Головна сторінка » Обрізування плодових дерев: коли, як і чим?
Обрізування плодових дерев

Обрізування плодових дерев: коли, як і чим?

Обрізування плодових дерев: коли, як і чим? Від правильної обрізки гілок плодових дерев багато в чому залежить кількість і якість врожаю. Коли, як і чим стригти? Представляємо основну інформацію про обрізку плодових дерев.

Обрізування плодових дерев – що потрібно знати!

Обрізка гілок плодових дерев – це основна процедура догляду, яка проводиться в основному для кращого плодоношення. Умова полягає в тому, що зрізання повинно проводитися вчасно, відповідно до даного виду і з використанням відповідних садових інструментів.

Насправді обрізка плодових дерев благотворно впливає на їх стан і підвищує якість і рясність урожаю. Крім того, він дозволяє регулювати висоту дерева, що полегшує збирання врожаю та запобігає хворобам і шкідникам. Покращує зовнішній вигляд рослини.

Коли обрізати плодові дерева? Загальне правило просте. Процедуру обрізки проводять з ранньої весни до кінця літа. Точна дата залежить від виду:

  • Яблуні, груші, сливи – з лютого до середини квітня, додаткова обрізка з липня до середини вересня
  • персики, нектарини, абрикоси – з квітня до середини травня, додаткова зрізка з середини липня до середини серпня
  • вишні – з середини лютого до кінця березня, додаткова обрізка з середини липня до середини серпня.

Крім того, важливі погодні умови. Ви повинні знати, що зрізання створює рани, що робить дерева вразливими до атак грибків і бактерій. Ризик зараження знижує обрізка в сонячний і сухий день.

Також варто знати, що першу обрізку гілок плодових дерев слід проводити відразу після посадки, оскільки це дозволяє пошкодженій кореневій системі розгалужуватися і краще засвоювати воду і поживні речовини, що важливо для росту всієї рослини.

Як обрізати плодові дерева? Перш за все, зріз повинен бути ніжним. Зріжте на 3-4 мм вище бруньки. Мета полягає в тому, щоб крона дерева була добре освітлена з усіх боків і мала потрібну форму. Видаляють пагони, що порушують її форму, – непотрібні однорічні прирости, що ростуть вертикально (так звані вовчки), вниз, до центру крони й перехрещуються між собою. При обрізанні також слід звернути увагу на стан гілок. Хворі пагони обрізають нижче місця пошкодження. Також варто видалити гілки, уражені шкідниками.

Цікаво  Квіти на дачі багаторічники – огляд

Зрізання гілок – вручну чи електроножицями та секаторами?

Садівники мають на вибір різні типи інструментів для обрізки гілок. Зазвичай використовується ручне обладнання, таке як секатори, ножиці, сокири, пилки та пилки. Однак різання з їх допомогою вимагає застосування сили й займає багато часу. Вони добре працюватимуть, якщо у вас невелика кількість дерев.

Акумуляторні електроінструменти мають велику популярність, бо вони значно полегшують догляд в домашньому саду. Вони дозволяють працювати швидко і без зусиль. Вони є набагато кращою альтернативою спалюванню або електричному обладнанню з кабелем живлення. Акумуляторні пристрої поєднують в собі всі переваги, але позбавлені недоліків.

Акумуляторні інструменти для обрізки гілок плодових дерев:

  • Вони не вимагають підключення до джерела живлення, що дозволяє вільно і без обмежень працювати в будь-якому місці.
  • Крім того, відсутність кабелю підвищує безпеку й усуває проблему випадкового його перерізання.
  • Також варто підкреслити, що акумуляторні інструменти працюють тихо і не забруднюють навколишнє середовище шкідливими вихлопними газами.
  • Також важлива легка конструкція, що забезпечує свободу пересування, маневровність і легкість маневрування.

Крім того, акумуляторні садові інструменти живляться від змінної батареї, сумісної з акумуляторною платформою бренду – одна батарея підходить для багатьох пристроїв. Завдяки цьому ви можете працювати без перебоїв, замінивши розряджену батарею на іншу. Це також зменшує витрати на придбання нових пристроїв і полегшує їх зберігання.

