Головна сторінка » Кімнатні рослини кактусові – види, догляд, полив.
Кімнатні рослини кактусові

Кімнатні рослини кактусові – види, догляд, полив.

Кімнатні рослини кактусові – види, догляд, полив. Домашні кактуси вже багато років є надзвичайно популярними рослинами й вважаються незнищенними. Вони не тільки прості в догляді й стійкі до складних умов, але і надзвичайно декоративні. Що варто знати про кімнатних кактусів?

Домашні кактуси – основні відомості про кактуси

Кактуси походять із сімейства сукулентів, так званих ксерофітів. Це рослини, які пристосувалися до життя в умовах обмеженого доступу до води. Для цього вони розробили спеціальну тканину, яка може зберігати його. Ви, мабуть, уявляєте кактуси в пустелі, і це правильно – сухі райони Америки є природним місцем проживання цих сукулентів.

Характерною особливістю кактусів є їх шипи, які зазвичай називають колючками. По суті, це перетворені листя, які покривають все стебло. Цей вид цінується за екзотичний зовнішній вигляд і величезну різноманітність видів. Оскільки його легко вирощувати, його часто використовують як декоративну рослину. Ви можете знайти горщикові кактуси в будинках, садах і теплицях по всьому світу.

Кімнатні рослини кактусові – види кактусів – найпопулярніші види

Квітучі кактуси, безшипні кактуси, великі й малі кактуси – види відрізняються зовнішнім виглядом, розміром, формою, кольором, типом габітусу і процесом цвітіння. Вибір серед сортів воістину величезний, тому ви можете створити свою унікальну ферму кактусів.

Цікаво  Кампанула догляд та вирощування
квіти

До найпопулярніших видів відносяться:

  • Echinocactus Grusonii, «тещине крісло» – це кактус привабливої ​​кулястої форми зі злегка приплесканою верхівкою, покритий численними довгими й гострими шипами. Може досягати до 1 м висоти;
  • Опунція Microdasys, «Albata» – популярна й улюблена опунція росте у вигляді щільного куща, що складається з одиночних овальних тілець. Колючок немає, лише численні світлі волоски (так звані глохідії), зібрані в густі пучки;
  • Зимова шлюмбергера, різдвяний кактус – цей вид завоював популярність завдяки красивим великим квіткам, які можна спостерігати на рубежі вересня-жовтня і пізніше. Колючок немає, тільки тонкі волоски й щетина;
  • Cephalocereus Sinensis, «голова старого» – має дуже характерний вигляд – стовпчасте стебло вкрите густими білими волосками. Можна з упевненістю сказати, що це один з найбільш декоративних кактусів.

Догляд за кактусом – субстрат, місце розташування, підживлення, розмноження

Як доглядати за кактусами в домашніх умовах, щоб вони правильно розвивалися і радували око красивими квітами? Ці рослини вважаються найпростішими у вирощуванні і є ідеальним рішенням для людей, які забувають про регулярний полив. Якщо ви надовго забудете про свій кактус, не хвилюйтеся – він прекрасно впорається. Однак варто забезпечити цим рослинам відповідні умови, щоб вони могли повноцінно розвиватися.

Цікаво  Орхідеї - догляд й вирощування

Найкращим місцем для кактусів буде сонячне місце з літньою температурою навколишнього середовища. Занадто мало світла призведе до того, що рослина пожовтіє і можуть з’явитися різні деформації. Крім того, забезпечте йому водопроникний слабокислий субстрат і дренаж на дні горщика. Осінь і зима — час спокою, тому перемістіть кактус у прохолодне місце (приблизно 8-14°C).

Кімнатні рослини кактусові

Залишається відповісти на питання «як пересадити горщикові кактуси?». Найпоширенішим способом розмноження є живцювання або посів насіння. Крім того, ви можете їх прищепити – ми використовуємо цей метод для отримання оригінальних, менш природних форм. При вирощуванні кактусів використовуйте спеціальні добрива для кактусів і сукулентів. Використовуйте його (при поливі рослини) кілька разів навесні й влітку.

Кімнатні рослини кактусові – як часто потрібно поливати кактуси?

Хоча сукуленти пристосувалися переживати тривалу посуху, не забувайте їх поливати. Як часто потрібно поливати кімнатні кактуси? Відповідь така: рідко і помірно, бажано вимочувати у воді. Звичайно, краще використовувати занадто мало води, ніж занадто багато, оскільки надмірний полив може призвести до гниття та розвитку хвороб. Найпростіший метод – регулярна перевірка ґрунту – коли верхній шар ґрунту підсохне, полийте рослину.

Цікаво  Японська фатсія - невибаглива рослина. Як за нею доглядати?
квіти

Взимку потреба у воді значно нижча. Як поливати кактуси восени й взимку? Бажано взагалі ні. Перенесіть рослини в прохолодне місце і не поливайте їх. Це дозволить їй увійти в період спокою. Подачу води слід відновити навесні – підвищення температури стимулюватиме ріст і цвітіння.

Міні кактуси та кактуси в банці

Міні кактуси також користуються великою популярністю, тому їх можна знайти практично скрізь. Коштують вони не дуже багато.Вони чудово підходять для початківців квітникарів, в тому числі й для дітей. Також вони можуть стати цікавим подарунком для близької людини. Велика кількість сортів дозволяє збирати ці маленькі рослини. Пошук різноманітних форм може бути дуже привабливим для колекціонерів. Найпоширенішими представниками дрібних кактусів є пологи гімнокаліціум і маммілярія.

Кімнатні рослини кактусові

Крім мініатюрних видів, хітом є кактуси в банці. Приготування субстрату для цієї рослини в скляній посудині – це спосіб створити фантастичну, оригінальну прикрасу. Для вирощування в склі зазвичай використовуються кілька різних сортів і поєднуються з різними добавками – кактуси й сукуленти добре поєднуються з мохом або галькою. При цьому виді розведення важливо не створювати надлишку вологи.

Дивіться також: Кімнатні рослини з червоними квітами

Прокрутити вгору