Головна сторінка » Весняна обрізка плодових дерев і декоративних кущів
Весняна обрізка плодових дерев

Весняна обрізка плодових дерев і декоративних кущів

Весняна обрізка плодових дерев і декоративних кущів. Рання весна – найкращий час для обрізки літніх квітучих дерев і кущів. Така обробка необхідна для рясного врожаю і розвитку здорових, забарвлених плодів і пишних квітів на сильних пагонах. Навчіться правильно обрізати дерева та кущі у своєму саду.

Обрізку дерев і кущів можна починати в лютому, але найчастіше проводять з другої половини березня до кінця квітня. Якщо обробку провести занадто рано, рани не будуть заживати, що може призвести до вимерзання гілок.

Більшість садівників чекають весняної обрізки, поки погода не стабілізується, температура не вирівняється і бруньки не почнуть набухати, але до того, як на гілках з’явиться листя.

Весняна обрізка плодових дерев

Навесні обрізаємо (в такому порядку): яблуні → груші → трохи пізніше сливи → абрикоси → нектарини. Збір вишні проводять тільки влітку після збору плодів, що дозволяє уникнути небезпечних хвороб деревини.

Пам’ятайте, що молоді дерева в перші 3 роки після посадки потребують формувальної обрізки – тобто формування відповідної крони та вирізання всіх сухих і хворих гілочок.

Цікаво  Айстри – як садити, доглядати й вирощувати?

У старих і добре сформованих дерев ми проводимо прозору обрізку – тобто надто щільні гілки (навіть товсті гілки) і ті, що ростуть усередину, видаляються, щоб усередину було більше світла. Більш пухка крона сприяє поліпшенню забарвлення плодів, а також більш швидкому висиханню пагонів після дощу, що знижує ризик зараження хворобами. Також потрібно видалити т. з вовчки, тобто вертикально зростаючі однорічні або дворічні довгі пагони.

Старі дерева також можна регулювати за розміром – висотою та шириною – шляхом повторної обрізки, яка передбачає видалення гілок, які вже дали плоди. Вирізавши найтовстіші пагони, можна розпочинати видалення менших (не навпаки). Слабкі, підморожені й хворі пагони завжди вирізають.

Весняна обрізка плодових дерев

Товсті гілки яблуні, груші та сливи зрізають на т. в «кільце», тобто якомога ближче до стовбура. Більш тонкі гілки обрізають аналогічно або вкорочують безпосередньо над здоровою брунькою так, щоб поверхня зрізу була нахилена до її основи під кутом 45°.

Цікаво  Садові фіалки - чудові квіти! Як виростити фіалки в саду?

Весняна зрізка декоративних кущів

Ранньою весною також варто обрізати кущі, але тільки ті види, які цвітуть влітку (з другої половини червня) на цьогорічних пагонах – наприклад, буддлея, клематис, троянда, таволга японська, гортензія кущова і гортензія букетна (не садова). гортензія!). Рослини обрізають на висоту 15-30 см, щоб стимулювати утворення багатьох сильних нових пагонів, на яких з’являться квіти. Відмова від обрізки призведе до надмірного росту, надмірної густоти та все рідшого цвітіння.

Бузок і кущі не потребують щорічної обрізки – час від часу, навесні, проводимо омолоджуючу обрізку. Кущі, що цвітуть на багаторічних пагонах (наприклад, барбарис), ми обрізаємо не так сильно – вирізають тільки старі, хворі та обморожені гілки.

фото

Навесні також можна омолодити декоративними пагонами або листям види дерев і кущів – наприклад, кизил, вербу та інші.

Однак на початку сезону не можна обрізати кущі, які цвітуть ранньою весною – наприклад, форзицію, мигдаль або айву. Зрізаємо їх тільки після цвітіння – влітку. Якщо ми їх зрізаємо до цвітіння, вони не будуть цвісти.

Цікаво  Кипариси в саду: характеристика, сорти та догляд

Формуємо крону молодих дерев. Видаляємо всі гілочки нижче 50 см і ті, що ростуть від провідника (основного вертикального пагона) під гострим кутом. Ті, що ростуть під кутом, близьким до прямого, залишаємо і потім вкорочуємо приблизно до 40-50 см. Якщо всі вони ростуть під гострим кутом, їх можна зігнути.

Весняна обрізка плодових дерев

У найпопулярніших багатоквіткових троянд обрізають всі пагони вище 5-7. око. Відмерлі, пошкоджені й слабкі пагони, а також ті, які надмірно загущують кущ, також видаляють. Зріз робити похило, на 0,5-1 см вище бруньки (вічка) назовні крони.

Різання необхідно виконувати добре заточеними інструментами (секаторами та пилками), щоб поверхня різу була гладкою. Рану після зрізу варто захистити садовою маззю або білою емульсійною фарбою з додаванням фунгіциду, яка захистить її від проникнення хвороботворних грибів.

Дивіться також: Арункус – вирощування в саду

Прокрутка до верху