Головна сторінка » Обрізання дерев і кущів – як і коли це робити?
Обрізання дерев і кущів

Обрізання дерев і кущів – як і коли це робити?

Обрізання дерев і кущів – як і коли це робити? Обрізка дерев і кущів є одним з найважливіших заходів щодо догляду за садом. Якщо його не проводити систематично, то рослини можуть надмірно загущати, частіше хворіти, рідше цвісти або плодоносити. Обрізка омолоджує деякі кущі та дерева, тим самим стимулюючи їх ріст. Однак перед проведенням цієї процедури варто визначитися, які пагони якого виду вимагають укорочення і в який час.

Коли обрізати плодові кущі?

Плодові кущі можна обрізати два рази: взимку (в період спокою) і влітку (в період вегетації). У більшості рослин першу таку обробку можна провести на рубежі лютого-березня, а зайві пагони видаляють влітку. Терміни зрізання плодових кущів залежать від вимог даного виду, що має величезний вплив на рівень плодоношення.

Після зими можна починати обрізку кущів лохини, аґрусу, чорноплідної горобини, смородини або малини, що плодоносять на пагонах цього року. Своєю чергою, влітку слід обрізати ожину і малину, які плодоносять на однорічних пагонах.

Цікаво  Обрізка дерев зимою - що робити в саду в січні?

Варто додати, що час обрізки також залежить від поточних погодних умов і конкретного регіону країни. Рекомендується проводити процедуру в суху і помірну погоду, з температурою вище 0°C. У східній частині України обрізку кущів слід проводити трохи пізніше, ніж у західній (приблизно на 1-2 тижні).

Обрізання дерев і кущів

Обрізання дерев і кущів – коли обрізати плодові дерева?

Систематична обрізка плодових дерев надзвичайно важлива, якщо ми хочемо отримати рясний урожай. Крім того, відсутність належного формування крони може спричинити їх зростання вгору, що ускладнить збір врожаю. Як і у випадку з чагарниками, терміни обрізки плодових дерев залежать від виду рослини.

Ранньою весною (лютий-березень) слід обрізати дерева яблуні та груші, більш стійкі до низьких температур. Однак варто пам’ятати, що обрізка не повинна проходити при температурі нижче -8°C. Своєю чергою, сливи, персики та нектарини слід вкорочувати в теплу пору року, наприклад, коли на гілках з’являються перші бруньки, тобто приблизно у квітні. Догляд за чутливими до морозів і хвороб видами слід починати після збору плодів. До них належать черешня, вишня та абрикоси, які в цей період найменш сприйнятливі до бактеріальної ракової інфекції.

Цікаво  Розмноження лілій, як це зробити

Крім яблунь і груш, обрізку дерев слід проводити помірно. Форму крони потрібно підганяти так, щоб вона добре освітлювалася з усіх боків. Ми рекомендуємо зрізати приблизно на 3-4 мм над брунькою, яка спрямована в потрібному нам напрямку.

Взимку також варто побілити стовбури дерев, щоб запобігти утворенню гангрени. Особливо сприйнятливі до них яблуні, сливи та вишні. Обробку проводити в період, коли бувають сонячні дні, але бувають морозні ночі, наприклад, у січні або лютому.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.
фото

Обрізка дерев і кущів і хвороби

Обрізка дерев і кущів призводить не тільки до появи молодих пагонів, а й до вирізання всіх небажаних гілок: уражених шкідниками, хворобами або пошкоджених снігом. Різні види рослин вимагають різних методів зрізання, але для кожного з них важливо видалити мертві, хворі або зламані частини. Якщо ми не впевнені, чи жива гілочка, ми завжди можемо обережно подряпати її шкіру. Коли ми побачимо коричневий колір тканини, можна розпочинати розкрій. У разі зеленого відтінку ми маємо справу зі здоровою гілкою.

Як бачите, обрізка дерев і кущів — надзвичайно важлива процедура. Але перед тим, як це зробити, перевірмо, яка дата підходить для певного виду рослин.

Дивіться також: Обрізка дерев весною – ці пристрої незамінні

Прокрутка до верху