Головна сторінка » Вирощування гліцинії – що робити, щоб він красиво цвів?
Вирощування гліцинії

Вирощування гліцинії – що робити, щоб він красиво цвів?

Вирощування гліцинії – що робити, щоб він красиво цвів? Гліцинія, також відома як гліцинія або вістерія, є однією з найкрасивіших і найбільш рясно квітучих ліан. Дізнайтеся, що робити, щоб воно щороку рясно цвіло і не вимерзало взимку.

Вістерія: декоративна садова ліана

Гліцинія, також відома як гліцинія або гліцинія, є виноградною лозою з дерев’янистими стеблами та сильним зростанням. Щорічно може виростати від 1 до 3 м. Потрібні міцні опори або пергола. Поширюється, обвиваючи пагони навколо найближчих опор.

Листя гліцинії характерно перисті, складаються з багатьох маленьких овально-ланцетних листочків. Восени після пожовтіння дуже швидко опадають (тому не належати до рослин з декоративним осіннім листям).

Він належить до цікавої сімейства бобових (також званих Fabaceae), які використовують атмосферний азот у симбіозі з бульбочковими бактеріями, завдяки чому можуть добре розвиватися в бідніших середовищах існування. До цього ж сімейства входять такі рослини, як люпин, конюшина, акація, горох і квасоля.

Суцвіття мають форму звисаючих грон, переважно кольорів: бузкового і бузково-блакитного, рідше білого або рожевого. Плід гліцинії, як і всіх рослин з сімейства бобових, — стручок, який теж дуже декоративний, тримається на ліані всю зиму і досягає в довжину до 15 см. Усередині стручка є кілька насінин.

Цікаво  Вейгела - як доглядати за цією рослиною?

Гліцинія: квіткова чи китайська?

У наших садах зустрічаються два види: гліцинія квіткова (Wisteria floribunda) і гліцинія китайська (Wisteria sinensis). Як їх розпізнати?

квіти

Вирощування гліцинії – красиві сорти гліцинії

Гліцинія китайська (Wisteria sinensis)

  • ‘Amethyst’ – сорт з найтемнішими квітками, фіолетово-фіолетовими, щільними суцвіттями до 25 см завдовжки, цвіте в першій половині травня.
  • ‘Prolific’ – квітки бузково-фіолетові, щільні суцвіття до 25 см завдовжки, цвіте в першій половині травня, іноді повторює цвітіння на рубежі серпня і вересня.

Гліцинія квітковата (Wisteria floribunda)

  • ‘Alba’ – білі квіти з дуже довгими гронами до 40 см, розпускаються на рубежі травня і червня.
  • «Доміно» – квітки бузково-фіолетові, суцвіття до 25 см, розпускається в кінці травня, зацвітає рано.
  • ‘Honbeni’ – квітки рожеві, зібрані в дуже довгі суцвіття до 45 см, листя зморшкуваті, краю хвилясті, цвітіння в другій половині травня.
  • ‘ Noda’ – білі квіти, зібрані в дуже довгі суцвіття до 60 см, розпускаються на рубежі травня і червня.
Вирощування гліцинії

Вирощування і догляд за гліцинією

Ґрунт

Гліцинія потребує глибоко окультуреного, пухкого ґрунту з високим вмістом гумусу, від слабокислої до нейтральної.

Цікаво  Лохина посадка поетапна

Розташування

Найкращим місцем є сонячне місце з принаймні 6-годинним перебуванням на сонці. При меншій витримці рослина буде пишно рости, але не цвістиме.

квіти

Підживлення

Через симбіоз з бульбочковими бактеріями не слід удобрювати рослину азотними добривами. Восени рекомендується удобрити гноєм.

Захист від заморозків

Через низьку морозостійкість гліцинію в перші три роки після посадки необхідно вкривати агротканиною , а ще краще звичайною солом’яною циновкою. У наступні роки перед зимівлею навколо рослини зробіть горбок землі, а підставу стовбура вкрийте солом’яним матом. За морозостійкістю гліцинія квіткова більш стійка до мінусових температур рослина, ніж гліцинія китайська.

Вирощування гліцинії

Що робити, якщо гліцинія не цвіте?

Великим недоліком цієї красиво цветущей ліани є постійна відсутність цвітіння при неправильному вирощуванні й неправильної обрізки.

Посіяна з насіння гліцинія вперше зацвітає приблизно через 7-10 років, щеплена приблизно через 5 років.

квіти

Вирощування гліцинії – зрізання гліцинії

Гліцинія – інтенсивно зростаюча рослина, якщо залишити її без обрізки, то через кілька років ми будемо «милуватися» недекоративним клубком сплутаної зеленої маси без шансів на цвітіння.

Обрізку пагонів гліцинії слід починати через 2-3 роки після посадки рослини. Ранньою весною гілки необхідно вкоротити на висоту 3-4 листових бруньок. Слід також провести санітарну обрізку, яка передбачає видалення сухих гілочок і т. зв вовчки, що ростуть біля основи стовбура. Але в липні цьогорічний приріст необхідно вкоротити приблизно наполовину, залишивши на вкороченому пагоні 4-5 листків.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.

Гліцинію, що припинила цвітіння, можна стимулювати, вкорочуючи коріння навколо рослини. Це робиться лопатою на відстані близько 60 см від кондуктора на глибині близько 30 см.

Вирощування гліцинії

Вирощування гліцинії – де посадити гліцинію?

Гліцинія — дуже розлога ліана, і без спеціальних опор вона чіпляється за всі предмети, які зустрічаються їй на шляху, наприклад, жолоби чи антени, розчавлюючи та руйнуючи їх. Тому з самого початку слід забезпечити рослину міцними опорами, шпалерами й перголами. Велике дерево також може бути привабливою опорою.

З-за великих розмірів, що досягають до 15 м у висоту, гліцинія не буде добре виглядати в маленькому саду. Якщо ви хочете розмістити рослину біля фасаду будівлі, можна прикріпити до будівлі за допомогою суцільних Г-подібних скоб оцинкований дріт діаметром 2 см. Гліцинія добре розвивається навколо водойм.

Дивіться також: Ялівець в саду – як за ним доглядати

Прокрутка до верху