Головна сторінка » Сосни – вирощування, догляд, використання
Сосни

Сосни – вирощування, догляд, використання

Сосни – вирощування, догляд, використання. Своєю популярністю сосни зобов’язані різноманіттю сортів, невисоким вимогам і простоті догляду, а також численним можливостям використання в саду. Сосни в саду – вирощування, догляд, використання.

Красиві й декоративні сосни – одні з найпопулярніших хвойних дерев, що зустрічаються в нашій країні. Рід Pinus включає понад 100 видів дерев і чагарників, але лише деякі з них вирощують у садах як декоративні рослини. З усім тим, на ринку представлена ​​величезна кількість декоративних сортів сосни, які відрізняються красивим забарвленням хвої (наприклад, сосна гімалайська «Zebrina» або сосна звичайна «Aurea»), компактними розмірами (наприклад, сосна гірська «Mops») і цікавою формою. (сосна боснійська ‘Schmidtii’) або оригінальна хвоя (сосна гімалайська, сосна звичайна ‘Moseri’).

Однак своєю популярністю сосни зобов’язані не тільки різноманіттю сортів, а й невисоким вимогам і численним можливостям використання в саду.

Вирощування сосни – умови та вимоги

Вирощувати сосни неважко, і якщо їм з самого початку забезпечити відповідне місце, вони не повинні викликати особливих проблем згодом.

Сосни
  • Соснам потрібне, перш за все, сонячне місце вирощування і легкий, водопроникний, помірно вологий ґрунт, бажано зі слабокислим pH. Однак деякі з них переносять гірші умови й можуть рости навіть на лужних (наприклад, сосна звичайна) і неродючих ґрунтах.
  • Зазвичай сосни добре переносять низькі температури, посуху і забруднене повітря (за винятком сосни звичайної), а іноді навіть переносять засолення ґрунту (сосна гірська), тому їх можна вирощувати як на дачній ділянці, так і в містах.
  • Рослини також відмінно переносять стрижку, хоча зазвичай не вимагають такої обробки, бо їх природна форма досить декоративна. Однак, якщо ми хочемо отримати більш оригінальну форму (наприклад, щільні, хвойні помпони на кінцях пагонів) або зменшити розмір куща, навесні слід прищипнути або вкоротити молоді прирости наполовину. (сосна гірська добре переносить формування ножицями).
  • Єдине, чого не сприймають сосни, так це відсутність сонця і вологий ґрунт. Якщо помістити їх у надто темне місце, вони швидко втрачають свою красу, а голки стають рідшими, тоншими та гірше забарвленими. Однак у заболочених місцях вони страждають від грибкових захворювань.
  • Ослабленим соснам, вирощеним у невідповідних місцях, крім хвороб (зокрема, соснової щитівки, фітофторозу, іржі) загрожують численні шкідники: сосновий хрущ, опеньок, гусениці соснової листокрутки, сосновий хрущ.
  • Ми можемо мінімізувати ризик їх виникнення, висаджуючи рослини у відповідних місцях і використовуючи при їх вирощуванні мікоризу (вакцину із симбіотичних грибів, що наноситься на ґрунт біля коренів рослин). Правильно підібрана вакцина не тільки зміцнює рослини та захищає їх від атак патогенів, але й підвищує їх стійкість до несприятливих умов існування та кліматичних умов, сприяє кращому засвоєнню поживних речовин корінням.
Цікаво  Весняна обрізка плодових дерев і декоративних кущів
фото

Сосни – використання в саду

Красиві, здорові й доглянуті сосни – одні з найцінніших рослин саду. Завдяки різноманіттю сортів їх можна вирощувати як у великих, так і в маленьких садах. Вони чудово виглядають у різноманітних бордюрних композиціях з іншими хвойними рослинами, і однаково добре вони виглядають з багаторічними рослинами (наприклад, хостами, паскалами), верстатами, декоративними кущами та сезонними квітами та цибулинними. Великою перевагою багатьох сортів є гарне осінньо-зимове забарвлення (взимку хвоя стає золотисто-жовтою), завдяки чому сосни стають незвичайною окрасою зимового саду (наприклад, сосна гірська ‘Dezember Gold’, ‘Wintergold’, Scots сосна «Золота монета»).

Цікаво  Лілія квіти сорти – посадка, вирощування, догляд
Сосни

Низькі, повільно зростаючі сорти сосен кулястої або кущоподібної форми ідеально підходять для висаджування в рокарії (в основному сорти гірської сосни й сосни гірської, але також і інші види, наприклад, сорти сосни звичайної ‘Beuvronensis’, ‘Albyns’). Також вони добре виглядають біля сходів або терас.

фото

Багато сосен також підходять для щеплення. Їх стовбурові форми ідеально підходять для садів в японському стилі, вони також добре виглядають на балконах або терасах, оскільки придатні для вирощування в контейнерах (наприклад, сосна звичайна ‘Albyns’, гірська ‘Little Goldstar’, ‘Wintergold’, сосна чорна ‘Pierrick’ «Брегеон»). Деякі сорти сосни також можна розглядати як солітери, оскільки завдяки своїй красивій хвої або цікавій формі вони чудово виглядають на фоні білої стіни будівлі чи огорожі, чи на зеленій галявині (наприклад, сосна звичайна ‘Globosa Viridis’, ‘Ksawerów’).

Цікаво  Гербери догляд, посадка та вирощування
Сосни

Існують також сорти, які ідеально підходять для озеленення схилів і стін, де красиво виглядають розлогі, іноді повзучі гілки (наприклад, сосна звичайна «Albyns», «Hillside Creeper», сосна гірська «Mops»). Сосни також є ідеальними рослинами для створення дерев бонсай, для яких підходять багато сортів сосни звичайної (наприклад, «Albyns»), сосни чорної та дрібноквіткової.

Деякі сосни також можна розглядати як ґрунтопокривні рослини (наприклад, сосна звичайна «Hillside Creeper»), оскільки їх щільна, повзуча форма дозволяє їм закривати вільні місця на сонячних клумбах або вересах. Багато сортів сосни також можна вирощувати в контейнерах (наприклад, гірська сосна «Little Goldstar», «Sherwood Compact», гірська сосна «Mops»).

Дивіться також: Вирощування гліцинії – що робити, щоб він красиво цвів?

Прокрутка до верху