Головна сторінка » Чим замазати дерева після обрізки
Чим замазати дерева після обрізки

Чим замазати дерева після обрізки

Чим замазати дерева після обрізки. Завдяки багатьом еволюційним механізмам дерева розробили багато захисних механізмів, які дозволяють їм боротися з патогенами. Найважливішими з них є фенольні бар’єри та заповнення ран мозолями.

Однак дерева, ослаблені віком або зазнали великих втрат, сприйнятливі до інвазії патогенів, що в кінцевому підсумку призводить до загнивання і загибелі дерева. Будь-які пошкодження кори сприяють проникненню хвороботворних мікроорганізмів, і особливо вразливі дерева з м’якою і легко засвоюваною деревиною, такі як клен, липа, верба чи тополя.

Утворення рани

Найчастіше рани дерев виникають внаслідок зламаних вітром або снігу, що накопичився, гілок, обрізок дерев або морозних тріщин. Останні є наслідком значних коливань температури вдень і вночі, що призводить до поздовжніх тріщин у корі. Від такого типу ран найчастіше страждають такі дерева: каштан, клен, ясен, слива та декоративна вишня.

Цікаво  Чорнобривці - догляд в саду

Які рани можуть бути на дереві?

Рани дерев можна розділити на поверхневі й глибокі.

Поверхневі рани дерева – це будь-які пошкодження, розташовані в активній частині деревини, тобто безпосередньо під поверхнею покривної тканини. Найчастіше вони виникають в результаті садна під час дорожньо-транспортних пригод або викликані сонячними опіками, вогнем або блискавкою. Захист такого типу ран на деревах відносно простий і передбачає виконання наступних дій:

  • розгладження поверхні рани, щоб на ній не залишалося бруду і води; цю операцію можна виконати за допомогою ножа, скребка або зубила
  • краях рани дерева слід надати овальну форму ; формується мозоль потім рівномірно зростається
  • коли рана досить стара, що навколо неї вже утворилася мозоль (сполучна тканина, що загоюється), рані не слід надавати форму, розрізаючи мозоль; видаляти слід тільки гнилу частину деревини
Цікаво  Осіння обрізка фруктових дерев - 4 найважливіших правила

Чим замазати дерева після обрізки

Якщо рана свіжа, всю поверхню можна покрити емульсією, наприклад, садовою маззю, яка буде виконувати функцію «штучної кори». У разі старої рани можна залишити її без змін або зафарбувати край з мозолем емульсійним препаратом, а залишилася поверхню захистити просоченням.

Глибокі рани дерева є більш серйозними пошкодженнями, які сягають глибоко в дерево. Вони являють собою дупла, кишені, димарі або жолобові порожнини, і їх захист призначений для забезпечення вентиляції та уповільнення розкладання деревини. Свіжі рани дерев можна захистити двома способами.

  • Просочити поверхню дефекту можна, попередньо покривши мозоль емульсійним препаратом, а потім просочивши всю поверхню дефекту просоченням.
  • Другий спосіб – захистити мозоль емульсійним препаратом без просочення.
Цікаво  Омолоджуюча обрізка плодових дерев - відповідаємо на ваші запитання

Дивіться також: Весняна обрізка плодових дерев і декоративних кущів

Прокрутити вгору