Головна сторінка » Жимолость – догляд і вирощування в саду
Жимолость - догляд

Жимолость – догляд і вирощування в саду

Жимолость – догляд і вирощування в саду. Жимолость – красиво квітуча ліана, яку можна виростити практично в будь-якому саду. Це не створює жодних проблем, якщо задовольняються його основні потреби. Розповідаємо, як доглядати за жимолостю в саду.

Жимолость (лат. Lonicera) — приваблива квітуча ліана, яку охоче висаджують у садах. Найчастіше їх висаджують біля пергол, альтанок або стін будинку. Їх також можна успішно вирощувати в контейнерах, розміщених на балконах або терасах – потрібно лише пам’ятати про хорошу опору.

Види жимолості для вирощування в саду

Рід жимолості включає багато видів і сортів. В українських садах найчастіше вирощують такі види жимолості:

  • Жимолость японська (Lonicera japonica),
  • жимолость поморська (Lonicera periclymenum),
  • жимолость (Lonicera caprifolium),
  • Жимолость коричнева (Lonicera brownii).

Ці види жимолості мають схожі вимоги й способи догляду. Залежно від досягнутого розміру вони можуть відрізнятися способом різання та інтенсивністю.

Цікаво  Садові квіти фото і назви - радимо, які з них обрати

Вирощування жимолості – вимоги

Ділянка для жимолості

Вирощувати жимолость потрібно в освітлених місцях, але не під прямими сонячними променями. Тоді вони будуть рясно цвісти й при цьому не будуть піддаватися пересихання. Вони також переносять тіньові умови, але потім дають мало квітів. Найкраще вибирати місця, захищені від вітру. Це особливо важливо для видів, які є менш стійкими до морозів (наприклад, жимолость Брауна).

Жимолость - догляд

Жимолость – догляд – субстрат для жимолості

Виноградні кущі добре переносять різні типи ґрунту, в тому числі середньо- і середньородючі. Слід уникати посадки тільки на сухих і вологих ґрунтах. У першому випадку рослина може швидко загинути (розвиває неглибоку кореневу систему), у другому – піддасться грибкових захворювань. Перед покупкою конкретного виду варто виміряти реакцію ґрунту. У цьому відношенні окремі зразки можуть відрізнятися. Наприклад, жимолость любить вапняковий ґрунт, а жимолость поморська любить слабокислий ґрунт.

Цікаво  Кипариси в саду: характеристика, сорти та догляд
квіти

Коли і як садити жимолость?

Морозостійкі види жимолості рекомендується висаджувати восени, а чутливі краще почекати до весни. Лози поміщають в ґрунт приблизно на 10 см глибше, ніж вони росли в горщику. На дно варто додати шар родючої землі або компосту. Рослини чутливі до пересихання, тому рекомендується використовувати укривну мульчу (або засипати простір навколо пагона плоскими каменями).

Жимолость - догляд

Жимолость – догляд – як доглядати за жимолостю?

Поливають жимолость регулярно – з весни до осені – в бездощову погоду. Повністю вічнозелені види (наприклад, жимолость) слід час від часу поливати, також взимку. Підгодовувати рослини рекомендується в період вегетації. Підійдуть органічні або мінеральні добрива з підвищеною кількістю калію (для кущення) і фосфору (для рясного цвітіння і кращого вкорінення).

З хворобами й шкідниками слід боротися профілактично, в тому числі: гній з рослин . Особливу неприємність викликає попелиця, яка, крім інтенсивного живлення, переносить віруси, що знижують імунітет рослин. Жимолость також може бути сприйнятлива до борошнистої роси. Найчастіше жимолость розмножують відводками. Також можливе вирощування з насіння. Однак в домашніх умовах це практикується рідко – через трудомісткість і тривалого періоду вирощування розсади.

Цікаво  Дерево персик - вирощування та догляд

Обрізка рослин – важлива процедура догляду. Обробка не повинна бути занадто інтенсивною, оскільки це може призвести до відсутності цвітіння. Як правило, можна зрізати ліани, що цвітуть на пагонах цього року, трохи сильніше (жимолость японська, жимолость Гекрота). Роботи проводять в основному навесні – вкорочуючи пагони на 1/3 їх довжини. Також слід видаляти слабкі, уражені хворобами й занадто густі пагони. Раз на кілька років варто омолоджувати рослину, видаляючи кілька найстаріших пагонів.

Дивіться також: Ялівець – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту

Прокрутка до верху