Головна сторінка » Омолоджуюча обрізка плодових дерев – відповідаємо на ваші запитання
Омолоджуюча обрізка плодових дерев

Омолоджуюча обрізка плодових дерев – відповідаємо на ваші запитання

Омолоджуюча обрізка плодових дерев – відповідаємо на ваші запитання. Плодові дерева та кущі, крім красивих квітів у період цвітіння, дозволяють насолоджуватися власноруч вирощеними плодами. Однак, щоб досягти успіху, ви повинні правильно за ними доглядати. Обрізка плодових дерев – одна з основних і найважливіших процедур догляду.

Про це повинен пам’ятати кожен садівник і плодовод. Якщо робити це правильно і вчасно, це принесе ряд переваг. Перш за все, це забезпечить здоровий розвиток, відповідну густоту і рясний урожай плодових дерев. Тож розглянемо детальніше обрізку плодових дерев, відповівши на найпоширеніші запитання.

Чому омолодження фруктових дерев є таким важливим?

Обрізка плодових дерев проводиться з кількох причин. Для любителів домашніх фруктів головною метою завжди є успішне вирощування та рясні врожаї. Обрізка плодових дерев має більше переваг, головною з яких є контроль їх висоти. Підтримання належної висоти та розмаху крони надзвичайно важливо з багатьох причин.

Перш за все, це полегшує збирання врожаю, що ускладнюється у випадку великих дерев і може призвести до загибелі плодів. Позбавлення від відмерлих, слабких і хворих пагонів значно перелішує крону плодових дерев. Це забезпечує кращий доступ повітря та сонячного світла до кожної гілки, знижуючи ризик поширення хвороб. Розріджена крона також означає кращий доступ до окремих гілок під час обприскування.

Як впливає омолоджуюча обрізка на плодоношення?

Обрізка пагонів плодових дерев не тільки допомагає підтримувати їх у формі. Значно впливає на плодоношення. Якщо залишити рослину напризволяще, плоди будуть меншими. Це також ускладнить їм дорослішання. Видалення вовчки, тобто дикі гілки, сприяють кращому розвитку бруньок, а сонце та використані добрива мають легший доступ до рослини.

Цікаво  Як садити лілію? Поетапна посадка лілій

Обрізка пагонів також зменшує конкуренцію за сік, що витягується зі стовбура дерева. Усе це приносить вимірні переваги у вигляді більших і рясних урожаїв. Плоди, зібрані з дерев, за якими доглядають у такий спосіб, також солодші, соковитіші та барвистіші.

фото

Омолоджуюча обрізка плодових дерев – чи варто рятувати старі фруктові дерева?

Багато людей мають у своїх садах старі фруктові дерева. Дуже часто вони дісталися у спадок від предків або вже росли на ділянці на момент її придбання. Найчастіше в такій ситуації ми задаємося питанням, що з ними робити. Чи вписуються вони в заплановане розташування? Може, краще від них позбутися і замінити молодими рослинами?

Радикальні рішення не завжди найкращі. Можливо, у вашому саду росте старовинний сорт дерева, надзвичайно цінний і важкодоступний? Поки дерево здорове, ще видно річний приріст і плодоносить, варто зробити омолоджуючу обрізку. Зусилля, витрачені на догляд за ним, неодмінно окупляться. Доглянуті, правильно підстрижені й міцні дерева винагородять вас рясним урожаєм і смачними плодами.

Омолоджуюча обрізка плодових дерев

Коли обрізати плодові дерева?

В основному омолоджуюча обрізка плодових дерев проводиться у два етапи. У фазі спокою або, у випадку кісточкових видів, після збору плодів. Ви повинні знати, що омолоджувальний зріз досить інтенсивний. Тому варто виплачувати його частинами, наприклад, протягом 2-3 років. Точні дати зрізання залежать від виду або сорту, які ви маєте, погодних умов і навіть в Україні. Але про це трохи пізніше.

Цікаво  Однорічні садові квіти

Омолоджуюча обрізка плодових дерев – як це зробити?

Омолоджувальна стрижка – це радикальна та інтенсивна стрижка. Він передбачає досить значне зменшення висоти дерева, зменшення ширини крони й значне її проріджування в середині. Омолоджуюча обрізка видаляє непродуктивні гілки, зайві пагони й старі гілки. В результаті можна видалити з крони до половини деревини. Пам’ятайте, що омолоджувальна обрізка дає міцні вертикальні вовчки, які влітку також доведеться зрізати.

Поруч з обрізаним фруктовим деревом залиште більш короткі, слабкі горизонтальні пагони. Використовуйте їх, щоб відновити здоровішу, меншу та молодшу коронку. Отримати більше більш слабких пагонів, необхідних для відтворення крони, можна за допомогою вкорочування гілок і гілок на черешки довжиною не більше 10 см. Після омолоджуючої стрижки ваша річна програма має включати помірну омолоджувальну стрижку. Роблять їх ранньою весною.

фото
  • омолоджуюча обрізка яблуні, груші, сливи, абрикоса

Щоб різко зменшити розміри цих дерев, проведіть інтенсивну обрізку ранньою весною. Відповідний термін – березень або період цвітіння дерева – з середини квітня до середини травня. Бо яблуня найбільш морозостійка, починайте омолоджуючу обрізку з неї в березні. Зробіть сильний рентген крони яблуні, груші, сливи та абрикоса, вирізавши велику кількість дрібних старих гілочок. Будьте готові, що після такої обробки на вашому дереві з’явиться багато вовчків, які, як правило, рано починають плодоносити. Позбавляються від них в серпні, залишаючи тільки низькорослі – приблизно до 40 см.

  • омолоджуюча обрізка персика, вишні, черешні та горіха
Цікаво  Ранні садові квіти - перевірте, коли зацвітають

Виконуйте омолоджуючу обрізку персика ранньою весною, в «рожевий бутон». У сильно рослих вишень і черешень омолоджуючу обрізку рекомендується проводити після збору плодів. Це момент, коли вони менше піддаються бактеріальним і грибковим захворюванням. Радикально знизити крону волоського горіха можна у два рази: в березні або серпні. У черешні омолоджуючу обрізку найкраще проводити кожні 2-4 роки, а у черешні – кожні 2-3 роки. Черешню не варто інтенсивно зрізати, краще робити це поступово. Після радикальної обрізки щороку проводите менш інтенсивну прозору обрізку.

Омолоджуюча обрізка плодових дерев

Як доглядати за плодовим деревом після зрізання?

Догляд за деревом після спилювання зводиться до захисту ран на гілках відповідним препаратом. Для цього можна використовувати спеціальну садову мазь. Змащування рани після порізу прискорить її загоєння та знизить ризик виникнення грибкових та бактеріальних захворювань, наприклад, раку. Менші гілки варто обприскати фунгіцидом. Також переконайтеся, що фруктове дерево належним чином удобрено після зрізання, а старе дерево захищено.

Дивіться також: Осіння обрізка плодових дерев і декоративних кущів

Прокрутка до верху