Цікаво  Тигрова лілія: види, значення і поради по догляду
Обрізування плодових дерев

Обрізування плодових дерев – акумуляторними ножицями

Акумуляторні ножиці для обрізання гілок є основним обладнанням для роботи в саду. Вони зрізають гілки точно, без ривків і застосування сили. Важливо те, що різання відбувається одним натисканням кнопки. Завдяки цьому ви можете зручно обрізати дерева однією рукою, що полегшує безпечну роботу, наприклад, на драбині.

Ножиці призначені для різання як свіжої, так і зеленої деревини, а також сухої деревини товщиною до 3 см. Довге тіло дозволяє видаляти більш високі гілки. Інтегрований гачок діє як затиск і дозволяє ефективно видаляти зрізані пагони, що застрягли в кроні дерева.

Багатофункціональні сучкорізи відрізняються простим управлінням, зручним і безпечним використанням. Гумова ручка забезпечує комфортну роботу навіть протягом тривалого часу. Невелика вага й ергономічний дизайн дозволяють легко маневрувати при обрізанні гілок. Використання ножиць абсолютно безпечно. Блокування перемикача виключає ризик випадкового запуску пристрою.

фото

Обрізка гілок старих яблунь та інших великих дерев

Високі багаторічні плодові дерева мають товсті гілки, для обрізки яких потрібне більш ефективне пристосування, ніж ножиці. У такій ситуації необхідним обладнанням є акумуляторна пилка, що працює від акумулятора.

Акумуляторна пилка дозволяє точно і зручно обрізати гілки висотою до 4 метрів. Довга і міцна стріла з легкого склопластику дозволяє ефективно і безпечно працювати з пилою в кроні дерева з землі, без необхідності використання драбини. Стабілізуючий гак гарантує точний і акуратний зріз гілок.

Обрізка високих фруктових дерев пилкою – це зручно. Комфорт забезпечує практичний плечовий ремінь, який оптимально розподіляє вагу пилки, тим самим розвантажуючи руки. Завдяки цьому навіть тривала робота не втомлює.

Цікаво  Лілії на клумбі - вирощування та догляд покроково
Обрізування плодових дерев

Що ще може стати в пригоді, якщо у вас є фруктові дерева?


Вирощування фруктових дерев вимагає багато роботи в саду. Обрізка, захист від шкідників, збір урожаю, а також прибирання території навколо. Доглянутий фруктовий сад виглядає гарно, але в ньому також легко пересуватися та збирати плоди.

Стрижка трави між фруктовими деревами

Трава між фруктовими деревами виглядає красиво, але вона також виконує практичні функції, зокрема: підтримує хорошу структуру ґрунту, полегшує ходіння (без бруду) і усуває проблему бур’янів. Однак газон необхідно регулярно стригти. Традиційна газонокосарка не зможе стригти траву між плодовими деревами, які ростуть близько одне до одного. Необхідно використовувати тример.

Акумуляторні тримери для трави що живляться від акумулятора гарантують максимальну точність косіння. Вони ідеально підходять для зрізання навіть високої трави та бур’янів у важкодоступних місцях для традиційної косарки, наприклад, навколо фруктових дерев. Тримери оснащені крученою волосінню, довжина якої регулюється автоматично для точного та тихого косіння. Крім того, ріжуче лезо можна використовувати для дуже густої трави.

Крім того, тримери відрізняються легким і ергономічним дизайном, що забезпечує комфортну роботу. Деякі моделі мають функції, які підходять для косіння у фруктовому саду. Регулювання головки дозволяє встановити відповідний кут нахилу для різання під низько висячими перешкодами, наприклад, під кущами. Складний чохол захищає стовбури дерев від пошкоджень. Тримери мають широкий спектр застосування і відмінно підходять для догляду за прибудинковою територією.

Дивіться також: Омолоджуюча обрізка плодових дерев – відповідаємо на ваші запитання

Прокрутка до верху