Головна сторінка » Арункус – вирощування в саду
Арункус

Арункус – вирощування в саду

Арункус – вирощування в саду. Арункус — цікавий і дуже привабливий багаторічник, ідеально підходить для затінення.


Арункус — багаторічна рослина, яка в природі зустрічається в тінистих лісах. Завдяки привабливому зовнішньому вигляду рослина часто вирощується в садах. Їх можна використовувати для «спецзавдань».

Арункус досягає значних розмірів – найчастіше вона виростає до 160 см у висоту. За оптимальних умов вона може навіть перевищувати 200 см. Він прикрашений листям і квітами. Утворює щільні грудки. Листя широкояйцеподібні, зморшкуваті. Цвіте в червні-липні. На верхівці довгих пагонів ростуть суцвіття – волоті з ажурним виглядом. Їх довжина досягає 50 см. Вони складаються з крихітних квіток, запилених жуками. Попелюшка дводомна рослина, чоловічі та жіночі квітки зустрічаються на різних рослинах. Чоловічі екземпляри більш вражаючі й дають білі, ароматні квіти. Жіночі квітки дрібніші, ніжніші, кремово-білі.

Де посадити арункус в саду?

Лісовий Арункус має низькі вимоги й вважається легким у вирощуванні видом. Для нього оптимальні частково затінені місця, але він може переносити й повну тінь. У природі розвивається під прикриттям крон дерев і такі умови рекомендується забезпечити в саду. Любить родючий, багатий гумусом, помірно вологий ґрунт зі слабокислою реакцією. Деревний Арункус добре росте при вирощуванні на середніх ґрунтах. Погано реагує на посуху. Він морозостійкий. Витримує українські зими.

Цікаво  Як садити лілію? Поетапна посадка лілій
Арункус

Розмноження

Рослина найчастіше купують у вигляді розсади, яку можна помістити в ґрунт восени або взимку. Багаторічники, що продаються в горщиках зі сформованим кореневим комом, можна садити протягом усього сезону.

Арункус також розмножується генеративно – насінням. Насіння арункуса потрібно висівати навесні в місткості з родючим торф’яним ґрунтом. Субстрат весь час повинен бути помірно вологим. Влітку їх висаджують на постійне місце.

Більш швидкий спосіб розмноження, якщо у вас розрісся арункус, – поділ рослини (в серпні). Восени можна взяти стеблові живці рослини й помістити їх у горщик із землею. На зиму місткість зберігають у прохолодному приміщенні (5-10°C), навесні розсаду потрібно висадити в сад.

Цікаво  Чим замазати дерева після обрізки
фото

Догляд арункуса в саду

Старі рослини не потребують особливого догляду. Під час посухи їх слід поливати. Раз на кілька років рекомендується використовувати органічні добрива, наприклад, гній, компост або перегній. У більш холодних регіонах України й молоді саджанці деревини варто вкривати перед настанням зими. Після цвітіння рекомендується обрізати пагони суцвіть. Проблема не стільки в морозах, скільки в безсніжних зимах і примхливій погоді. Арункус не дуже сприйнятливий до хвороб і шкідників. Це насправді не потребує захисту.

Арункус

Арункус в саду – використання

Висаджувати лісовий арункус варто під пологами дерев і високих чагарників. Це усуне порожні, непривабливі місця та створить зелену стіну, яка забезпечить більшу приватність у саду. Крім того, арункус лісовий підходить для оформлення тінистих клумб. Варто поєднувати їх у садових композиціях з хостами, баданами, журавлями, аконітами, наперстянками, таволгами, язиками та різними видами папоротей. Він створює фон для нижчих рослин.

Цікаво  Найкращі сорти лілій - вимоги, вирощування, догляд, хвороби
фото

У невеликому саду арункус може служити солітером, висадженим у менш сонячному місці, наприклад, на газоні. Зокрема, він підходить для садів, оформлених у лісовому та сільському стилі. Це надає їм більше природності й дикості. Зважаючи на простоту вирощування, варто вводити арункус деревний на присадибних ділянках і дачних ділянках (якщо місце досить вологе).

Арункус

Низькі сорти Cnidarus (‘Kneifii’, ‘Misty Lace’, ‘Zweiweltenkind’) можна вирощувати в контейнерах. Це цінна ідея для оформлення не дуже сонячного балкона. Попелюшка також підходить як зрізана квітка. Довго залишається свіжим у вазі. Суцвіття можна висушити й використовувати в сухих флористичних композиціях.

фото

Арункус – цінна порода, яку можна і варто використовувати для облаштування складних місць в саду. Він впорається там, де є проблеми з більш світлолюбними рослинами. Він дозволить прикрасити тінисті сади.

Дивіться також: Клеома – вирощування, догляд і вимоги

Прокрутка до верху