Головна сторінка » Кімнатна пальма – догляд
Кімнатна пальма - догляд

Кімнатна пальма – догляд

Кімнатна пальма – догляд. Пальми в природі ростуть переважно в між тропічному поясі й поблизу екватора. Одного з них, карликового жука-карлика, можна зустріти навіть в Європі. Багато видів успішно вирощуються в кімнатних умовах. Щоб розпочати свою пригоду з пальм, ми рекомендуємо найменш вимогливі пальми, наприклад цечія, арека або фортунего. Вирощуючи пальми в домашніх умовах, ми дотримуємося вимог окремих видів, бо вони можуть відрізнятися за температурою, освітленням і періодом спокою.

Вирощування пальм в домашніх умовах

Температура і світло

Більшість домашніх пальм мають низьку морозостійкість або її відсутність. Тому ми вирощуємо їх цілий рік або сезонно в кімнатах, залах, на засклених верандах і в зимових садах. Пальми з тропіків повинні мати постійну температуру приблизно 20 – 22 ° C протягом року. Якщо у нас є відповідні умови, кімнатні пальми влітку можна поставити на вулицю – в сад або на терасу. Потім не забувайте поступово привчати рослини до великої кількості світла та повертати їх у приміщення до зими. Деякі, наприклад канарська пальма або пальма шорстка, повинні зимувати при температурі 10-15 °C і в добре освітленому приміщенні, тоді як інші теплолюбні види повинні мати постійну температуру навколишнього середовища протягом року.

Кімнатна пальма - догляд

Вологість

Дуже важливо забезпечити пальмі високу вологість повітря. Сухе повітря негативно позначиться на зовнішньому вигляді листя і стані рослин. Не рекомендується часто обприскувати листя пальми, краще підвищити вологість повітря навколо рослин, використовуючи зволожувачі повітря і поставивши горщики на піддони з водою і керамзитом. Бажано час від часу влаштовувати пальмам душ, а великі рослини, які неможливо перемістити, слід регулярно очищати від листя.

Цікаво  Хвойні кімнатні рослини

Полив

Потреба пальм у воді залежить від виду, температури, розміру горщика, субстрату та розміру рослини. Єдиного рецепта поливу пальм не існує. Більшість пальм не люблять надлишку води, але вони також не люблять пересихання. Перед наступним поливом верхній шар субстрату повинен підсохнути, що краще перевірити пальцем. Зазвичай у період росту пальму інтенсивно поливають, щоб весь кореневий ком був залитий водою, а зайва вода витікала через отвори в дні горщика. Ми керуємось принципами: вимоги жанру та «рідше, але правильно».

квіти

Кімнатна пальма – догляд – вимоги домашніх пальм

Який ґрунт для пальми? Субстрат для пальм

Субстрат для пальм повинен бути родючим, пухким, водопроникним і добре утримує вологу, з високим вмістом гумусу і нейтральною або слабокислою реакцією. Як субстрат можна використовувати спеціальний пальмовий ґрунт, який також змішати з піском, гравієм і перлітом. Також підійде спеціалізований субстрат SERAMIS® або спеціалізований субстрат для пальм, юк, драцен, стреліції Green Sill.

Грунт для пальм, юк, драцен, стрелиций. Сертифікована підкладка Green Sill

Чи ринковий субстрат змушує вас усе ще боротися з поливом вашої улюбленої пальми, а в класичному бігосі ваші рослини все ще просять води або падають? Субстрат для пальм, юк, драцен і стреліцій поєднує в собі водопроникність бігосу і родючість компосту і високого торфу, забезпечуючи тим самим оптимальні умови росту і стійкість рослин в субстраті. Наявність глини, змішаної з піском і торфом, значно покращує поглинаючу здатність між фракціями каркаса, при цьому дозволяє зберігати поживні речовини без ризику їх швидкого вимивання.

Цікаво  Догляд за фікусом в домашніх умовах

Пористі матеріали, такі як пемза, перліт і керамзит, розпушують субстрат, забезпечуючи коріння достатній доступ повітря. Різноманітність фракцій цих інгредієнтів ефективно запобігає несприятливому застою води, одночасно поглинаючи відповідну кількість води та поживних речовин.

Додавання піску додатково підвищує водопроникність субстрату, розпушуючи його і розпушуючи структуру. Завдяки правильному підбору інгредієнтів та їх пропорцій, субстрат добре вбирає та пропускає повітря, що допомагає захистити коріння від гниття, яке є одним із найпоширеніших наслідків застою води та нестачі повітря в кореневій зоні.

Перевірені та перевірені субстрати були підготовлені в Україні фахівцями з вирощування квітів у горщиках. Їх якість гарантується позитивними висновками відповідних науково-дослідних установ та сертифікатом Міністерства сільського господарства та сільського розвитку.

Субстрат для пальм – DYI

Ви також можете спробувати створити власну суміш, що складається з 50% – 60% компостної землі або універсальної землі для кімнатних рослин, 10% дрібної глини, 20% кварцового піску, 20% інших розпушувачів, наприклад, гравію, перліту, керамзиту з дрібнішої фракції .. При вирощуванні пальм ми уникаємо торфу і розпушуємо ґрунт переважно піском і перлітом.

Кімнатна пальма – догляд – пересадка пальми – як посадити, щоб пальма добре росла

Ми завжди пересаджуємо пальми після покупки. Незалежно від пори року новопридбані рослини слід пересаджувати у відповідний субстрат, бо найчастіше вони потрапляють у продуктивний торф’яний ґрунт, непридатний для вирощування. Пальми, коріння яких проростають через отвори в дні горщика, також вимагають пересадки. Зазвичай пальми пересаджують раз на два роки, а старі екземпляри рідше. У них часто замінюють тільки верхній шар підкладки. Висаджують пальми у високі й вузькі горщики, з обов’язковим шаром дренажу на дні горщика. У цій ролі добре підійде крупнозернистий керамзит.

Цікаво  Як доглядати за ехеверією?
Кімнатна пальма - догляд

Підживлення домашніх пальм

Удобрюємо пальми з березня по вересень. Теплолюбні ареку і цецію можна удобрювати круглий рік. Однак в осінньо-зимовий період періодичність підгодівлі зазвичай скорочують або зовсім припиняють. Пальми, які перебувають у період зимового спокою, слід удобрювати тільки в період росту. Для підгодівлі ми використовуємо спеціальні пальмові добрива або добрива для зелених рослин. У складі добрива важливо, щоб співвідношення фосфору до азоту і калію було трохи менше. Додатково можна проводити позакореневе підживлення один раз на два тижні у вигляді обприскування, використовуючи розведене рідке добриво.

Яке місце для домашніх пальм?

Вибираймо місце для пальм з розумом. Він повинен бути адаптований до вимог окремих видів та їх розмірів. Більшість пальм люблять добре освітлені й теплі місця, але є й види, які віддають перевагу більше тіні. Найбільшою проблемою завжди є зимовий період, тому що одним видам потрібна більш низька температура, а іншим тепло і висока вологість повітря. Вибираючи місце, ми завжди повинні враховувати вимоги рослин, наш затишок в інтер’єрі, і лише нарешті, декоративний аспект.

Дивіться також: Назви квітів кімнатних

Прокрутити вгору