Головна сторінка » Обрізка плодових дерев. Деякі вже можна різати!
Обрізка плодових дерев

Обрізка плодових дерев. Деякі вже можна різати!

Обрізка плодових дерев. Деякі вже можна різати! Обрізка плодових дерев впливає на їх стан і плодоношення. Він також регулює ріст рослин. Перевірте терміни та правила зрізання окремих плодових порід дерев – яблуні, груші, сливи, вишні та черешні. Коли найкраще обрізати плодові дерева? Деякі з них можна зрізати взимку.

Коли потрібно обрізати плодові дерева? Терміни

Обрізка плодових дерев не послаблює рослину і не обмежує її розвиток. Навпаки, він стимулює інтенсивний розвиток пагонів, на яких дерево плодоносить. Така обробка також впливає на здоров’я дерева.

Основну обрізку дерев яблуні, груші та сливи проводять взимку – з січня по березень. Деякі садівники починають обрізку своїх садів у грудні, як тільки дерево переходить у стан спокою. Зрізаємо черешню після збору врожаю – в липні, серпні або вересні.

Додаткову обрізку яблунь і груш проводять влітку. Наприкінці червня на початку липня вовчки, тобто однорічні гілки, які інтенсивно відростають на верхівці й в середині крони, біля місць зрізання гілок взимку.

Літня обрізка призначена для того, щоб прорідити дерево й оголити плоди, щоб вони краще забарвилися. Рідкісна крона також означає меншу ймовірність розвитку хвороб і шкідників. Різані рани необхідно змастити емульсійною фарбою з фунгіцидом або спеціальною садовою маззю.

Обрізка плодових дерев

Обрізка плодових дерев – обрізка яблунь

Найкраще яблуня плодоносить на дво-, три- і чотирирічних пагонах, тому формувати її потрібно так, щоб не допустити надмірної густоти крони однорічних пагонів, а старих, кілька однорічних пагонів слід замінити молодшими. Популярним способом вирощування яблуні є веретеноподібна крона.

Він має будь-яку кількість гілок, які відходять під прямим кутом від провідника і набагато тонші за нього. Найнижчі гілки найдовші, а вищі стають коротшими. Така конусоподібна крона добре освітлюється, гілки не ламаються під вагою плодів, і яблуня швидко вступає в період плодоношення.

Цікаво  Обрізка саду навесні

Посаджені навесні яблуні обрізають відразу, а восени обрізають тільки навесні. Нерозгалужені провідники обрізають на висоту 70-80 див. Всі розгалужені пагони вирізають на висоту 50 см. Залишилися сильні бічні пагони вкорочують на 1/2-2/3, а направляючу обрізають на 30-40 см вище останньої гілки. На другий рік потрібно видалити конкуруючі з напрямною пагони, а бічні пагони пригнути до горизонтального положення.

Пагони, які не піддаються формуванню, необхідно вирізати. На третій і четвертий рік те ж саме робимо з пагонами верхніх поверхів. Після завершення формування в наступні роки проводять легку обрізку (видаляють хворі, перехресні, врослі гілки та вовчки), а також омолоджувальну та відновлювальну обрізку, що передбачає вкорочення гілок і направляючої до розміру, який дозволить відновити правильна форма рослини. Крону також розпушують, видаляючи пагони, які потовщують її внутрішню частину.

Обрізка плодових дерев – коли і як обрізати вишню?

Найкраще черешня плодоносить на 2-х і 3-річних пагонах. Це необхідно враховувати при формуванні й розрізанні дерева. Після посадки нерозгалужені провідники обрізають на висоті 80-100 см від землі. Розгалужені напрямні дерева обрізають на 70 сантиметрів вище останньої гілки.

Прирости, що конкурують з головним пагоном, вирізають, а бічні гілки пригинають таким чином, щоб вони утворювали з ним прямий кут. Кількарічні дерева обрізають помірно – зазвичай проводять лише санітарну обрізку.

фото

У старих дерев правильної форми видаляють гілки, що ростуть прямо над землею, перетинають одна одну і ростуть у крону. Ви також можете зрізати верхівку, щоб дерево не виросло занадто високо, і деякі старі бічні гілки, на яких мало молодих плодоносних пагонів. Біля напрямної залишають довгу пробку (приблизно 40 см), з якої можуть рости подальші пагони.

