, який в перші роки росту невисокий і приплесканий у верхній частині. 10 років вирощування дають йому висоту 20 см і ширину 30 см. Через багато років вона здатна вирости до розмірів 1 х 2 м. При подрібненні темно-зелена хвоя виділяє різкий і задушливий запах.Ялівці – дерева чи кущі?

А може, обидва? Поділ ялівців надзвичайно складний і про нього знають досвідчені дослідники. Представляємо розділ для пристрасних садівників. Це допоможе вам розділити ялівці на групи й з’ясувати, чи є ялівець чагарником, чи деревом.

Класифікація ялівців за формою росту і розміром:

 • Карликові ялівці,
 • ялівці повзучі,
 • ялівці середньорослі чагарникові,
 • дерева та високі кущі.

Бінго! Ялівець – це дерево, а також ялівець – це чагарник!

Ялівець – догляд – сорти різноманітної форми

Ялівець росте в такій кількості форм і форм, що залежно від того, що вам подобається, якого ефекту ви хочете досягти в саду чи на терасі та скільки у вас місця для ялівцю, ви виберете те, що відповідає вашим потребам і вимогам.

За формою крони розрізняють ялівці:

 • Пірамідальний,
 • стовпчастий,
 • яйцеподібний,
 • поширення.

Ялівець – на якій землі вирощувати ялівець?

Грунт, в якій добре росте ялівець: піщана, водопроникна, помірно або злегка зволожена або навіть суха. Реакція ґрунту для ялівцю: кисла або слабокисла. Варто обшити ялівці корою.

Цікаво  Ацидантера двоколірна - екзотичний гладіолус в саду
Ялівець – догляд

Ялівець – вирощування, місце розташування, стійкість до морозів і забруднень

Ялівці – сонячне місце – це те, що люблять ці рослини. Вони повністю морозостійкі. Вони також стійкі до забруднення повітря, тому часто знаходять місце в міських насадженнях. І оскільки догляд за ними не потребує багато часу та уваги, вони чудово справляються… навіть коли їх залишають напризволяще. Вони не вимагають спеціального поливу, підгодівлі або обрізки. Однак якщо ви вирішили обрізати ялівець, робіть це без докорів сумління. Він добре переносить такі косметичні процедури.

квіти

Ялівець – цвітіння. Чи є у ялівцю квіти й плоди?

У будь-якому випадку. Квіти з’являються восени в середині гілочок. Самці маленькі, довгасті, жовті. Жіночі квітки дуже дрібні, непоказні, зеленуваті. Цвітіння триває з кінця квітня до початку червня, і ви помітите його лише у віці від 5 до 8 років. Вони з’являться на найбільш сонячних місцях.

Плід ялівцю – округла зелена ягода діаметром 6–9 мм. Кущ ялівцю може давати як однорічні зелені, так і зрілі плоди.

Ялівець – догляд – де посадити ялівець?

Вимоги ялівцю не дуже високі. Добре росте на клумбах, вересах, схилах і в рокарії. Якщо ви хочете побудувати зелений ряд – будь ласка – вибирайте ялівець колоноподібної форми. Якщо ви хочете, щоб на сухих і важко обробляються ділянках зеленіло око, вибирайте ялівець повзучий. Він успішно «замінить» газон. Ялівці добре ростуть в контейнерах. Це хороша новина для любителів зелених балконів і терас.

Цікаво  Лілії водяні
Ялівець – догляд

Коли пересаджувати ялівці?

Якщо ви хочете мати ялівець – пересадка є одним з аспектів садівництва – вам потрібно дізнатися його секрети. Навіть якщо це одна з найпростіших процедур у посадці рослин. У ялівців коренева система неглибока і розростається вбік. А внутрішня мікориза (співіснування коренів з грибами, що покращує доступ до води, мінеральних солей і поживних речовин, що виробляються цими грибами, і збільшує вбираючу поверхню рослини) робить пересадку ялівцю досить проблематичною, якщо у нього вже є розгалужена коренева система.

Як полегшити пересадку ялівцю і зробити це безпечно для рослини? Перед посадкою ялівцю краще добре продумати місце розташування. Для посадки використовуйте молоді саджанці, які можна купити в лісових розплідниках.

Ялівець – догляд. Це важко?

НІ! Тому що ялівці – це рослини, які практично не вимагають серйозного догляду. Ялівець – дуже популярний, довгоживучий, морозостійкий і не облагороджений чагарник. З ним у вас не виникне проблем у саду, на терасі чи балконі.

Дивіться також: Ампельні вуличні квіти в саду і на балконі

Прокрутити вгору