Головна сторінка » Сніжноягідник прикрашає сад практично цілий рік.
Сніжноягідник прикрашає

Сніжноягідник прикрашає сад практично цілий рік.

Сніжноягідник прикрашає сад практично цілий рік. Сніжноягідник білий – невибагливий чагарник, який найбільш красиво виглядає в кінці року, коли його пагони прикрашені білими кулястими плодами, які неповторно виглядають на тлі зимового пейзажу. Дізнайтеся, як виростити снігові ягоди, щоб вони прикрашали ваш сад не тільки взимку.

Сніжноягідник прикрашає – біла снігова чайка – опис

Сніжноягідник білий (лат. Symphoricarpos albu) — листопадний чагарник сімейства венієвих, родом з Північної Америки. У природі росте на території від Канади до Аляски. В Європу рослина потрапила лише на рубежі 18-19 століть.

Śnieguliczka славиться низькою вимогливістю до вирощування та швидкою адаптацією до нового середовища. Рослина досягає від 1 до 3 м висоти, має розлогу форму, пагони злегка звисають. Гілки сніжноягідника покриті овальним синьо-зеленим листям. Пізньої весни й влітку на кінцях пагонів з’являються дрібні дзвоникові квіти. Восени квіти змінюються кулястими білими плодами, хоча іноді зустрічаються й екземпляри з блідо-рожевими ягодами.

Плоди сніжноягідника залишаються на лозі навіть до весни, якщо їх не поїдають птахи, що шукають їжу. Білі ягоди, що прикрашають гілки, є прекрасною зимового саду. За колір плодів і те, що вони найкраще виглядають взимку, сніжноягідник ще називають сніжноягідником.

Варто також підкреслити, що сніжинка родом з морозної Аляски й тому пристосована витримувати дуже низькі температури та сильний вітер. Тож можна не хвилюватися, що воно не переживе зиму в саду.

Цікаво  Мигдаль трилопатевий – коли він цвіте? Як доглядати
фото

Snow Gully – це варто знати

Дуже важливо, що плоди сніжноягідника хоч і красиві, але, на жаль, отруйні, тому від них слід берегти дітей і тварин. Випадкове проковтування цієї невинної кульки може викликати серйозні проблеми з травленням.

Цікаво, що плоди сніжноягідника колись були предметом дитячих ігор. Все це завдяки його дуже незвичайним властивостям. Виявляється, плід під тиском лопається, видаючи звук, схожий на постріл! Ось чому багато років тому діти часто використовували сніжку, щоб грати у війну.

Сніжноягідник прикрашає

Сніжноягідник прикрашає – вирощування

Сніжноягідник – дуже проста у вирощуванні рослина. Стійкий до морозів, тіні, яскравого сонця, посухи та забруднення повітря. Прийметься практично в кожному саду. Ознайомтеся з основними вимогами білої сніжинки:

Надра

У природному середовищі існування чагарники ростуть на берегах струмків і в болотистих заростях, але їх також можна зустріти в сухих і піщаних місцях. З цієї причини вони переносять більшість ґрунтів, включаючи піщані, кам’янисті та глинисті. Тому їх можна садити практично в будь-якому саду, незалежно від типу ґрунту. Сніжна чайка пристосується до будь-яких умов.

Позиція

Біла сніжинка може впоратися як з сонячними, так і з затіненими місцями. Але якщо ми забезпечимо їй постійний доступ до сонця, вона дасть більше квіток, які з часом перетворяться на милі білі плоди.

Цікаво  Найкращі сорти лілій - вимоги, вирощування, догляд, хвороби

Сніжноягідник прикрашає

фото

Посадка

Найкраще садити сніжноягідник навесні або восени, щоб молодий саджанець встиг вкоренитися до приходу морозів.

Необхідно викопати яму достатньої ширини, щоб коріння вільно поширювалися в ній. Рослину висаджують на ту ж глибину, на якій воно росло раніше. Нарешті, просто добре ущільніть ґрунт і полийте його.

Якщо ми плануємо висаджувати рослину групами, не забудьте передбачити проміжки між окремими кущами.

Полив

Свіжопосаджені кущі потребують регулярного поливу, поки вони не приживуться і не почнуть самостійно вбирати вологу з землі. Додатковий полив може знадобитися тільки в періоди тривалої посухи.

Сніжноягідник прикрашає

Запліднення

Якщо ми посадимо сніжинку в родючий ґрунт, вона не потребуватиме додаткових підгодівель. Однак, якщо чагарник росте на глинистих або інших ділянках, позбавлених поживних речовин, варто навесні й влітку удобрювати його препаратом, багатим на азот, фосфор і калій.

Цвітіння і плодоношення

Цвіте лілія біла в червні, а її дрібні дзвонові квітки тримаються до серпня-вересня. Після розпускання квіти змінюються дрібними білими ягодами, які залишаються на гілках до весни. Білі круглі кулі є найбільшою прикрасою сніжноягідника і красиво виглядають на тлі зимового пейзажу. Також вони є кормом для птахів.

Цікаво  Коли обрізати персики?

Обрізка

Сніжноягідник добре переносить обрізку пагонів. Завдяки цьому рослина набуває бажаної форми, а рослина набирається сил для подальшого зростання. Найкраще цю обробку проводити ранньою весною, наприклад, у березні.

фото

Множення

Розмноження сніжноягідника найкраще проводити кореневими нащадками або укоріненням молодих пагонів. В обох випадках це найкраще робити навесні.

Хвороби та шкідники

Сніжноягідник білий сприйнятливий до грибкових захворювань, які вражають пагони й листя. Найчастіше уражається антракнозом, борошнистою росою та іржею. З цими захворюваннями можна боротися за допомогою хімічних спреїв.

Сніжноягідник прикрашає

Біла сніжинка – використання в саду

Сніжноягідник має широкий спектр використання в садах. Ви можете використовувати його для створення живоплоту або посадити на краю ділянки. Чагарник добре переносить відсутність прямих сонячних променів, тому його часто висаджують в тіні високих дерев.

Сніжноягідник також можна садити на схилах і берегах струмків. Цей чагарник має дуже міцне коріння, тому ідеально підходить для використання як рослина, що стабілізує обсипаються краї. Сніжноягідник також буде добре працювати в натуралістичних посадках і в сільських садах.

Варто пам’ятати, що найбільш привабливий цей чагарник взимку, а його білі плоди вписуються в атмосферу саду під час зимового сну. Плоди сніжноягідника часто використовують для новорічних прикрас.

Дивіться також: Сосни – вирощування, догляд, використання

Прокрутка до верху