Головна сторінка » Осіння обрізка плодових дерев і декоративних кущів
Осіння обрізка плодових дерев

Осіння обрізка плодових дерев і декоративних кущів

Осіння обрізка плодових дерев і декоративних кущів. Осінь – не найкращий час для серйозної обрізки дерев і кущів, краще це робити в період спокою, тобто ранньою весною. Однак є дерева і кущі, які потрібно обрізати в кінці літа і восени. Робити це потрібно вміло, щоб до зими вони встигли відродитися.

Роблячи осінні зрізи, дотримуйтеся кількох простих правил:

 • рослини добре обрізати у вересні (більшість), до зими вони ще встигнуть відродитися
 • Ми вибираємо теплий, похмурий день, але не може бути дощу
 • ми не обрізаємо чутливі та повільно зростаючі рослини, наприклад, рододендрони, садові азалії, дафни
 • ми не обрізаємо ті дерева та кущі, які обрізають відразу після цвітіння, тому що вони вже запустили бруньки, наприклад, калини, кущі або форзиції
 • вічнозелені чагарники не обрізаємо, до зими молоді пагони не встигнуть одревеснути й вимерзнуть
 • всі рани, отримані в результаті порізів, слід захистити садовою маззю, що містить фунгіцид

Для більшості цих рослин необхідна обрізка дерев і кущів. Це дозволяє їм рясно цвісти й плодоносити й підтримувати потрібну нам форму. Він також має величезний вплив на стан рослин і захищає від хвороб, особливо від грибків і шкідників. Як правило, восени рослини не слід занадто інтенсивно обрізати, оскільки це сильно пошкоджує їх тканини, що може призвести до заморозків пізніше взимку. Однак деякі дерева і кущі потребують обрізки.

Цікаво  Дерево акації - вимоги, догляд і сорти
Осіння обрізка плодових дерев

Нововисаджені дерева та кущі

Осінь, можливо, не найкращий час для обрізки, але це чудовий час для посадки дерев і кущів, а щойно посаджені слід обрізати. Відразу після посадки рослини повинні зосереджуватися не на підгодівлі пишних пагонів або листя, а на тому, щоб розширити кореневу систему до зими й випустити якомога більше бутонів. Мова йде про дерева та кущі, які взимку втрачають листя.

Однак хвойні дерева та кущі не обрізають ні в якому разі. Тому до зими молоді пагони не встигли б здерев’яніти, а рослини вимерзли б і засохли.

Однак перед тим, як розпочинати зрізання, добре ознайомитися з правилами щодо окремих видів, оскільки не всі рослини зрізають однаково. Кущі, наприклад, обрізають досить радикально, а ось дерева обрізати не обов’язково.

Цікаво  Квіти садові багаторічні для сонячних місць.
фото

Кущі й плодові дерева обрізають восени

 • Пізня малина – зрізають ближче до землі відразу після закінчення плодоношення. Оптимальна дата – жовтень/листопад
 • Коли опаде листя, літню малину, ожину та ожину обрізають. Але будьте обережні! Обрізають тільки ті пагони, які дали плоди в поточному сезоні. Їх легко впізнати, вони мають стеблинки на кінцях. Молоді пагони можна лише трохи вкоротити, обрізавши кінці
 • чорну смородину – але тільки у віці старше чотирьох років. Це старі пагони, які вирізають, висвітлюючи кущ і звільняючи місце для нових. У цьому випадку також можна трохи вкоротити кінчики молодих пагонів
 • ліщина – обрізати в листопаді, тому що на пагонах цього року народжуються найцінніші й смачні плоди. Для проріджування куща необхідно видаляти схрещуються пагони, а також хворі, пошкоджені або слабкі пагони. Таким чином ми покращуємо стан і зовнішній вигляд ліщини
 • волоський горіх – тут обробки проводять в кінці вересня, необхідно зробити рентген дерева і вирізати схрещуються пагони. Щоправда, частина пагонів ще дасть плоди, але це складно. Не можна зрізати горіх навесні, тому що це пов’язано з втратою великої кількості соку, що може його сильно послабити, або взимку, тому що він обов’язково вимерзне.
Цікаво  Гладіолуси в саду - як доглядати за гладіолусами, щоб вони красиво цвіли?

Осіння обрізка плодових дерев – санітарно-омолоджувальні стрижки

Листопад — найкращий час для огляду дерев і кущів і перевірки, чи немає на них пагонів, уражених хворобами або пошкоджених шкідниками. Це кущі старше 3-4 років. Видаляємо хворі, пошкоджені дерева чи кущі, що ростуть всередину. Також видаляємо старі, замшілі пагони, щоб звільнити місце для нових. Виконуємо такий вид обрізки кизилу, кущів, декоративної смородини та жасмину.

Після інтенсивної весняної обрізки плодових дерев природним є утворення великої кількості вертикальних приростів, які називають пагонами. Влітку і восени їх необхідно зрізати, це поліпшить процес дозрівання плодів.

Слід пам’ятати, що кожен зріз слід закінчувати, захищаючи рани садовою маззю, що містить фунгіцид, осінні місяці ще досить теплі, щоб грибкове захворювання легко поширилося на місцях після зрізів.

Дивіться також: Осіння обрізка саду – коли, що і як обрізати?

Прокрутка до верху