Головна сторінка » Кімнатні квітучі квіти
Кімнатні квітучі квіти

Кімнатні квітучі квіти

Кімнатні квітучі квіти. Квітучі рослини в горщиках дозволяють відчути сірість зими серед фарб. Деякі з них в цей період розпускаються, інші продовжують утворювати нові бутони, ніби їх цвітіння ніколи не закінчувалося. Як за ними доглядати, щоб забезпечити оптимальні умови для пишного і тривалого цвітіння?

Кімнатні квітучі квіти

Майже у кожного вдома є рослини в горщиках. Ми оточуємо себе ними незалежно від того, чи є у нас сад, чи ні. Тож у нас є рослини в горщиках вдома та в офісі. Бажання бути ближче до природи є природним для більшості людей. Ми часто ставимося до рослин у горщиках як до членів родини, доглядаємо за ними з терпінням і любов’ю. Найбільша винагорода, яка увінчує наші зусилля та самовідданість, – їхні квіти. Серед кімнатних рослин є такі, які взагалі не цвітуть в кімнатних умовах або ж дуже рідко. Однак є й такі, головною прикрасою яких є квітка. Але найбільше цінуються горшкові рослини, які мають тривалий період цвітіння або багаторазово повторюють цвітіння. Деякі з них дуже легко виростити, але інші потребують більше зусиль, щоб змусити їх цвісти. Щоб довго насолоджуватися їх цвітінням, важливе правильне розташування і догляд. Познайоммось з деякими з них.

Кімнатні квітучі квіти

Кімнатні квітучі квіти легко вирощувати

Відомо, що більшість квіткових рослин доступні у квітучому стані. Вони прекрасні, коли ми їх купуємо або отримуємо, а потім лежать на підвіконні, поки ми не вирішимо викинути їх у смітник. Багатьом людям може здатися занадто складним вирощування квітучих кімнатних рослин. Інші після перших невдач припиняють їх купувати й зосереджуються на тих, що мають декоративне листя. Однак не будемо впадати у відчай, адже є квітучі рослини, з якими впорається навіть садівник-неспеціаліст. Ось вони.

АФРИКАНСЬКА ФІАЛКА (Saintpaulia ionantha) – також звана грифом – є одним з улюбленців домашніх квіткових рослин, оскільки вона належить до групи, яка не потребує періоду спокою (фаза гальмування обміну речовин і росту), що дозволяє їм цвісти цілий рік. Це низькоросла рослина з округлими, схожими на оксамит, листками, що утворюють невелику розетку, і численними білими, рожевими та фіолетовими квітами з жовтою серединкою.

квіти

Кімнатні квітучі квіти

Місцезнаходження : яскраве, непряме сонячне світло, вологий, родючий, слабокислий, водопроникний ґрунт (можна купити готовий субстрат для африканських фіалок), висока вологість і циркуляція повітря.

Поради щодо вирощування : Африканська фіалка має неглибоке коріння і не потребує великого горщика. Семполію регулярно поливаємо «знизу» (в укриття або на підставку), щоб її стебла і листя не торкалися води. Сенполія погано переносить обприскування і зволоження своїх надземних частин. Після поливу кореневої грудки вилийте надлишки. Щоб підвищити вологість повітря, наливаємо воду навколо рослин на підставу, наповнену керамзитом, і ставимо на нього горщик або використовуємо зволожувач повітря. Рослина не любить товариства, тому для забезпечення нормальної циркуляції повітря розміщуйте його трохи далі від інших рослин. Якщо він стане занадто великим, давайте розіб’ємо його.

Цікаво  Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі

ФІАЛКА АЛЬПІЙСЬКА (Cyclamen persicum) – так званий цикламен – це ще одна проста у вирощуванні, красиво квітуча цибулинна рослина, яка без заохочення цвіте дуже довго, все ще випускаючи нові бутони. Має красиві серцеподібні або ниркоподібні (залежно від сорту) листя з характерними забарвленнями й помітними жилками. Цвіте практично цілий рік з коротким періодом спокою, хоча найбільш інтенсивно з осені до весни (рослина любить холод). Має унікальні квіти з характерно піднятими пелюстками на довгих пагонах, що стирчать над листям. Він доступний у багатьох кольорах і відтінках білого, рожевого та червоного, з однорідними кольорами, зі світлішим краєм на краях пелюсток, із зазубреними, хвилястими або зубчастими пелюстками, з подвійною кількістю пелюсток, ароматизованих чи ні, і там є незліченна кількість різновидів. Пам’ятайте, що цикламен токсичний для тварин, тому тримайте його в недоступному для них місці.

