Головна сторінка » Клеома – вирощування, догляд і вимоги
Клеома

Клеома – вирощування, догляд і вимоги

Клеома – вирощування, догляд і вимоги. Своєю англійською назвою квітка-павук Kleome завдячує своїм незвичайним на вигляд квіткам з довгими тичинками.

У природних місцях існування клеома колюча (Cleome spinosa, syn. C. hassleriana) росте на узліссях тропічних лісів у Центральній і Південній Америці. У садах з’явився на початку 19 століття. В Україні вирощується як однорічний вид. Поки що він не дуже поширений, але його екзотична краса, значні розміри (до 1,5 м заввишки) і скромні вимоги роблять його безумовно заслуговує уваги.

Тільки переваги

Головною перевагою клеоме є її квіти, які розпускаються з липня по жовтень і виділяють приємний мускусний аромат. Вони розвиваються на верхівках пагонів і виглядають досить екзотично. Вони складаються з чотирьох пелюсток, а їх довгі тичинки звисають назовні (вони асоціюються з тонкими ніжками павуків – звідси їх англійська назва). Крім квіток, рослину прикрашають красиві листя – пальчасті, що складаються з 7-9 подовжених листочків з гострими кінчиками. Біля основи черешків є невеликі колючки, тому при догляді за рослиною варто надягати рукавички.

Цікаво  Малина - все, що потрібно знати про її вирощування

Клеоме виростає до 80-120 см, тому його можна розміщувати в задній частині клумби (все одно буде добре видно) як фон нижчих багаторічників і однорічних квітів. Особливо добре поєднується з рослинами, характерними для сільських садів. Він набуває краси, якщо його посадити купками – тоді він виглядає як квітучий кулястий кущ.

фото

Палітра кольорів

У продажу є кілька сортів, що відрізняються висотою квітки й забарвленням. «Violet Queen »цвіте фіолетовим і виростає до 1,2 м. Червоно-рожева «Cherry Queen» такої ж висоти досягає 60 см в ширину. ‘Pink Queen’, що досягає близько 1 м, має білі квітки знизу і світло-рожеві зверху, а чисто білі пелюстки характерні для сорту ‘Helen Campbel’ (1,2 м).

Цікаво  Квіти дельфініум – вирощування, сорти й розміщення в саду
Клеома

Клеома – секрети вирощування

Клеоме не вимогливий. При правильному догляді вона буде цвісти до осені.

фото
  • Посада. Сонячно, тепло. Не любить вологий ґрунт.

Для цього потрібно багато місця.

  • Грунт. Проникна і родюча, помірно зволожена.
  • Розмноження. У березні посівом насіння в укриття або на підвіконня. Насіння поміщають в піщаний субстрат і не засипають ним, лише злегка притискають. Коли розсада підросте, її потрібно пересадити в горщики, а в ґрунт – у другій половині травня в субстрат, збагачений компостом. Висівати насіння в ґрунт можна і у квітні (у разі заморозків місце посіву варто накрити, наприклад, нетканим матеріалом).
  • Догляд. Удобрюємо Клеоме препаратами для квітучих рослин. Іноді розсаду вражає попелиця (тоді потрібно обприскати рослини, наприклад, Децисом). Пам’ятаймо і про полив – ґрунт навколо молодих рослин не повинна пересихати, хоча більш дорослі рослини досить стійкі до посухи.
Цікаво  Обрізка саду - коли, як і чим обрізати рослини?
Клеома

Клеоме підходить як зрізана квітка – вона стоїть у вазі більше ніж тиждень. Щоб продовжити термін служби букета, поставте його в прохолодне, захищене від сонця місце.

Дивіться також: Анемони – посадка і догляд

Прокрутка до верху