Головна сторінка » Обрізка дерев весною – ці пристрої незамінні
Обрізка дерев весною

Обрізка дерев весною – ці пристрої незамінні

Обрізка дерев весною – ці пристрої незамінні. Ми вже недалеко від початку садівничого сезону. Багато робіт з підготовчого та післязимового прибирання можна розпочати вже за кілька днів, зокрема обрізати гілки дерев і кущів. До цього варто підготуватися. Дізнайтеся, що вам потрібно знати про весняний догляд за рослинами та необхідний інвентар.

Обрізка гілок – одна з найважливіших процедур по догляду за садом навесні. Відсутність систематичної обрізки призводить до надмірної загущеності рослин, більшої схильності до захворювань і меншої кількості плодів. Тому готуйтеся до цієї весняної обробки саду вже зараз.

Коли обрізати гілки?

Дата початку обрізки гілок залежить від кількох факторів, насамперед від виду рослини та температури повітря.

фото

Декоративні кущі

Грамотна і систематична обрізка декоративних кущів дозволяє зберегти гарний і привабливий зовнішній вигляд. Покращує стан рослин і дозволяє їм зберігати компактну форму. Загальним правилом є те, що весінні цвітучі кущі на торішніх пагонах обрізають на початку літа, а літні цвітучі – ранньою весною. Тільки деякі види хоч і цвітуть навесні, але краще обрізати ранньою весною.

Цікаво  Арніка - види, вимоги, догляд, властивості

Першу обрізку після зими можна починати, коли у рослини з’являться зелені, але ще не розпустилися бруньки. Крім того, вдень температура не може опускатися нижче нуля. Це означає, що навіть у лютому можна обрізати популярні букетні гортензії, троянди та вузьколисту лаванду. М’яка за температурним режимом зима цього року сприяє ранній обрізці кущів.

Увага! Не всі чагарники вимагають обрізки. Магнолії, падуби, азалії та рододендрони обрізати не можна. Таке лікування послаблює ці види.

Обрізка дерев весною – плодові кущі

У випадку з плодовими кущами обрізка забезпечує плодоношення рослин і рясний урожай. Багато видів слід зрізати рано, в лютому або березні. До них відносяться кущі аґрусу, смородини, чорноплідної горобини, малини, які плодоносять восени.

Цікаво  Тюльпани в саду - як доглядати за тюльпанами
Обрізка дерев весною

Обрізка дерев весною – фруктові дерева

Ще одна група рослин, які вимагають обрізки, – плодові дерева. Тут зрізання гілок не тільки сприяє гарному врожаю, але й полегшує збір плодів. Як і у випадку з чагарниками, термін зрізання залежить від виду.

Ранньою весною обрізаємо гілки яблуні та груші ; на початку квітня – сливи, абрикоси, персики, нектарини. Своєю чергою, влітку, після збору врожаю, вишню обрізають.

Інструменти для обрізки гілок

Для обрізки кущів найкраще підходять секатори. Мають досить короткі рукоятки, що забезпечує високу точність. Хороший секатор повинен мати міцні й гострі ножиці, бути зручними й добре лежати в руках. Також необхідно антиковзаюче покриття на ручках, що підвищує безпеку.

Також варто мати телескопічний секатор. Відрізняється від наведених довжиною ручок. Це дозволяє дістатися до більш віддалених гілок. Це корисно для обрізання гілок дерев.

Цікаво  Обрізання молодих дерев весною - як це зробити правильно?

Коли нам потрібно прибрати багато дерев, варто подумати про придбання електроножиць. Вони будуть незамінні при обрізанні більш товстих гілок, а також прискорюють весь процес. Їх також варто мати, якщо у вашому саду є жива огорожа. Варто вибирати акумуляторні ножиці, які не мають громіздкого кабелю.

Який ще садовий інвентар корисний при обрізанні гілок дерев? Серед них варто відзначити:

Подрібнювач гілок – допомагає утилізувати зрізані гілки. Через великі розміри й високу ціну його рекомендують купувати тільки для великих садів і городів.

Тачка – для транспортування гілок.

Захисні рукавички.

Класичні граблі – корисні для прибирання після стрижки газону навколо дерев.

Дивіться також: Обрізка плодових дерев. Деякі вже можна різати!

Прокрутка до верху