Кімнатні квітучі квіти

Місце розташування : півтінь або півтінь (східне або західне підвіконня), помірно зволожений, слабокислий, родючий і водопроникний ґрунт, вологе повітря. Він не любить, коли йому дуже жарко, тому його не варто ставити біля радіатора.

Поради з вирощування : цикламен любить такі ж умови та полив, як і сип, але краще поливати його трохи рідше. Поливаємо знизу. Перед повторним поливом варто дочекатися висихання ґрунту, адже якщо ґрунт буде занадто вологим, то бульба легко загнити. При кожному поливі підгодовуємо квітка (щотижня) добривом для квітучих рослин з високим вмістом калію.

Спатіфіллум – це одне з найпростіших у вирощуванні рослин, яке так прощає недосвідченим садівникам. Його часто вибирають як подарунок додому, і люди, які отримують його, довго насолоджуються його красою. Крім того, це одна з найпопулярніших рослин, які очищають повітря від токсинів. Має подовжені, злегка блискучі листя, що ростуть вгору на довгих стеблах. Час від часу прямо з них (з оболонок) відростають довгі пагони, увінчані зеленувато-білим або кремовим суцвіттям (залежно від сорту та кількості світла), що нагадує вітрило або крило, яке насправді є лише його піхвою. . Справжня квітка — це булавоподібний колос із приквітками, що ростуть на вершині стебла.

квіти

Розташування : світло, але не пряме, півтінь або півтінь, вологе повітря (добре почувається у ванній), вологий, проникний субстрат. Рослина не любить занадто низьких температур і протягів.

Поради з вирощування : любить вологу, особливо регулярне обприскування квітковим розпилювачем або душ, який, крім зволоження кореневої кулі, також промиває листя від пилу. Пам’ятайте, що спатифиллум любить м’яку воду. Слід підтримувати ґрунт у відносно вологому стані, але не перезволожуйте квітку, оскільки це може призвести до загнивання коренів. Систематично вирізаємо відцвілі суцвіття, а також засохлі або хворі листки. Спатифіти добре реагують на пересадку на новий субстрат.

Цікаво  10 найкрасивіших кімнатних рослин

Кімнатні квітучі рослини з особливими естетичними цінностями для досвідчених користувачів


Існує велика різниця між тим, щоб підтримувати рослини в живих і змушувати їх цвісти. Хоча вищезазначені рослини не потребують особливо складних процедур, щоб зацвісти, наступні вимагають трохи більше знань, терпіння та умов для цвітіння.

ФАЛЕНОПСИС (Phalenopsis) – популярна кімнатна орхідея, яку ми даруємо друзям. Цей прекрасний епіфіт є квінтесенцією тропічної рослини. Коли він цвіте, інтер’єр квартири стає барвистим і ошатним. Сортів і забарвлень так багато, що їх важко порахувати. При правильному догляді він може не тільки дуже довго цвісти, але і повторювати цвітіння багато разів протягом року. Він також не вимагає періоду відпочинку. Однак не всім це вдається і багато з них після цвітіння потрапляють на смітник. Ці рослини утворюють розетки зелених довгастих листків, з-поміж яких ростуть довгі пагони, звисаючі з послідовно розпускаються бруньками. Іноді нові квіткові пагони виростають зі сплячих бруньок на старому пагоні, які називаються вічками. Для квітучого стебла потрібні опори, тому що квіти для нього досить важкі. Не забудьте дати рослині трохи більше світла в період цвітіння, щоб забезпечити розвиток усіх бутонів. Занадто висока температура може призвести до опадання бутонів.

Кімнатні квітучі квіти

Місцезнаходження : тепле і вологе (не любить сухого повітря); легкий, але не прямий (східне або західне підвіконня влітку і південне підвіконня взимку), дуже водопроникний ґрунт, від сухого до злегка вологого (субстрат для орхідей ); постійна температура без протягів.

