Головна сторінка » Обрізка хвойних дерев
Обрізка хвойних дерев

Обрізка хвойних дерев

Обрізка хвойних дерев. Хвойні дерева і чагарники дивують багатьох садівників своїми розмірами. Ви повинні навчитися керувати своїми хвойними рослинами, інакше вони будуть рости, як їм заманеться. Сьогодні ми покажемо, що обрізати й формувати хвойні рослини нескладно навіть для садівника-любителя!

Хвойні по-різному реагують на зрізання. Деякі, наприклад, туї живоплоту, можна обрізати навіть два-три рази на рік. Інші з компактною, генетично закодованою конічною формою, наприклад ялини «Conica», не потребують обрізки взагалі.
В принципі не можна обрізати ялинкові хвойні, тобто ті, у яких стовбур прямий і від нього ростуть майже горизонтальні гілки. В основному це ялини та ялиці. Однак ялини, посаджені як живоплоти, слід підстригати з молодості, оскільки тільки систематична обрізка зробить живопліт знизу густішим.

Цікаво  Лілій квіти у вашому саду - дізнайтеся секрети вирощування

Навіть такі великі дерева, як жовта сосна, чорна або біла сосна, можна тримати під контролем протягом багатьох років. Досить обламати новоутворення, схожі на свічки, що стирчать на кінцях гілочок з молодості, коли на них ще не розвинулася хвоя. Це один зі способів спилювання хвойних дерев, який не потребує додаткових інструментів. Найкращий час для цієї діяльності зазвичай на рубежі квітня і травня. Гірська сосна, яку в народі називають карликом, дуже добре переносить зрізання.

фото

Ялівці, туї, кипариси – ця група хвойних дуже швидко відновлюється, тому не варто довго чекати з вирубкою хвойних дерев. Найкращий час для обрізки цих хвойних – рання весна (до початку росту) і літо (з середини липня до середини серпня), коли цьогорічні прирости вже достатньо розвинені.

Цікаво  Хоста - догляд в саду. Найкраще положення, ґрунт, правила внесення добрив
Обрізка хвойних дерев

Важливі не тільки терміни зрізання, а й спосіб. Живопліт підстригають інакше, ніж окремі кущі. У перші роки після посадки живоплоту спеціальними ножицями з довгим лезом підстригайте тільки його боки. Не чекайте, щоб обрізати хвойні зверху, поки вони досягнуть необхідної висоти, а обрізайте їх потроху, коли вони досягнуть 3/4 бажаної висоти.

Обрізка хвойних дерев

фото

Якщо ви надто довго чекаєте, щоб почати обрізати живопліт, і вам доведеться його радикально обрізати, потворніші, часто коричневі частини ближче до внутрішньої частини будуть оголені, що зіпсує загальний вигляд. Живі огорожі з модрини, канадської цикути й тису особливо вимагають стрижки з самого початку.

Цікаво  Полуниця садова - де садити? Що їй подобається? Як зробити так, щоб у них було багато плодів?
Обрізка хвойних дерев

Безумовно, тиси найкраще піддаються стрижці, оскільки це рослини, призначені для формування, і їх можна нарізати різними формами – кульками, шишками, фігурками тварин тощо. Це одні з найбільш елегантних і універсальних хвойних (універсальних, тому що вони можуть рости як на сонці й в півтіні й в тіні) можна обрізати не тільки на кінцях гілок, але і в місцях, де пагони старші, навіть здерев’янілі, тому що сплячі бруньки відроджуються по всій довжині гілок.

Стрижка і формування витончених форм хвойних дерев, безсумнівно, додасть саду чарівності, але найкрасивіше виглядатимуть доглянуті рослини – варто пам’ятати, перш за все, про їх стан.

Дивіться також: Обрізування плодових дерев: коли, як і чим?

Прокрутка до верху