Головна сторінка » Пальмовий клен – перевірте, як його вирощувати та доглядати
Пальмовий клен

Пальмовий клен – перевірте, як його вирощувати та доглядати

Пальмовий клен – перевірте, як його вирощувати та доглядати. Пальмовий клен — невелике дерево з сімейства сапіндових (мильнянкових), що походить з Азії, добре відоме багатьма естетичними формами, які можна знайти в садах і квіткових горщиках. Вид, добре відомий своїм насичено-червоним і помаранчевим кольором листя влітку, який стає сильнішим восени. Acer з латині означає гострий, а palmatum означає форму руки. Обидві ознаки належать до форми листя, форма якого асоціюється з людськими руками.

Пальмові клени походять з лісистих пагорбів Японії, Кореї та Монголії. Там вони займають підлісок і ростуть у тіні більших дерев на узліссях. Завдяки своєму природному середовищу пальмові клени розвинули набагато більшу тіньовитривалість, ніж інші листяні дерева. Їхнє природне середовище проживання — безвітряний помірний клімат, легка тінь і вологий, але водопроникний кислий ґрунт.

Зовнішній вигляд дерева і листя

Пальмовий клен належить до японських кленів і є невеликим листопадним деревом, найбільш відомим своєю формою та осіннім кольором листя. Як і все сімейство японських кленів, пальмові клени мають лопатеве листя, дещо схоже за формою на людські руки. Листя пальмового клена трохи дрібніше, ніж у традиційних кленів, глибоко розсічені й майже перисті. Це дерево має шаруватий вигляд з низькою, щільною, округлою верхівкою та розлогими гілками. Листя кленової пальми досягає 7-10 см і змінює колір від зеленого влітку до жовтого, коричневого, фіолетового і червоного восени. Це цінний зразок дерева та один із найбільш універсальних видів клена, який люблять ландшафтні архітектори. Молоде листя цього виду чутливі до морозів і погано переносять посуху. Більшість сортів щеплені, і їх можна вирощувати як одно- або багатоствольне невелике деревце. Клени можуть страждати від опіків листя через надмірне сонце, вітер або посуху.

Пальмовий клен

Ділянка пальмових кленів

Краща ділянка для японських кленів повинна відповідати декільком умовам:

 • Японські клени вимагають захищеного місця, трохи далі від сильних північних вітрів і морозних зон. Зокрема, сорти Acer palmatum dissectum мають низьку толерантність до вітрових умов.
 • Кленова пальма добре росте на більшості ґрунтів, за винятком дуже сухих, заболочених або лужних ґрунтів. Ідеальним є вологий, але водопроникний, слабокислий глинистий ґрунт, багатий органічними речовинами. Збіднені ґрунти при посадці можна збагатити компостом.
 • Для ряболистих сортів необхідна півтінь, щоб листя не обпеклися сильними променями сонця. Фіолетове та червоне листя потребують достатньої кількості сонячного світла, щоб створити насичений, темний колір обличчя, тоді як зеленолистий клени переносять повне сонце, але найкраще почуваються в легкій тіні в найспекотнішу частину дня.
 • Пальмові клени не слід висаджувати занадто близько один до одного, тому що їх неглибокі розлогі кореневі системи погано справляються з близькою конкуренцією.
 • Добре зростаюче міцне дерево можна викопати й перенести в інше місце. Найкращий час для переміщення японського клена – кінець літа або початок осені, принаймні за місяць до перших морозів.
Цікаво  Яблуня догляд: як посадити, обрізати й удобрювати?

Пальмовий клен – посадка

Японські клени мають несправедливу репутацію, оскільки їх важко вирощувати. Річ у тому, що вони вимагають правильно підібраного місця, але вони стійкі до шкідників і хвороб. Ці дерева можуть жити понад 100 років, тому варто бути особливо уважним при виборі та посадці дерева, оскільки, сподіваємось, це буде інвестицією на все життя.

фото

Коли найкраще садити пальмові клени?

Дерева з розсадників можна висаджувати в будь-який час року, якщо ґрунт не промерзла, не засніжена і не заболочена. Висаджуйте в безвітряні дні, щоб уникнути ризику пошкодити рослину, якщо вона випадково впаде. Оптимальний час – осінь, як мінімум за місяць до перших заморозків. Щоб правильно посадити пальмовий клен:

 • Викопайте ділянку трохи глибше й у 2-3 рази більше діаметра кореневої системи квадратної або прямокутної форми. Потім розпушіть ґрунт на дні ями й додайте 5 см шару компосту та гравію.
 • Тримаючи за основу стовбура, обережно вийміть деревце з місткості. Якщо у нас важкий глинистий ґрунт, його слід розпушити сумішшю компосту та гравію.

Важлива глибина посадки. Засипте ґрунт навколо дерева так, щоб сторони не були оголені, а поверх кореневої кульки був лише тонкий шар розбризкувача. Це дозволить кисню надходити до коренів у верхній поверхні ґрунту. Пальмовий клен любить вологу, тому поливати його потрібно рясно. Після посадки ви навіть можете додати бордюр ґрунту висотою 10 см навколо рослини, щоб створити резервуар для води. Ця проста процедура дозволить зберегти поливну вологу безпосередньо до кореневої системи.

Посадивши дерево, після посадки його можна замульчувати корою або добре перепрілим садовим компостом. Це допоможе зберегти вологу, придушити бур’яни й захистить клени від зимових морозів і снігу. Однак ви повинні бути обережні, щоб мульча не стикалася зі стовбуром, оскільки це може призвести до гниття та хвороб. Нема потреби удобрювати дерево після посадки, оскільки японські клени дуже добре справляються з низьким рівнем поживних речовин.