Поради щодо вирощування : перезволоження орхідеї є основною помилкою при вирощуванні, яка призводить до її загнивання та загибелі. Тому ми поливаємо його рідше, замочуючи кореневу грудку в контейнері, а потім зливаємо надлишок води. Рослина любить дощування, але не після квітів. Зробити це можна водою або спеціальним спреєм для орхідей. Зморшкувате листя орхідеї не обов’язково означають брак води, часто це ознака надмірного поливу рослини. Ми не переміщаємо орхідеї, якщо вони цвітуть, оскільки це може призвести до опадання недорозвинених бутонів.

КАЛАНХОЕ БЛОССФЕЛЬДА (Kalanchoe blossfeldiana) – цікавий африканський сукулент з блискучими, грубими, гофрованими або гладкими краями листя та численними красивими крихітними квітками майже повної палітри кольорів (темно-червоний, фіолетовий, рожевий, жовтий, помаранчевий, лососевий, кремовий та білі), зібрані в пучки на верхівках пагонів, що ростуть вище рівня листя. Зазвичай каланхое цвіте з лютого по червень, але за допомогою невеликої освітленої опори ви можете значно продовжити період його цвітіння.

квіти

Місцезнаходження : легкий, але не прямий, водопроникний ґрунт, помірно вологий або сухий (не любить мокрий ґрунт).

Цікаво  Вазони яким не потрібно світла

Поради з вирощування : Каланхое не потребує частого поливу, а досить регулярного поливу. Перш ніж знову полити рослину, краще дочекатися висихання ґрунту зверху. Переносить короткі періоди посухи, але не в період цвітіння, тоді він буде цвісти коротше. Він набагато стійкіший до стояння води в горщику, що може призвести до загнивання коренів і загибелі рослини. Не любить обприскувати листя, через що може захворіти на борошнисту росу. Удобрюйте тільки в періоди цвітіння добривом для квітучих рослин в половинній дозі рекомендованої кожні 2-3 тижні або добривом для сукулентів і кактусів. Нестача світла може обмежити цвітіння цієї рослини, листя дрібнішають, а квітки рідшають. Зниження температури вночі нижче 18°C ​​може продовжити цвітіння. Після цвітіння зріжте квіткові пагони біля основи листя.

Кімнатні квітучі квіти – кілька прийомів, щоб стимулювати рослини до цвітіння

  • Ми удобрюємо рослини щотижня або кожні два тижні добривом з високим вмістом калію та низьким вмістом азоту (добриво з бананової шкірки, вода після варіння картоплі, розведене молоко або готове добриво для квітучих рослин), якщо вони не знаходяться в стані спокою. періоду, потім припиняємо підживлення та обмежуємо полив.
  • Sępolia – якщо вона не хоче цвісти, ми можемо відщипнути середні кінчики листових розеток.
  • Цикламен – після цвітіння листя починає жовтіти й відмирати (при цьому він ще випускає квіткові бруньки), тоді його потрібно перенести в більш прохолодне місце й обмежити полив. Обрізаємо відмерлі частини рослин. Таким чином рослина готується до спокою, який зазвичай може тривати 2-3 місяці, а потім за ним слід спостерігати. Через цей час він знову почне рости листя, а потім зацвіте.
  • Спатифіллум – причиною відсутності цвітіння може бути недостатнє освітлення, йому потрібно змінити добриво або тип води, якою ми його поливаємо. Деякі кажуть, що рослина частіше зацвітає, коли про нього забувають. Причиною може бути надлишок води або надлишок азоту в ґрунті.
  • Каланхое – рослина короткого дня, тому, якщо освітленість понад 12 годин, це ознака того, що рослина перестає цвісти. Щоб воно знову зацвіло, нам потрібно зменшити цю дозу, перемістивши його в темне місце на решту дня.
  • Фаленопсис – не обривайте пагони після цвітіння, якщо пагін не загине і не побуріє. Зелені пагони залишаємо, тому що з них може вирости більше. Щоб стимулювати рослину до цвітіння, можна перенести фаленопсис в більш прохолодний і темний куточок (наприклад, на сходи або північне вікно), трохи обмеживши полив.
Кімнатні квітучі квіти

Щоб ваші рослини цвіли довго і красиво, не потрібно багато, лише трохи любові, терпіння та заохочення.

Дивіться також: Швидкоростучі кімнатні рослини

Прокрутити вгору