Головна сторінка » Ялівець в саду – як за ним доглядати
Ялівець в саду

Ялівець в саду – як за ним доглядати

Ялівець в саду – як за ним доглядати. Ялівець – хвойна рослина з сімейства кипарисових. Крім сосен, це найпоширеніший представник хвойних рослин нашої планети. Зростає в основному в північній півкулі, в помірному і субполярному кліматі.

Його можна зустріти у формі дерева або куща – як дерево він виростає до 40 м, а як кущ до кількох м. Ялівці бувають багатьох сортів, включаючи:

Ялівець звичайний – як випливає з назви, найпоширеніший вид, який найкраще виглядає при посадці окремо або в живоплоті; ялівець скельний – високий, колоновидної форми або у вигляді куща; ялівець сабінський – природно зустрічається в горах, повзучий і сильно розлогий поперек; ялівець прибережний – низький і розлогий, найкраще виглядає на рокаріях і схилах і уздовж кам’янистих доріжок; ялівець повзучий – досягає максимум 1 м у висоту, з довгими пагонами, популярний в невеликих садах; ялівець лускатий – карликовий, повільно зростаючий, з голубуватими голками та кулястою формою. Ялівець, посаджений у саду, пропонує багато можливостей для розміщення, але, перш за все, він надає простору природний і трохи дикий вигляд.

Цікаво  Кипариси в саду: характеристика, сорти та догляд

Залежно від сорту, ви можете посадити його на газоні, в живоплоті, як зміцнення схилу або в альпінарії.Крім гарного зовнішнього вигляду, ялівець виконає й інші завдання: він є притулком для птахів, а його плоди є їхньою їжею. Ягоди ялівцю люди також часто використовують як приправу до страв або в ароматерапії.У косметології та натуральній медицині також використовується ароматна хвоя ялівцю.Фітонциди, які виділяють ці рослини, пригнічують ріст бактерій і очищають повітря від шкідливих мікроорганізмів.

Ялівець в саду

Ялівець в саду – вимоги й догляд

Ялівці невибагливі рослини й добре переносять несприятливі зовнішні чинники.Однак вони люблять сонячні місця, оскільки сонце позитивно впливає на їх забарвлення.Тіньове розташування сповільнить ріст ялівцю і його колір буде не таким інтенсивним.Субстрат для ялівець повинен бути досить сухим, водопроникним і не дуже родючим, тому найкраще вибирати піщаний ґрунт – надмірне зволоження не йде на користь ялівцю. Поливайте ялівці тільки в період посухи.Ялівець має неглибоку кореневу систему і не любить пересадки, тому вибирайте для нього цільове місце. Сланкі сорти не можна висаджувати на газонах, де трава може їх заглушити.

Цікаво  Формуюча обрізка дерев - перші кроки перед початком вегетації
фото

Купуючи ялівець в горщику, висаджувати його в ґрунт можна в будь-який час року, якщо немає посухи й заморозків.Ялівець, куплений без контейнера, з відкритими корінням, необхідно садити ранньою весною, в період спокою або восени, тому що часті дощі сприяють поглинанню рослин.При покупці перевіряйте якість коренів ялівцю.

Ялівець в саду

Удобрювати ялівці й захищати від морозів не потрібно. Також не потрібно обрізати, оскільки більшість сортів зберігають гарну природну форму. Лише швидкорослі ялівці вимагають невеликої корекції.

Цікаво  Лілія сорти, як вибрати найкрасивіші? Путівник від А до Я!
фото

Хворіють ялівці рідко, найчастіше в результаті неправильного місця посадки, наприклад, занадто багато вологи або мало сонячного світла. Потім їх хвоя буріє або жовтіє.

Ялівець в саду

Ще однією причиною такої зміни кольору може бути занадто густо посаджені ялівці, які не отримують достатньо світла. Пожовтіння нижніх гілок також може бути викликано сечею домашніх тварин.

Хворобою ялівців є іржа, якою ялівець може заразитися від груш. Він викликає утворення драглистих наростів і, як наслідок, відмирання пагонів. Необхідно обламати заражені пагони й спалити їх. Пам’ятайте, що не можна садити ялівець поблизу груш і горобини.

Дивіться також: Лаванда в саду – як виростити й доглядати за лавандою в саду?

Прокрутка до верху