Цікаво  Лілій квіти у вашому саду - дізнайтеся секрети вирощування

Що посадити поруч з пальмовим кленом?

Клен зазвичай не потребує опори, але якщо ви вирощуєте каскадне дерево і бажаєте вищого дерева, ви можете поставити кілька гілок вертикально, тримаючи їх, доки вони не стануть твердими й не підтримаються. Це дозволить створити багаторівневі композиції, в яких поряд з пальмовим кленом можна зустріти інші рослини, що люблять півтінь. Хорошими компаньйонами для кленової пальми є :

 • Рододендрони
 • Ірги
 • Барбарис
 • Ящикові дерева
 • Декоративні багаторічники
 • Щитівки
 • Конвалії
 • медунки

Також клен чудово виглядає в компанії хвойних дерев, таких як ялівець, тис або кедр. Він добре вписується в кам’яне оточення саду або на краю водойми чи ставка.

Посадка в контейнер (клен пальмовий в горщику)

Привабливе листя пальмових кленів, цікаві форми, осіннє забарвлення та повільний темп росту роблять їх ідеальними для вирощування в контейнерах і терасових горщиках. При належному догляді вони будуть радувати око десятиліттями. Для посадки клена використовуйте місткість розміром не більше ніж вдвічі більше горщика, в якому було куплено дерево. Важливо, щоб у контейнері був достатній дренаж. При необхідності просвердліть кілька отворів в центрі основи горщика. Як і при посадці в саду, кімнатні клени висаджують в компост з високим вмістом органічних речовин і хорошим дренажем. Після посадки рослини місткість слід перемістити в обране місце і поставити на платформу, щоб сприяти дренажу.

Пальмовий клен

Карликові сорти

До цінних сортів карликового клена, висота яких не перевищує 1-2,5 м, відносяться’ Dissectum ‘, ‘Grant ‘,’ Ornatum ‘, ‘Mikawa-yatsubusa’ і ‘Dissectum Nigrum ‘. Всі ці сорти можна успішно вирощувати в горщиках і як бонсай.

фото

Клен пальмовий: догляд

Дерево слід регулярно поливати в суху погоду протягом перших 2 сезонів, з частотою поливу 1 раз на тиждень з весни до осені, якщо не було опадів, і 2 рази на тиждень в особливо жарку погоду.

Пальмові клени, висаджені в саду, не потребують інтенсивних підгодівлі, тому навесні ми удобрюємо їх помірно, використовуючи добрива зі співвідношенням азоту до фосфору 3:1.

Клени найбільш сприйнятливі до пошкоджень навесні, тому що вони рано розпускаються листям при перших ознаках тепла. Весняні заморозки можуть бути згубними, особливо для молодих дерев, тому на ніч дерева варто вкривати.

Якщо випав сильний сніг, видаліть весь накопичений сніг, який може спричинити ламання гілок, обережно, щоб не поводитися з гілками занадто грубо. Лід, який примерз до гілок, краще залишити в спокої.

Цікаво  Роджерсія - посадка і догляд, сорти та види


Обрізка японських кленів

Для пальмових кленів формуюча обрізка не є обов’язковою, оскільки з часом вони природним чином набувають елегантної форми. Тому обрізку слід звести до мінімуму, видаляючи лише схрещені, пошкоджені та неправильно розташовані стебла, щоб створити відкриту раму.

Для досягнення найкращих результатів ми повинні дозволити низькорослим сортам поширюватися природним шляхом, але якщо їх потрібно стримувати, ми контролюємо їх, обрізаючи бічні гілки. Японські клени природно скидають листя, яке не отримує достатньо світла, як і внутрішні гілки, які надмірно затінені власним пологом.

Деякі садівники вважають за краще художньо формувати свої дерева або проріджувати внутрішні гілки, щоб краще відображати основні гілки. Будь-яку необхідну обрізку слід проводити між січнем і лютим під час стадії спокою, щоб запобігти витіканню соку зі зрізів і послабленню дерева. Завжди обрізайте трохи вище пари бруньок. Пальмовий клен взимку втрачає листя.

Чому кленова пальма втрачає листя?

Втрата листя може бути результатом недостатньої вологості ґрунту, а також недостатнього денного світла.

Пальмовий клен

Засихання листя пальмового клена – чому пальмовий клен втрачає колір?

Висихання листя і втрата кольору – дві найпоширеніші проблеми, пов’язані з вирощуванням кленових пальм. Що викликає обидва явища? Листя, які стають коричневими по краях, скручуються, висихають і іноді відмирають, є поширеними проблемами японських кленів, особливо з пір’ястими, світлішими або барвистими листками. Це може бути викликано морозом, холодом, сухими вітрами, сухим або вологим ґрунтом і сонцем. Щоб полегшити цей стан, тримайте ґрунт, на якому ростуть ваші клени, вологим, але не мокрим, особливо якщо вони в горщиках або щойно посаджені. Якщо після появи нових листочків очікуються заморозки, деревце потрібно вкрити. Причиною зміни кольору і в’янення листя є надмірне освітлення.

Зимують у землі

Коли немає листя, необхідно захистити рослину. Щоб уникнути пошкоджень від низьких температур, важливо не зволікати з установкою кришки. Верхню частину клена потрібно накрити утеплювачем, зазвичай використовують зимову агротканину. Також можна використовувати солом’яні або джутові мішки, але пам’ятайте, що матеріал повинен пропускати повітря. Навколо стовбура покладіть шар мульчі, наприклад, подрібнену соснову кору, тирсу або хвою.

Дивіться також: Сніжноягідник прикрашає сад практично цілий рік.

Прокрутка до верху