Головна сторінка » Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому
Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому

Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому

Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому. Великі квіти в горщиках, виставлені у вітальні або просторому холі, стануть відмінною прикрасою інтер’єру і чудово його наповнять. Познайомтеся з найпопулярнішими рослинами у великих горщиках, які підходять для вирощування в будинках і квартирах.

Шукаючи цікаві горщикові квіти для будинку та квартири, ми найчастіше вибираємо рослини з компактними розмірами та повільним ростом. Однак іноді нам потрібні більш ефектні рослини, які стануть ідеальною прикрасою великої вітальні або просторого холу. Познайомтеся з найпопулярнішими рослинами у великих горщиках.

Великі кімнатні квіти: фікус Бенджаміна

Серед великих кімнатних квітів одне з провідних місць посідає привабливий фікус Бенджаміна (він же Фікус Бенджаміна, лат. Ficus benjamina). Рослина нескладна у вирощуванні й швидко росте, тому за короткий час досягає великих розмірів (виростає приблизно до 3 м у висоту). Це не викличе великих проблем, якщо ми забезпечимо йому світле місце для вирощування, кімнатну температуру та постійно злегка вологий (але не мокрий) ґрунт протягом року. Фікус Бенджаміна невибагливий, але на помилки вирощування швидко реагує жовтінням і опаданням листя (після висихання або в занадто темному місці).

квіти

Великі кімнатні квіти: фікус ліріолистний і фікус весняний

У список великих кімнатних рослин входять інші фігові дерева (фікуси) , в тому числі фікус (Ficus lyrata), який може досягати до 3 м у висоту, з великим цікавим листям, і не менш дивовижний фікус (Ficus elastica) , листя якого також великі, але мають зовсім іншу, витягнуту форму і товсту, блискучу шкірку. Через розмір листя обидва фігові дерева легко накопичують пил і потребують частого миття. Рослини пред’являють такі ж вимоги до вирощування, як і фікус Бенджаміна, з тією різницею, що фікус гнучкий є більш стійким і краще переносить затінене місце та тимчасову посуху.

Цікаво  Найкрасивіші кімнатні рослини

Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому – великі кімнатні квіти: пальми

Ще одна популярна група великих рослин – пальми. До найпопулярніших видів пальм, які вирощуються у квартирах, відносяться:

 • chamedora elegans (коралова пальма),
 • howea (кенція),
 • арека жовтувата,
 • Канарська фінікова пальма (королівська пальма),
 • китайський лівістон,
 • кокосова пальма.
Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому

Екзотична краса пальм викликає в пам’яті гарячі пляжі й відпочинок у відпустці, тому ці рослини створюють в інтер’єрі трохи екзотичну атмосферу, що розташовує до відпочинку. Усі чотири види є великими та розлогими рослинами (особливо низька фінікова пальма), які можуть виростати до 2,5-3 м у висоту. На додаток до великого простору, вони очікують кімнатної температури протягом усього року, постійно злегка вологого субстрату та світлого, але не прямо сонячного місця. Вони перенесуть більшу півтінь і тимчасову посуху, але не перенесуть зниження температури нижче 10 градусів Цельсія.Серед пальм кокосова пальма дуже популярна, але її ентузіасти повинні враховувати, що довше зберегти рослину буде складно. в домашніх умовах понад 2-3 років. Після закінчення цього часу пальма зазвичай гине, не досягнувши повної зрілості. Причиною такої ситуації є специфічний цикл розвитку цього виду і кокоса, з якого він росте. Без відповідних умов насіння гине швидше, ніж у природі, тому рослина не встигне стати самостійною і досягти повної зрілості.

Цікаво  Фіалка альпійська. Вирощування цикламена круглий рік

Великі кімнатні квіти: спатифиллум

Крім пальм, великою популярністю серед імпозантних рослин користуються і великі сорти спатифиллума, витончена форма яких підходить практично до будь-якого інтер’єру. Рослини будуть виглядати дуже привабливо, якщо ми забезпечимо їм кімнатну температуру цілий рік, напівтінисте місце для вирощування та постійно злегка вологий ґрунт. Крім декоративності, спатифиллум має ще й перевагу: він характеризується здатністю очищати повітря від токсичних речовин, що виділяються в тому числі. через меблі, килими та пластикові корпуси побутової техніки.

квіти

Великі кімнатні квіти: монстера

Серед популярних кімнатних рослин великих розмірів також є монстера (Monstera deliciosa), який, на відміну від попереднього виду, є швидкорослою ліаною. Його величезні, майже круглі за контуром, зелені або строкате листя покриті неправильними отворами й поглибленнями (лопатка молодого листя їх не має), що надає рослині неповторний характер. Однак Монстера вимагає міцної й стійкої опори, тому що вона швидко росте і досягає великих розмірів (може вирости до 3-5 м у висоту). Крім того, він створює численні обвислі повітряні корені (так звані ліани), які роблять рослину ще більш масивною. Однак обривати ці коріння не варто, бо це послаблює рослину. Якщо вони почнуть заважати, їх можна акуратно прив’язати до опори або помістити в землю. Попри те, що монстера здається дуже вимогливою рослиною, очікування від її вирощування невисокі. Цілий рік йому потрібна кімнатна температура (не витримує падіння нижче 15 градусів за Цельсієм), напівтінисте положення та постійно злегка вологий (ніколи не мокрий) ґрунт. Вона також буде вдячна за змочування листя, оскільки любить вологе повітря.

Цікаво  Гербера горщикова і садова. Як виростити герберу в саду
Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому

Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому – інші цікаві великі горщикові квіти

У групу популярних великих горшкових квітів входять і екзотичні види, такі як:

 • Бананове дерево,
 • кава,
 • бамія,
 • мирт,
 • цитрусові дерева,
 • водяна пахіра (модна останнім часом!),
 • гавайська пальма,
 • ноліна ,
 • туї,
 • драцена крайова,
 • солодка драцена.

Однак перш ніж вибрати одну з них, ми повинні спочатку знати її вимоги, тому що не всі рослини так легко вирощувати, як хамедора або фікус.

Цитрусові дерева, мирт або китайська троянда, безсумнівно, стануть чудовою прикрасою вітальні або холу, але пам’ятайте, що взимку їм потрібен відпочинок у відповідних умовах (в тому числі в кімнаті з температурою 10-12 градусів). Модна пахира цілий рік очікує кімнатної температури й підвищеної вологості повітря (хоча добре переносить тимчасове пересихання землі), а екзотична на вигляд гавайська пальма, яка насправді не пальма, а сукулент, не переносить перезволоження. не переносить протягів і вимагає дуже світлого місця вирощування.

Дивіться також: Які кімнатні рослини можна рідко поливати?

Прокрутити вгору