Головна сторінка » Обрізка фруктових дерев весною. Читайте що і як
Обрізка фруктових дерев весною

Обрізка фруктових дерев весною. Читайте що і як

Обрізка фруктових дерев весною. Читайте що і як. Догляд за плодовими деревами й кущами не обходиться без обрізки, яка необхідна в будь-якому віці рослини. У цій статті ми розповімо, як правильно обрізати плодові дерева і коли це робити. Рання весна – найкращий час для цього

Обрізка плодових дерев – одна з найважливіших процедур по догляду. Завдяки йому на дереві з’являться молоді пагони, видаляються сухі та хворі гілки. Коли обрізати плодові дерева? Все залежить від виду, але є певні правила, загальні для всіх кісточкових видів.

Обрізка плодових дерев, причини

Обрізка плодових дерев має на меті забезпечити саджанцям приживання, правильне формування, рясне цвітіння і плодоношення, а також омолодити їх. Обрізка плодових дерев не обов’язково повинна бути щорічною, але повинна повторюватися регулярно, кожні кілька років. Якщо припинити обрізку плодових дерев, вони швидко займуть забагато місця, запанує хаос і вони перестануть плодоносити. Надзвичайно важливою є санітарна обрізка, тобто видалення сухих гілок, які найчастіше уражаються хворобами та шкідниками. Таке обрізання плодових дерев збереже їх здоров’я.

Обрізка плодових дерев, забезпечення приживання висадженої рослини

Обрізка плодових дерев на етапі висадки рослини в ґрунт покликана забезпечити приживання дерева, стимулюючи розгалуження коренів. Ми обрізаємо коріння, коли садимо фруктове дерево з відкритими корінням. Коли ми маємо справу з саджанцем дерева, у якого опадає листя та оголені коріння, ми починаємо висаджувати його в листопаді або березні.

Перед посадкою обрізаємо його гілки й коріння. Найголовніше – обрізати з мульчі коріння, які були пошкоджені при викопуванні рослини, ми їх обрізаємо на кілька сантиметрів. Таке обрізання коренів сприяє появі нових дрібних корінців, які закріплять рослину в ґрунті та забезпечать хороше постачання плодових дерев водою та поживними речовинами. Також видаляємо засохлі й відмерлі коріння, те ж саме робимо з сухими й поламаними гілочками. Перед посадкою вкорочуємо залишилися гілки плодових дерев на 1/3.

Цікаво  Як зробити декоративну штукатурку
фото

Плодові дерева, формування молодого дерева або куща

Плодові кущі, формуюча обрізка

Ми дозволяємо більшості фруктових кущів рости вільно, природним шляхом. Їх стрижка покликана лише підкреслити їх природну форму. При цьому, звичайно, видаляємо відмерлі гілочки. Обрізку плодових кущів проводять ранньою весною, краще в березні.

Обрізка молодих плодових дерев, перший зріз

У перші роки плодове дерево формує стовбур і крону. Щоб обмежити висоту плодових дерев і захистити їх від весняних заморозків (садові породи), слід надати їм відповідну форму (низькостовбурне веретено або котел). Така зрізка дерев називається формуючою. Ми дбаємо про отримання міцного прямого стовбура і правильного розташування гілок, обмежуючи їх кількість. Формуюча обрізка – це обрізка в період зимового спокою плодових дерев.

Обрізка фруктових дерев весною

Якщо ми не обрізаємо, фруктові дерева можуть вирости занадто великими. І справа не тільки в ширині крони. Занадто велика кількість гілок робить крону занадто густою, ті гілки, які знаходяться всередині, страждають від нестачі світла і повітря, тому слабшають і починають хворіти. Консервативне обрізання — це збереження здоров’я плодового дерева.

Цікаво  Верес догляд та вирощування в саду.
Обрізка фруктових дерев весною

Здорове дерево, обрізка

Обрізаючи сухі та пошкоджені гілки, ми дбаємо про здоров’я рослини. Хвороби вражають пошкоджені та слабкі гілки. Легка обрізка також спрямована на збереження дерева в хорошому стані. Якщо гілкам більше сонця і повітря, вони краще ростуть, міцніють, а тому рідше хворіють. З центру крони видаляємо всі слабкі й схрещуються гілки. Процедура рентгенівського вирізання зазвичай проводиться з листопада по березень. Завдяки йому ми стимулюємо життєві процеси рослин, що неодмінно відчується на кісточкових деревах при зборі плодів. Ця живка є зимовою.

Обрізка фруктових дерев весною

Консервативна обрізка спрямована на стимуляцію росту рослини і її краще проводити ранньою весною, коли рослина оживає – в березні. Однак, коли ми маємо справу з весняно-квітучими кущами, зрізаємо також гілочки й квіткові бруньки, що утворилися роком раніше. У цьому випадку ми чекаємо квітня, щоб його зрізати. Це називається літня зрізка.

Як обрізати фруктові дерева? Правильна обрізка плодових дерев

При видаленні більш товстих гілок нам знадобляться садові пилки. Розріджувач – секатор. Видаляючи гілку, направляйте полотно пилки по діагоналі (косий зріз, ніколи не перпендикулярний). Спочатку робимо невеликий надріз знизу гілки, а потім підпилюємо зверху. Рани захищають емульсійною фарбою, змішаною з фунгіцидом. Поверхню різу також можна захистити садовою маззю. Це істотно знижує ризик зараження, бо це місце особливо сприйнятливе до грибкових захворювань.

Якими інструментами потрібно обрізати плодові дерева?

Для видалення хворих гілок і товстих гілок на старих деревах використовують ручні пилки та секатори. Важливо заздалегідь продезінфікувати садовий інструмент, оскільки це допомагає запобігти поширенню хвороб. Інструменти дезінфікуємо спиртом. До найпопулярніших садово-городніх знарядь відносяться: серп, сучкоріз, сучкоріз дворучний, сучкоріз, ручна пилка, пилка з втулкою і довгою ручкою. Після закінчення роботи протріть інструмент ганчіркою, змоченою в маслі.

Цікаво  Садова лілія - догляд та обрізка

Обрізка фруктових дерев весною – довжина зрізу

Як обрізати плодові дерева? Сильний чи слабкий розріз буде кращим? Інтенсивна, тобто коротка, обрізка дерев дає сильні пагони. Своєю чергою обрізка верхівок пагонів лише обмежує довжину росту. Тому слабкі дерева слід інтенсивно обрізати, а сильні рослини – лише на кінчиках. Ми також застосовуємо цей принцип до гілок одного дерева. Сильні гілки трохи вкорочуємо, слабкі обрізаємо значно, над другою-третьою ниркою (вічком) від основи.

Обрізка фруктових дерев весною

Базовий, відновлювальний крій

Відновлювальна обрізка призначена для стимулювання плодового дерева до плодоношення. Без такої обрізки дерево розростається, густіє, займає занадто багато місця, дає мало квітів і, як наслідок, плодів. Згодом дерево починає плодоносити через рік. Застосовуючи омолоджуючу обрізку, ми запобіжимо цьому, адже така обрізка сприяє появі молодих пагонів, а вони найбільш рясно цвітуть.

Плодові дерева (яблуні, груші, персики) потребують щорічної обрізки. Зрізання проводиться в період спокою рослини, взимку (крім морозних днів). Однак найкраще почекати з обрізанням плодових дерев до березня, коли ми зможемо відрізнити нові пагони від бруньок. Ми можемо доповнити їх літньою обрізкою в якості коригуючої обрізки.

Дивіться також: Обрізка хвойних дерев

Прокрутка до верху