Зрізання вишневих дерев

Молоді вишні нарізають помірно. Видаляють гілки, що вилягають і досягають землі, а також ті, що конкурують з напрямною, ті, що ростуть до центру крони, і, звичайно, хворі та сухі пагони. При такому обрізанні зазвичай вирізають приблизно 20 відсотків пагонів.

Цікаво  Весняна обрізка плодових дерев і декоративних кущів

Кількарічні й старші дерева слід обрізати досить інтенсивно, оскільки це стимулює рослину до утворення молодих пагонів (найкраще черешня плодоносить на однорічних і дворічних пагонах). Гілки можна вкоротити на кілька десятків сантиметрів, а у старих дерев також зрізають частину гілок для їх відновлення.

Зрізання дерева груші – формування дерева

Груші, як і яблуні, в перші роки потрібно правильно формувати. Для отримання конусоподібної крони нерозгалужені дівочі дерева після посадки обрізають на висоті 100–110 см від місця щеплення.

Така обробка змусить рослину створити сильні бічні пагони. У вже розгалужених молодих дерев видаляють дрібні пагони, в тому числі до висоти 60-70 см від рівня ґрунту. Залишають тільки міцні гілочки, щоб в кінці року на дереві було 3-6 гілок, що росли від провідника під досить широкими кутами.

На другий рік вкорочують занадто слабкі бічні гілки першого поверху. Міцні пагони, що ростуть під занадто крутим кутом, слід пригнути назад. Гілки, що ростуть нижче першого поверху, вирізають повністю. Направляючу необхідно вкоротити на 40-50 см вище найвищої бічної гілки, щоб стимулювати рослину до створення другого поверху. Влітку не забувайте про видалення зайвих молодих пагонів – пагонів, які з’являються біля основи основних бічних гілок.

Подібним чином, дерево слід формувати послідовно протягом наступних кількох років, тому що правильно доглянута крона – з 3-6 бічними гілками та сильним вертикальним провідником – не потребуватиме багато обробок у майбутньому.

Обрізка старих дерев передбачає видалення зайвих однорічних приростів або старих гілок, які не запустили квіткові бруньки. Під час процедури вирізають приблизно 30% пагонів, приділяючи особливу увагу омолодженню гілок, адже квіткові бруньки розвиваються на одно-, дво-, три- та чотирирічних пагонах.

Цікаво  Лілії гіганти – величезні лілії для саду та горщика

Обрізка плодових дерев – як правильно обрізати сливові дерева

У перший рік потрібно обрізати напрямну – на 30-40 см вище останньої гілки. Пагони вкорочують на 1/3-2/3. Також видаляють гілочки, які ростуть занадто вертикально. Добре сформовані кількарічні дерева сливи освітлюють помірно, тобто гілки, хворі та зламані гілки, ті, що ростуть вертикально і до центру крони, а також ті, що ростуть під надто гострим кутом, тому що вони можуть обламатися під нальотом. маси плоду, видаляються.

Обрізка плодових дерев

Слива плодоносить переважно на дворічних і трирічних пагонах, тому на старих деревах варто проводити відновлюючу обрізку, яка передбачає видалення гілок віком кілька років. Це створює простір для нового зростання. Під час цього розрізу пробка – фрагмент гілки довжиною кілька сантиметрів з брунькою або бічним присоском.

Незалежно від виду, терміну зрізання та способу поводження з рослиною хворі гілки потрібно завжди вирізати. Це не тільки рятує заражене дерево, але й захищає від зараження ті, що ростуть поруч.

Які пагони потрібно видаляти при обрізанні дерев?

Завжди видаляємо хворі, сухі, слабкі або пошкоджені пагони – на них можуть розвинутися хвороби, а згодом уразити здорові частини дерева. Слід також вирізати пагони, що перетинаються, тому що вони зайво загущають крону і спричиняють менше потрапляння світла всередину, необхідного для правильного цвітіння та дозрівання плодів.

Також видаляємо пагони, тобто пагони, що виходять з підщепи, на яку щеплено благородний сорт, тому що вони можуть швидко заглушити благородний сорт. Те ж саме робимо з кореневими нащадками. Також слід вирізати пагони, які конкурують з лідером дерева.

Дивіться також: Осіння обрізка дерев – які рослини можна, а які не можна обрізати?

Прокрутка до верху