Головна сторінка » Конвалія в саду – що про неї варто знати
Конвалія в саду

Конвалія в саду – що про неї варто знати

Конвалія в саду – що про неї варто знати. Весна – пора розквіту квітів і трав, які оживають після холодної зими. На рубежі травня і червня також цвіте конвалія – ​​лікарська рослина, що дико росте в лісах і культивується на присадибних ділянках. Його ніжні квіти протягом століть були символом невинності.

Конвалія – досить популярна рослина з білими квітками, схожими на маленькі дзвіночки. Цікаво, що він не тільки виглядає красиво, але і має цінні лікувальні властивості – його використовують у фітотерапії як ефективний серцевий засіб. Перевірте, які ще недуги можна полегшити за допомогою плодів і квітів конвалії травневої.

Конвалія в травні – характеристика

Конвалія (Convallaria majalis L. ) — рослина з родини лілійних, яка зазвичай цвіте на межі весни та літа. Він невисокий – досягає максимум близько 30 см, а його довге стебло оточене ланцетним листям. Найцікавішим акцентом є його білі квіти й зелені плоди, які потім перетворюються в красиві червоні ягоди.

Спочатку з кореневища виростає зелене стебло, вкрите основами листя, і лише згодом розвиваються листки й з’являється суцвіття. Після закінчення цвітіння ріст кореневища припиняється і в основі бруньки суцвіття утворюються вегетативні бруньки, завдяки яким кореневище може розгалужуватися і тимчасово знову розвиватися.

Цікаво  Обрізання дерев і кущів - як і коли це робити?

Такі декоративні рослини, як конвалія, ростуть не тільки в дикому вигляді, їх можна виростити й штучно. Варто знати, що при вирощуванні в саду рослина рідко плодоносить.

Зрізана квітка конвалії травневої може бути гарною прикрасою для вінків, букетів і елементом весільного або причасного декору. Він символізує ніжність, витонченість і невинність.

квіти

Конвалія отруйна?

Конвалія, хоч і красива і невинна на вигляд, на жаль, дуже токсична рослина. Всі його частини – листя, квітки, стебло й особливо червоні плоди – сильно отруйні. Оскільки глікозиди конвалії діють на серце, то при отруєнні можливі порушення серцевого ритму. Чим більше токсину потрапляє в травний тракт, тим небезпечніше можуть бути наслідки отруєння конвалією.

Симптоми включають стиснення в грудях, нудоту та діарею, порушення зору та запаморочення. В результаті дуже сильного отруєння і відсутності негайної медичної допомоги можлива зупинка серця і смерть хворого.

Цікаво  Жовта малина - путівник від А до Я

На щастя, смак конвалії не спонукає його їсти. На жаль, найчастіше отруєння конвалією трапляється у дітей – білі, дзвонові квітки привертають увагу дітей.

Варто знати, що навіть вода, в якій стояли зрізані конвалії, токсична. Будь ласка, не забудьте поставити вази подалі від дітей, а після того, як квіти зів’януть, утилізуйте воду належним чином.

Ідучи в ліс збирати білоцвіт, візьміть із собою для читання трав’яний словник. Конвалія нагадує ведмежий часник, тому якщо ви збираєтеся зібрати цю цінну пряність, переконайтеся, що це дійсно часник. Завдяки цьому ви уникнете неприємних ситуацій, пов’язаних з отруєнням.

Конвалія в саду – конвалія і медичне застосування

Конвалія також використовується в фітотерапії. Він містить серцеві глікозиди, тому може допомогти при лікуванні захворювань серця, таких як легкі серцеві аритмії або початкові стадії гіпертонії. Також глікозиди конвалії покращують кровопостачання м’язів і мозку, що допомагає при розладах пам’яті або схильності до непритомності.

Крім серцевих глікозидів, конвалія також містить флавоноїди з протизапальними й ревматичними знеболювальними властивостями. У свою чергу, ефірна олія, отримана з конвалії, є поширеним інгредієнтом парфумів.

Цікаво  Лілії світу - з якими рослинами добре ростуть?

Однак слід пам’ятати, що межа між ліками й отрутою дуже тонка, тому не рекомендується обробляти конвалія в домашніх умовах і вживати настоянки домашнього приготування.

Конвалія в саду – вирощування

Вирощені в саду конвалії зазвичай цвітуть у травні. Щоб вони правильно розвивалися, їх слід висаджувати в гумусний, вологий і добре водопроникний ґрунт. Місце для вирощування варто вибирати напівзатінене, адже конвалія найкраще росте в ніжній тіні – як і в природних умовах.

Також рослину можна вирощувати в горщиках на балконі, терасі або підвіконні. Це гарне рішення для тих, у кого немає власного саду.

Конвалія в саду

Резюме

Конвалія – високотоксична рослина, тому її слід тримати подалі від дітей. Попри те, що він має лікувальні властивості, його не слід обробляти, не кажучи вже про вживання самостійно. Перед застосуванням настоянки конвалії проконсультуйтеся з лікарем.

Дивіться також: Смородина догляд: все, що вам потрібно знати!

Прокрутка до верху